Binance NFT Pazarında Nasıl NFT Yatırılır & Satılır ?

binance nft

Dünyanın en büyük borsası Binance , NFT ekosistemini geliştirmede ve NFT sektörünün yaygınlaşması için piyasada öncü konumda yer alıyor . NFT ekosistemine giren her bir yeni kullanıcı alım , satım işlemlerinde bile nasıl ve nereden yapılacağı konusunda emin değilken , Binance borsası kullanıcılara , sade , kullanıcı dostu , benzersiz ve kullanımı kolay  Binance NFT platformu ile tanıştırmıştı. Binance borsasının sunduğu benzersiz NFT platformu sayesinde , kullanıcılar çok basit bir şekilde , Binance NFT ‘de NFT alım satım işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Daha önce başka platformlardan NFT alım , satım işlemi yapan kullanıcılar , Binance borsasının benzersiz NFT pazarında yer almak istedi. NFT ‘lerin kripto ve blockhain ekosistemin benzersiz parçaları olduğunu , çoğu platformdan önce benimseyen Binance , her bir NFT tüccarı yada koleksiyoneri için , Binance  borsasında NFT yatırma ve çekme işlemlerini kullanıcılarına sunmuştu . Peki neden NFT ‘lerinizi Binance NFT ‘ye yatırmalı ve Binance NFT platformunda satmalısınız ? 

Binance NFT’ye NFT Yatırma Ve Satmak İçin Sebepler !

Her NFT koleksiyoneri ve tüccarı kullandığı platform üzerinde , kolaylık , sade bir ara yüz , düşük komisyon ücretleri , geniş NFT yelpazesi , premium NFT koleksiyonları ve güvenli bir platform istemektedir . Tam bu noktada her bir kullanıcı için , en uygun ve en profesyonel ortamı Binance NFT platformu oluşturuyor . NFT ticaretlerinizde yüksek komisyon ödemekten , sıkıcı ve kısıtlı olan NFT koleksiyonlarından , karışık platform ara yüzlerinden profesyonelliğe adım atmanız için Binance NFT platformu kullanıcılara eşsiz ve benzersiz özellikler sunuyor . İşte Binance NFT platformunun sunduğu bazı eşsiz özellikler ;

Binance NFT Pazarında Nasıl NFT Yatırılır & Satılır?

 • Çoklu Zincir
 • Geniş NFT Koleksiyonları
 • İlk Oyun Arzları
 • Dünyaca Tanınan Spor Kulüplerine Ait NFT Koleksiyonları
 • Tüm Dünyadan Usta Sanatçılar Ve Sanat Eserleri
 • Saygın Marka NFT’leri
 • Gizemli Kutular
 • Özel Gün Ve Bayram NFT’leri , Süprizleri
 • %1 Düşük Ücret Komisyonu

Çoklu Zincir

Evet yanlış duymadınız , Binance NFT platformu artık Çoklu Zincir desteği ile , NFT yatırma ve çekme işlemlerini daha kolay hale getiriyor . Bildiğiniz üzere çoğu NFT platformu , NFT yatırma ve çekme işlemlerinden ya yoksun durumda yada birden fazla hatalar ile kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor . Binance NFT platformunda yer alan her bir kullanıcı , Binance Smart Chain’den (BSC) ve Ethereum (ETH) ağlarında yer alan NFT ‘leri çok kolay bir şekilde yatırma ve çekme işlemlerini tamamlayabilirler .

Binance NFT’ye nasıl NFT yatırılır? Binance NFT’de nasıl NFT’lerinizi listeleyip satabilirsiniz ● Binance NFT’de NFT’lerinizi satma ve tanıtma konusunda ipuçları

Binance borsası , NFT ekosisteminin genişlemesi adına attığı bu adım ile , NFT sektöründe platformlar arasındaki senkronizasyonda öncü konumdadır . Kullanıma sunulan bu iki ağ sayesinde , Binance kullanıcıları basit ve güvenli bir şekilde , en değerli NFT’lerini desteklenen cüzdanlara ( Metamask , Wallconnect ) çekebilir .

