Tahvil Fonları Dört Haftanın En Büyük Haftalık Çıkışını Gördü

ABD tahvil fonları, 11 Mayıs'a kadar olan haftada, yüksek enflasyon okumalarına ilişkin endişeler üzerine çıkışlarda artış gördü ve bu da Federal Rezerv'in agresif faiz artırımı beklentilerini güçlendirdi. Tahvil Fonları Dört Haftanın En Büyük Haftalık Çıkışını Gördü

ABD tahvil fonları, 11 Mayıs’a kadar olan haftada, yüksek enflasyon okumalarına ilişkin endişeler üzerine çıkışlarda artış gördü ve bu da Federal Rezerv’in agresif faiz artırımı beklentilerini güçlendirdi. Tahvil Fonları Dört Haftanın En Büyük Haftalık Çıkışını Gördü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD Tahvil Fonları Dört Haftanın En Büyük Haftalık Çıkışını Gördü

 ABD tahvil fonları, 11 Mayıs’a kadar olan haftada, yüksek enflasyon okumalarına ilişkin endişeler üzerine çıkışlarda artış gördü ve bu da Federal Rezerv‘in agresif faiz artırımı beklentilerini güçlendirdi.

Refinitiv Lipper verilerine göre, ABD tahvil fonları üst üste 18. hafta için 10.42 milyar $, yani bir önceki haftadaki 5.9 milyar $’ın neredeyse iki katı olan sermaye çekimleriyle karşı karşıya kaldı.

ABD gösterge 10 yıllık Hazine getirisi, daha yüksek enflasyon seviyelerine ilişkin korkular üzerine bu hafta 3-1 / 2 yılın en yüksek seviyesi 3.203’e ulaştı.

Çarşamba günü yayınlanan verilere göre, ABD manşet tüketici fiyatları Nisan ayında yıllık bazda %8.3 artarak ekonomistlerin %8,1’lik tahminlerini geride bıraktı.

 

Önerilen Makaleler

Yatırımcılar, bir hafta öncesine göre yaklaşık %95 daha büyük bir geri çekilme olan 7.72 milyar dolar değerinde ABD vergilendirilebilir tahvil fonları sattılar, belediye fonları ise 2.76 milyar dolarlık çıkış yaşadı.

ABD kısa/orta vadeli yatırım sınıfı fonları, Nisan 2020’den bu yana en büyük haftalık çıkışta 7,28 milyar dolarlık net satışa tanık oldu. Ancak, ABD kısa/ara hükümet ve hazine fonları 2,62 milyar dolarlık giriş sağladı.

Bu arada, yatırımcılar üst üste beşinci haftalık çıkışta 8.46 milyar dolar değerinde ABD hisse senedi fonlarını boşalttı.

ABD büyüme fonlarında satışlar üst üste yedinci haftada da devam ederek 4,5 milyar dolara ulaştı. Değer fonları da bir haftalık girişin ardından 1,99 milyar dolar değerinde bir çıkış kaydetti.

Sektör fonları arasında finans, sanayi, malzeme ve teknoloji, çıkışlarda sırasıyla 1.24 milyar dolar, 756 milyon dolar, 677 milyon dolar ve 468 milyon dolar kaybetti.

Son olarak, ABD para piyasası fonları, üç hafta içinde ilk haftalık çıkışlarında yaklaşık 7 milyar dolarlık net satış kaydetti.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.