Yen, ABD Doları Karşısında 24 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

yen geriledi

Japon Yeni Salı günü, Japonya Merkez Bankası’nın aşırı gevşek para politikası duruşunun ağırlığını artırmaya devam etmesiyle Ekim 1998’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Yen, ABD Doları Karşısında 24 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Dünyanın En Büyük ve Güvenilir Kripto Para Borsası Binance’a kayıt olun! Ömür Boyu %20 Komisyon İndirimi ve Kayıt Ödülü Kazanın!

Yen, ABD Doları Karşısında 24 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Japon Yeni, Salı günü ABD doları karşısında Ekim 1998’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Yen dolar karşısında 24 yılın en düşük seviyesi olan 136.330’a düşerek, bu yıl dolar karşısında değerinin %18’den fazlasını kaybettiğini görmüş olan kayıpları artırdı.

“BoJ henüz gerçekten kımıldamadan FED tarafından agresif bir sıkılaştırmanın olduğu bir ticarete bakıyorsunuz. New York’taki OANDA kıdemli piyasa analisti, burada yen’de daha fazla zayıflık görme potansiyeli olduğunu söyledi.

Cuma günü BoJ’nin politika değişikliği beklentilerini boşa çıkarması ve diğer büyük merkez bankaları arasında ultra kolay parasal düzenlemelere olan bağlılığında tek başına kalmaya devam etmesi sonrasında para birimi daha fazla değer kaybetti.

Bunun yerine, 10 yıllık getirileri hedeflenen %0 ila %0.25 aralığında tutmak için tahvil alımını hızlandırıyor. Ancak çabalarına rağmen, verim bu hedefin üst ucunda kalıyor

Günün erken saatlerinde Japonya Başbakanı Fumio Kishida, BoJ’un ultra gevşek para politikasını sürdürmesi gerektiğini söylediğinde yen satışına etkin bir şekilde yeşil ışık yaktı.

Politikanın artan yaşam maliyetlerini hedef alacak şekilde ayarlanması yönündeki çağrıları bir kenara attı.

Önerilen Makaleler

New York’lu trader’ların ABD’nin resmi tatili olan Pazartesi günü işe gelmediğini kaydeden analistlere göre, 135.60 seviyesinde kırılan bazı stop-loss emirleri de yenin düşüşünü hızlandırdı.

Sabah ticaretinde Japon para birimi, 24 yılın en düşük seviyesinden hemen sonra ABD doları başına 136.20 yen seviyesindeydi. Yen de %1.3 düşüşle euro başına 143.77 ile 9 Haziran’dan bu yana en düşük seviyesi oldu.

BoJ’un güvercin politikası duruşunun küresel politika yapıcılar arasındaki genel şahinlikten uzaklaşması nedeniyle yen, dolar karşısında diğer tüm para birimlerinden daha fazla kaybetti.

yen dolar karşısında

Diğer para birimlerinde dolar endeksi %0,2 düşüşle 104,23’te, euro gün içinde güçlenerek %0,4 artışla 1,0553$’da.

Avrupa Merkez Bankası Baş Ekonomisti Philip Lane, ECB’nin Temmuz toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan artıracağını, ancak Eylül ayında yapacağı faiz artırımının boyutuna henüz karar verilmediğini ve 50 baz puanlık daha büyük bir artışın mümkün olabileceğini söylemesinin ardından Avrupa tek para birimi yükseldi. kartlarda olmak.

Sterlin ayrıca Bank of England politika yapıcılarının şahin yorumlarıyla dolar karşısında %0,4 artarak 1,2290$’a yükseldi.

BoE baş ekonomisti Huw Pill Salı günü yaptığı açıklamada, merkez bankasının artan enflasyonla mücadele etmek için yakın gelecekte faiz oranlarını daha da artırması gerektiğini söyledi.

Avustralya Rezerv Bankası Başkanı Philip Lowe’nin çok daha fazla politika sıkılaştırma sinyali vermesinin ardından Avustralya doları %0,4 artarak 0,6977 ABD$’a yükseldi, ancak 75 baz puanlık büyük bir artış ihtimalini küçümsedi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.