Geniş Bir NFT Koleksiyonu Yelpazesi (Oyun, Sanat, Spor ve Daha Fazlası)

Çok küçük bir parkta gezmeye çalışsanız sonuç ne olur ? Evet tamda bu düşündüğünüz gibi , göreceğiniz şeyler  , hareketleriniz , yönünüz sınırlı olacaktır . Tam bu noktada Binance NFT devreye girerek , sizi NFT ‘lerin amazonuna davet ediyor .

Not : Amazon dünyanın en büyük ormanıdır . Dünya üzerinde en fazla biyolojik çeşitliliğe ev sahipliği yapmaktadır .

Her kullanıcı daha fazla kaliteli seçenek ve daha geniş bir yelpaze  istemektedir . Binance borsasının vizyonlarından biride , her bir kullanıcı benzersiz ve eşsizdir . Bu yüzden yalnızca Binance NFT platformunda benzersiz NFT ‘ler yer almaktadır . Peki nedir bu benzersiz NFT’ler ?

 • Oyun – Binance NFT IGO
 • Spor –  Binance Resmi Anlaşmalı Spor Kulüpleri
 • Sanat – Tüm Dünyada Tanınan Usta Sanatçılar , Sanat Markaları 
 • Gizemli Kutular 
 • Saygın Markalara Ait NFT Koleksiyonları
 • Özel Gün ve Bayram NFT’leri

binance nft

Oyunun Kalitesi Yükseldi ! Binance NFT IGO İle Tanışın !

Daha önce ICO , IDO , IEO gibi kavramlara denk gelmişsinizdir . Tahmin edildiği gibi tüm bu kavramlar bir kripto para birimi yada proje için fon toplama dönemidir . Peki ya Binance NFT IGO ile tanışmaya hazır mısınız ?

IGO , İngilizce bir kelime olan “Initial Game Offering” kelimelerinin kısaltmış hali olup,  Türkçe karşılığı ise , İlk Oyun Arzıdır . IGO ‘lar yalnızca Binance NFT platformunda kullanıcılara sunulmaktadır . IGO ‘lar Binance NFT platformunda yer alan , en iyi ve en seçkin oyunlarından üretilen NFT varlıklarıdır . IGO’lar sadece oyun sektörüne odaklıdır . IGO’da sizi ne tür NFT’ler bekliyor ! Erken erişim hakları , karakterler, silahlar, oyun sandıkları , eşyaları , özel Binance kozmetik ürünleri ve kostümleri vb. önemli oyun içi varlıklar kullanıcılara sunulmaktadır . Binance NFT IGO ‘da hangi bilgileri görüntüleyebilirsiniz .

 • Her IGO projesi hakkında tanıtım sayfası . 
 • Her bir IGO için , tanıtım yazıları ve videoları . 
 • Yakın zamanda ve satışa sunulacak her bir yeni IGO bilgilendirmesi .
 • IGO projelerinin yol haritası . 
 • Alım , satım ve ne tür NFT elde edebileceğinize dair detaylı bilgilendirme . 

Spor –  Binance Resmi Anlaşmalı Spor Kulüpleri

Sadece Binance NFT platformunda sunulan en seçkin spor kulüplerinin NFT’lerine sahip olun . Bildiğiniz üzere Binance borsası yakın zamanlar Binance Taraftar Token Platformunu kullanıcılara duyurmuştu . Seçkin spor kulüplerini kripto para dünyası ile tanıştıran Binance , yine aynı spor kulüplerini NFT platformuna dahil etti . Binance NFT platformu , en heyecan verici olan Gizemli Kutular ile spor kulüplerinin NFT ‘lerini kullanıcılara sundu . Porto ve Lazio NFT projelerine aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz !

