Merkez Bankası Başkanı Kripto Düzenlemesini Görüşüyor

Merkez Bankası Başkanı Kripto Düzenlemesini Görüşüyor. Kripto Para Birimi Alanı ve Defi Hızla Düzenlenmesi Gerektiğini Açıkladı
Abone Ol 

İspanya Merkez Bankası Başkanı ve Basel Bankacılık Denetleme Komitesi başkanı Pablo Hernández de Cos, finansal istikrarsızlık risklerinden kaçınmak için kripto para birimi alanı ve merkezi olmayan finansın (defi) hızla düzenlenmesi gerektiğini açıkladı. Hernandez de Cos, bu hızlı yaklaşımın kripto finansal sistemini büyümeden önce nasıl düzenleme kapsamına alması gerektiğine de değindi. Merkez Bankası Valisi Defi ve Kriptoda Hızlı Düzenleme İhtiyacına Vurguladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Merkez Bankası Başkanı Kripto Düzenlemesini Görüşüyor

Aynı zamanda bankacılık denetimi Basel Komitesi’nin bir parçası olan İspanya Merkez Bankası başkanı Pablo Hernández de Cos, kripto para birimi düzenlemesinin nasıl ele alınması gerektiğini düşündüğünü açıkladı. Uluslararası Swaplar ve Türevler Birliği’nin 36. yıllık genel toplantısında sunulan bir açılış konuşmasında Hernández de Cos , ekonomik sistemin finansal istikrarını etkilemek için büyümeden önce kripto para birimini ve merkezi olmayan finans piyasalarını düzenlemek için hızlı bir hareket olması gerektiğini açıkladı.

Bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

”Bu olağanüstü büyümeye rağmen, kripto varlıklar hala toplam küresel finansal varlıkların yalnızca %1’ini temsil ediyor ve bankaların doğrudan riskleri bugüne kadar nispeten sınırlı. Yine de bu tür piyasaların hızla büyüme potansiyeline sahip olduğunu ve bireysel bankalar ve genel finansal istikrar için risk oluşturduğunu biliyoruz.”

Ayrıca vali, konuya “proaktif ve ileriye dönük bir düzenleyici ve denetleyici yaklaşım” tavsiye ederek, bu teknolojileri hoş karşılamak ve aynı zamanda risklerini azaltmak arasında bir denge olabileceğini ilan etti.

Önerilen Makaleler

Hernández de Cos ayrıca dogecoin gibi kripto para birimlerinin kripto kalabalığında neden olduğu ve Elon Musk‘ın düşüncelerinin bu pazarlar üzerindeki etkisine atıfta bulunarak kripto para piyasasının mevcut durumunu eleştirme fırsatı buldu. Şunları belirtti:

”20 Nisan’da yayınlanan tweet’ler veya Saturday Night Live skeçleri gibi görünüşte tuhaf olaylara dayalı değerlemelerde kaç trilyon dolarlık varlık sınıfı vahşi dalgalanmalar sergiliyor ?”

Ona göre bunlar, piyasanın hedeflediği kadar merkezi olmayan olmadığının ve “sağlamlık” veya “istikrar” gibi özelliklerin kripto para birimlerine atfedilemeyeceğinin açık işaretleri.

Bu, İspanya Merkez Bankası Başkanı’nın geleneksel finansal kurumları kripto para birimleriyle tanıştırmanın tehlikeleri hakkında ilk konuşması değil. Şubat ayında Hernandez de Cos , özel bankaların kriptoya maruz kalmasındaki artışın yeni hisse senedi ve itibar riskleri getirebileceğini belirterek bu konu hakkında uyardı .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.