Sanat – Tüm Dünyada Tanınan Usta Sanatçılar , Sanat Markaları 

Tüm dünyada tanınan usta sanatçılar ,  Binance NFT platformunda ! Yalnızca Binance  NFT platformu kullanıcılara en nadide , seçkin sanat eserlerini sunar . Binance NFT platformunun dünyaca tanınan , Richard Orlinski , Krista Kim , A.L. Crego , Ali Sabet , Mira Ruido , Kefan404 ve diğer öncü sanatçıların , NFT sanat eserleri yer almaktadır . Aşağıda bağlantılardan bazı NFT sanat eserlerine ulaşabilirsiniz .

binance nft yatırma

Gizemli Kutular 

Biraz heyecana ve sürprize ne dersiniz ? Kendinizi şanslımı hissediyorsunuz , Binance NFT gizemli kutularını açmayı deneyin ! Binance NFT Gizemli kutular sadece Binance NFT platformunda yer alan , seçili bir NFT koleksiyonundan rastgele bir NFT içermektedir . Tamam ama , heyecanı nerede der dediğinizi duyar gibiyim . Gizemli kutularda yer alan NFT farklı nadirlik seviyelerine sahiptir . Eğer çok şanslıysanız , bir gizemli kutudan çok nadir bir NFT çıkararak , binlerce hatta milyonlarca dolara satabilirsiniz . Gizemli kutular , Binance NFT platformunda seçili projelere ve NFT sayılarına göre fiyatlandırılmaktadır . Gizemli kutuları açmak gibi zorunluluğunuz bulunmamaktadır. İsterseniz , açmadan da satışa sunabilir yada koleksiyonunuza katabilirsiniz .

Saygın Markalara Ait NFT Koleksiyonları

Popüler markaların Binance NFT platformunda , Preimum NFT koleksiyonları sunduğunu biliyor muydunuz ? Binance NFT platformu geniş yelpazesi ile , her kullanıcıya hitap etmektedir . Binance NFT platformunda , Balmain , Vogue gibi dünyaca tanınan popüler markalara ait Premium NFT ‘ler yer almaktadır . Popüler markaların sunduğu NFT ‘lere aşağıdan göz gezdirebilirsiniz .

binance merry

Özel Gün ve Bayram NFT’leri

Binance NFT platformu , tüm dünyadaki , özel gün , bayram , yılbaşı gibi dönemlerde eşsiz NFT koleksiyonları ve çekilişleri düzenlemektedir . Her yıl özel günlerde  Binance NFT tarafından yarışma ve çekilişleri ile milyonlarca dolar değerinde eşsiz NFT’ler hediye ediliyor .

Acele edin ! Binance NFT , yeni yılın şerefine , Merry Cryptmas Metaverse etkinliğini duyurdu . Metaverse temalı bir Noel için Binance NFT‘ye katılın ve göz kamaştırıcı ödüller, şenlikli Gizemli Kutular ve Metaverse tokenlarından 400.000 $ kazanın .

%1’lik düşük işlem ücreti

Çoğu NFT platformda , alım satım işlemlerinde  çok ciddi tutarlara çıkan komisyon bedelini görmüşsünüzdür . Hatta bazen NFT ‘ninize piyasada biçilen değerden daha fazla komisyon talep edildiğine tanık olmuşsunuzdur . Unutmayın ki ,  Binance borsasında her bir kullanıcı özeldir . Kullanıcıların can sıkıcı komisyon tutarlarını en alt seviyeye indirgeyen Binance NFT platformunda ,  NFT alım satım işlemlerinde yalnızca %1 değerinde işlem ücreti alınmaktadır .

Ve bilmeniz gereken en önemli durumlardan biri ise , Binance bu komisyonlardan hiç birini kendisi yansıtmaz . Eğer Binance NFT platformunda NFT alım satım işlemi yaptıysanız alım ve satım sırasında , alt tarafta yer alan komisyon detayına dikkatli bakmanızı öneririm .

Eğer hala Binance NFT ile tanışmadıysanız , Buradan bir Binance hesabı oluşturarak , şimdi profesyonelliğin , kalitenin , sade ve kullanışlı platformunun tadını çıkarmaya başlayın . 

Binance NFT’ye Nasıl NFT Yatırılır ? Videolu Anlatım !

Eşsiz ve çok değerli düşündüğünüz NFT’leri , Dünyanın en güvenilir ve en yüksek işlem hacmine sahip Binance NFT platformuna yatırabileceğinizi biliyor musunuz ? Binance NFT platformuna çok kolay adımlar ile hem mobil uygulamadan hem de web sitesi üzerinden NFT’lerinizi yatırabilirsiniz . NFT yatırma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilir yada videoyu izleyebilirsiniz ;

[wpdevart_youtube caption=”” align=”center”]ym4cEouDisQ[/wpdevart_youtube]

1 . Adım Cüzdanınızı Bağlayın  – Mobil Uygulama Rehberi

 • Binance mobil uygulaması açın ve ana sayfada yer alan Binance NFT paneline ulaşın . ( Eğer Binance NFT platformunu bulmadıysanız Binance ana ekranında yer alan , Daha Fazla sekmesine tıklayarak , Binance NFT platformuna erişebilirsiniz .
 • Platformada sağ üstte kısımda yer alan , kullanıcı simgesine tıklayarak , Kullanıcı Merkezine tıklayın .binance nft yatırma
 • Kullanıcı merkezi bölümünde ekranın en alt kısmında yer alan , Yatırma yazısına tıklayın .
 • Cüzdanı Bağla bölümüne yönlendirileceksiniz . Binance NFT platformu , Binance Smart Chain ve Ethereum ağlarını desteklemektedir . Cüzdanınınız ağını seçerek Onayla yazısına tıklayın .
 • Binance NFT platformu Metamask ve Wall Connect‘i desteklemektedir . Wall Connect aracılığıyla başka cüzdan seçimide yapabilirsiniz .

binance nft yatırma

 • Lütfen NFT’niz için uyumlu bir ağ seçin. Aksi takdirde. NFT’niz veya varlığınız kaybolabilir ve geri alınamayabilir. 
 • NFT yatırma işlemi için daha önce Metamask  cüzdanını yüklediğiniz emin olun . Eğer yüklemediyseniz , güvenli bir şekilde cüzdan yüklemesi gerçekleştirerek , adımlara devam edin .
 • Seçtiğiniz cüzdan üzerinde bir bağlantı mesajı göreceksiniz . Connect yazısına tıklayarak , onay verin .
 • Onay işleminden sonra Sign İn yazısına tıklayarak , bağlantı işlemini tamamlayın .
 • Cüzdan entegresini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra , NFT yatır kısmına yönlendirileceksiniz .

binance nft

2 . Adım NFT Yatırma – Mobil Uygulama Rehberi

 • NFT’nizi Binance NFT platformuna yatırmak için varlığınızın NFT sözleşme adresini Sözleşme Adresi alanına yapıştırın ve Onayla tuşuna tıklayın. Lütfen adresinizi el ile yazmayınız . Sözleşme adresleri uzun ve çeşitli harf rakam karakterlerden oluşmaktadır . Yanlış adres yazımında NFT’lerinizi kaybedebilirsiniz .
 • NFT’leriniz sözleşme adresi konusunda sorun yaşıyor yada bulamıyorsanız , lütfen NFT Sözleşme Adresini Nasıl Bulabilirim konu başlığındaki adımları takip edin .
 • Sözleşme adresini ala girdikten ve  doğruladıktan sonra NFT’lerinizi göreceksiniz. Yatırmak istediğiniz NFT’yi seçin ve Yatırmayı Onayla tuşuna tıklayın.
 • NFT’nizi Binance NFT Pazarı’na aktarmadan önce NFT sözleşme adresinizin önceden onaylanmış olması gerektiğini lütfen aklınızda bulundurun.
 • Metamask’te bir onay penceresi açılacaktır. Yatırma işleminiz için gas ücretini belirleyin ve Onayla öğesine tıklayın.
 • Tüm onay işlemlerini tamamladıktan sonra , yatırdığınız NFT’lerinizi , Binance NFT plaformunda Kullınıcı Merkezi  NFT Varlıkları sekmesinde bulabilir ve bunları  , müzayede yada sabit fiyat seçimi ile satışa sunabilirsiniz .
 • Dikkat: Kullanıcılar sadece onaylı akıllı sözleşme adreslerine NFT yatırabilirler .

1. Adım Cüzdanınızı Bağlayın  – Web Site Rehberi

 • Güvenli tarayıcı üzerinden , Binance web sitesine erişin ve kullanıcı girişi yapın .

binance nft yatırma

 • Binance ana sayfası üzerinde üst kısımda yer alan Binance NFT paneline tıklayın .
 • Binance NFT platformunda sağ üst kısımda yer alan Kullanıcı Merkezine tıklayın .

binance nft yatırma çekme

 • Açılan bölümde , NFT’yi İçe Aktar yazısına tıklayın .
 • Cüzdanı Bağla bölümüne yönlendirileceksiniz . Cüzdanı bağlamadan önce mevcut tarayıcıya , Metamask ve Wall Connect eklentisi kurduğunuzdan emin olun .
 • Cüzdanın seçimi yaptıktan sonra ağını seçin ( BSC & ETH )  ve Onayla tuşuna tıklayın. Binance NFT platformu  Binance Smart Chain ve Ethereum ağlarını desteklemektedir .

Binance NFT’ye nasıl NFT yatırılır? Binance NFT’de nasıl NFT’lerinizi listeleyip satabilirsiniz ● Binance NFT’de NFT’lerinizi satma ve tanıtma konusunda ipuçları

 • Lütfen NFT’niz için uyumlu bir ağ seçin. Aksi takdirde. NFT’niz veya varlığınız kaybolabilir ve geri alınamayabilir.
 • Bu rehberde örnek tanıtım olarak Metamask cüzdanı seçimi yaptığınızı varsayacağız .
 • Ağ seçimi tamamladıktan sonra , Metamask cüzdan seçimi yapınız .

binance nft

 • MetaMask eklentisi üzerinden bir açılır pencere karşınıza çıkacaktır . Binance NFT’ye bağlamak istediğiniz hesabı seçin ve İmzala öğesine tıklayın .
 •  Cüzdana ağlandıktan sonra, NFT panelinize yönlendirileceksiniz . Buradan  NFT Yatır öğesine tıklayın.

2. Adım NFT Yatırma – Web Site Rehberi

 • NFT’nizi yatırmak için varlığınızın NFT sözleşme adresini Sözleşme Adresi alanına yapıştırın ve Onayla tuşuna tıklayın . Adresi kendiniz elle girmeyin. Manuel girişlerde yazım hatası oluşabilir . Sözleşme adresleri uzun ve çeşitli harf rakam karakterlerden oluşmaktadır . Yanlış adres yazımında NFT’lerinizi kaybedebilirsiniz .
 • Sözleşme adresini doğruladıktan sonra NFT’lerinizi göreceksiniz. Yatırmak istediğiniz NFT’yi seçin ve Yatırmayı Onayla tuşuna tıklayın.
 • NFT’ninize ait sözleşme adresine ulaşmakta sorun yaşıyorsanız , NFT Sözleşme Adresimi Nasıl Bulabilirim adlı konu başlığını inceleyin .
 • NFT’nizi Binance NFT Pazarı’na aktarmadan önce NFT sözleşme adresinizin önceden onaylanmış olması gerektiğini lütfen aklınızda bulundurun.
 • Metamask’te bir onay penceresi açılacaktır. Yatırma işleminiz için gas ücretini belirleyin ve Onayla öğesine tıklayın.
 • Tüm onay işlemlerini tamamladıktan sonra , yatırdığınız NFT’lerinizi , Binance NFT plaformunda Kullınıcı Merkezi  NFT Varlıkları sekmesinde bulabilir ve bunları  , müzayede yada sabit fiyat seçimi ile satışa sunabilirsiniz .
 • Dikkat: Kullanıcılar sadece onaylı akıllı sözleşme adreslerine NFT yatırabilirler .

NFT Sözleşme Adresini Nasıl Bulabilirim ?

NFT varlıklarınızı , Binance NFT platformuna yatırmak için sözleşme adresinizin ,  Binance NFT platformu tarafından onaylandığından ve sözleşme adresinizi doğru girdiğiniz emin olun . Herhangi bir NFT platformlarında yer alan her bir NFT koleksiyonun sözleşme adresi bulunmaktadır . Örnek vermek gerekir ise aşağıdaki görselleri kontrol edebilirsiniz .

nft sözleşme adresi

NFT varlıklarınızın sözleşme adresini ilgili NFT platformlarından veya Cüzdanınızın ERC-721/BEP-721 tokenleri bölümünde bulunan Etherscan/BSCscan sayfasından kontrol edebilirsiniz. Binance NFT artık hem ERC-721 hem de BEP-721 tokenlerini destekliyor.  Lütfen NFT’niz için uyumlu ağı (ETH/BSC) seçin. Aksi takdirde, NFT’niz veya varlığınız kaybolabilir ve geri alınamayabilir. NFT yatırma işlemlerinde sözleşme adresinizi , Binance NFT sözleşme adresi bölümüne yapıştırarak transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz .

Binance NFT’de Nasıl NFT’lerinizi Listeleyip Satabilirsiniz ?

Binance NFT platformunda NFT satma işlemi oldukça basit ve kullanışlıdır . Çok kısa adımlar ile kendi ürettiğiniz NFT’leri yada koleksiyonunuzda yer alan herhangi bir NFT ‘yi satışa çıkarabilirsiniz . NFT’lerinizi satışa çıkarmadan önce satış türünü ve sürecini seçmeniz gerekmektedir . Aşağıdaki adımları takip ederek , basit bir şekilde NFT’lerinizi satışa sunabilirsiniz ;

 • Mobil yada Web sürümünden Binance NFT platformuna giriş yapın .
 • Kullanıcı Merkezi bölümünde yer alan NFT Varlıkları yada Gizemli Kutular bölümünde Koleksiyonlar sekmesine tıklayın .

Binance NFT’ye nasıl NFT yatırılır? Binance NFT’de nasıl NFT’lerinizi listeleyip satabilirsiniz ● Binance NFT’de NFT’lerinizi satma ve tanıtma konusunda ipuçları

 •  NFT’nin Açıklama sayfasında yönlendirileceksiniz . Bu sayfada varsa NFT’nizin açıklamasını, Teklif Geçmişi ve Menşe bilgilerini görebilirsiniz. NFT satışınıza dair listeleme seçeneklerine gitmek için NFT’yi Listele yazısına tıklayın.
  Açıklamanın yalnızca NFT’nin çıkarılması sırasında eklenebileceğini lütfen dikkate alınız. NFT oluşturulduktan sonra açıklama düzenlenemez. NFT’yi tekrar sattığınız zaman açıklamayı düzenleyemezsiniz.
 • Şimdi yapmanız gereken seçim , NFT varlığınızı En Yüksek Teklif yada Fiyat Belirle satış yöntemi ile satışa sunmanızda !
 • Eğer seçiminiz Fiyat Belirle ise , sabit bir fiyat ile satış gerçekleştirmek istiyorsunuzdur . Burada Fiyat Belirle kısmında çeşitli Kripto Para seçimi ile sabit bir fiyat belirleyebilirsiniz . NFT’ninize biçtiğiniz fiyat anında ödeme yapılmasını istediğiniz fiyattır .
 • Var mı Artıran ? İsterseniz Binance NFT platformunda NFT’lerinizi En Yüksek Teklif usulü ile satışa çıkarabilirsiniz . NFT müzayede ile satmak için ;
 • NFT listele seçeneğinden sonra , En Yüksek Teklif seçeneğine tıklayın .
 • En Yüksek Teklif seçeneğini seçtikten sonra , satışınız için minimum fiyat teklifi belirlemeniz gerekir. Bu, tekliflerin başlayacağı fiyattır. Sağ tarafta, ödemenin yapılmasını istediğiniz kripto parayı da seçebilirsiniz.Binance NFT’ye nasıl NFT yatırılır? Binance NFT’de nasıl NFT’lerinizi listeleyip satabilirsiniz ● Binance NFT’de NFT’lerinizi satma ve tanıtma konusunda ipuçları
 • Tüm bu işlemlerden sonra , listeleme tarihinden itibaren 7 günü geçmeyecek şekilde Açık Artırma veya Sabit Fiyat satışının sona ereceği tarih ve saati belirtmeniz gerekmektedir . NFT’nize en uygun kategoriyi seçin. NFT’nizi iyi bir şekilde kategorize etmek, alıcıların NFT’nizi daha kolay bulmasını sağlayacaktır.
 • Bir sonraki adım , NFT için uygun bir açıklama yazın. NFT’nizin sahip olduğu ekstra özellikleri (örneğin bir oyunda sağlayabileceği herhangi bir fayda gibi) mutlaka ekleyin.
 • Son adım olarak , NFT’nizin satışıyla ilgili komisyonları okuduğunuz ve anladığınızdan emin olun. ilgili açıklamaları Gönder tuşunun hemen üstünde göreceksiniz. Tüm bilgileri gördükten sonra Gönder tuşuna tıklayın.

Binance NFT’de NFT’lerinizi Satma ve Tanıtma Konusunda İpuçları

Bildiğiniz üzere , her bir kullanıcı , NFT alım satım noktasında yeterli kullanıcı sayısından şikayetçidir . Binance NFT platformu , tüm piyasalar üzerinden en fazla kullanıcıya sahip , en gelişmiş , kullanıcı dostu NFT platformudur . Bir NFT koleksiyonunu etkili ve kısa bir biçimde satışını sonuçlandırmak istiyorsanız aşağıdaki adımlara göz atmanız fayda sağlayabilir ;

 • Sosyal Medya Paylaşımları
 • AMA / Canlı Yayın Paylaşımları
 • NFT Gruplarında Aktif Olun
 • Web Sitesi Oluşturun
 • Fenomenlerle İş Birliği Yapın 
 • Çekiliş Düzenleyin 

Sosyal Medya Paylaşımları

Günümüzün en büyük iletişim ve etkileşim platformları sosyal medyalardır .  Sosyal medyalar , Türkiye ‘den , Çin , Amerika , hatta Türkiye’ye en uzak ülke olan Endonezya ‘dan bile kişiler ile etkileşime geçmenize olanak sağlar . Tam bu noktada oluşturacağınız , Profesyonel düzeyde sosyal medya hesapları sizlere organik takipçiler sağlayacaktır .

Üreteceğiniz içerikler kaliteli ve özgün olmalıdır . Kullanıcıları sohbete teşvik etmeye yarayan paylaşımlar olmalıdır . Örnek vermek gerekir ise , Binance NFT platformunda çeşitli gizemli kutulara sahipsiniz , bildiğiniz üzere gizemli kutular nadirlik seviyelerine sahip NFT koleksiyonlarıdır . Sosyal medya üzerinden video paylaşımı yaparak bir gizemli kutuyu açıp kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz . Paylaştığınız koleksiyonunuz için bir etkileşim oluşturacak ve kullanıcıları sizin Binance NFT koleksiyonlarına yönlendirecektir .

nft satma binance

AMA / Canlı Yayın Paylaşımları

Ama ve canlı yayın paylaşımları , takipçileriniz ve sizin arasında en kuvvetli etkileşim yollarından biridir . AMA ve canlı yayınlar , kullanıcıların soru sorup cevap almasına olanak sağlayan bir tanıtım aktivitesidir . Peki tam olarak nasıl bir AMA ve canlı yayın gerçekleştirmelisiniz ?

Takipçileriniz ile etkili bir etkinlik gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları ve örnekleri takip etmeniz faydanıza olacaktır .

 • Takipçilerinize  AMA ve Canlı Yayın tarihini önceden vermek etkinliğin önem kazanmasına ve daha fazla takipçi çekmesine fayda sağlayacaktır .  

 • Ama ve Canlı Yayın etkinliğinde , takipçilerinize özel bir hediye sunmak , onları daha fazla önemsediğinizi ve etkileşim halinde olduğunuzu gösterecektir . Örnek vermek gerekir ise , Binance NFT platformunda yer alan bir Gizemli Kutuyu takipçilerinize hediye etmek .

 • Oturumun süresini çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. AMA ‘lar genelde soru cevap şeklinde gerçekleşir . Oturumunuzun belli bir süresini örneğin 20 dakikasını , kullanıcılardan gelen soru cevaplar için ayırın .

 • Canlı yayın esnasında sürekli takipçilerinize teşekkür etmek , onlar ile daha iyi etkileşime geçtiğinizi gösterecektir .
 • Hediye NFT kısmını yayının en sonunda sunmak sizin için daha mantıklı , takipçiler için ise daha heyecanlı hale getirecektir .

nft grup

NFT Gruplarında Aktif Olun

Unutmayın ki , topluluklar arasında yer alan paylaşımlar , kulaktan kulağa çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır . Sosyal medyalarda , Telegram , Twitter , Reddit , Discord gibi platformlarda binlerce kaliteli NFT toplulukları bulunmaktadır . Bu topluluklara katılarak , çalışmalarınızı tanıtma fırsatı bulabilirsiniz . Binance NFT Telegram grubunun olduğunu biliyor muydunuz ?

Bu tarz topluluk gruplarına katılarak NFT’lerinizi tanıtabilir ve kendi sosyal medyalarınızda da organik takipçi kazanabilirsiniz . Yalnız bu gruplarda paylaşım yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var . Lütfen spam yapmayın . Sürekli reklam içeren gönderiler , gruplar tarafından benimsenmez . Paylaşımlarınız için , topluluk yöneticileri ile iletişime geçmek daha hızlı bir sonuç almanıza imkan sağlayabilir .

Web Sitesi Oluşturun

Unutmayın ki , Dijital bir dünyadasınız . Profesyonel bir çalışmanın başlangıcı bir web sitesinden geçer . Web sitesi , kullanıcılarınıza ve takipçilerinize güven vermenizi sağlar . Web sitesinde , NFT koleksiyonlarınız hakkında bilgi paylaşımı yapabilir ve sanatçı kişiliğini konuşturabilirsiniz . Örnek vermek gerekir ise ;

Binance NFT platformunda satışa sunduğunuz bir NFT ‘yi web sitenizde tanıtmanız , bu eser hakkında detaylı bir açıklama ve makale yazmanız daha fazla kitleye profesyonel bir şekilde ulaşmanızı sağlar .

Fenomenlerle İş Birliği Yapın

Bildiğiniz üzere , fenomenler devasa kitlelere hitap eden kişilerdir. NFT ‘lerin konusunda profesyonel ve organik takipçileri olduğunuz kişiler ile çalışmak , devasa kitlelere ulaşmanıza kolaylık sağlar . Örnek vermek gerekir ise ;

 • Sosyal medya fenomenleri ile iş birliği yaparak , kullanıcılara çekiliş ile hediye sunmak .
 • Çekilişleri , sizin sosyal ağlarınızı takip etme şartı ile yapmanız , organik bir yükseliş sağlayacaktır .
 • Fenomenler ile bağlantı kurarak , kazan – kazan ilişkisi oluşturun .

binance nft çekiliş

Çekiliş Düzenleyin

Sosyal medyalarda milyonlarca kişilerin çekiliş gönderilerini takip ettiğini ve incelediğini biliyor muydunuz ? Çekilişler organik takipçi sağlamak ve milyonlarca topluluğa ulaşma konusunda öncü bir aktivitedir . Özellikle en yeni ve heyecan verici NFT ‘nizi çekiliş ile kullanıcılara hediye etmek onları heyecanlandırabilir . Aşağıdaki adımları inceleyerek çekiliş hakkında fikir edinebilirsiniz .

 • Çekiliş için tüm sosyal ağlarınızın takip edilmesi kuralı koyun .
 • Yorum kısımlarında arkadaş ve #NFT gibi hashtaglerin koyulmasını talep edin .
 • Çekiliş sonucunu ileri tarihli bir zaman olarak belirtin .

Sosyal Medya’da Bilgi Kripto !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !