Komisyon Üyesi Pearce, Stablecoin’ler ile İlgili Neler Söyledi?

stablecoin'ler

Terra’nın çöküşüyle ​​harap olan kripto pazarındaki son tahribat, stabilcoinleri yeniden ilgi odağı haline getirdi. Şu an itibariyle, Amerika’nın en iyi finansal gözlemcisi (Güvenlik ve Borsa Komisyonu) tarafından kripto düzenlemeleri konusundaki bir sonraki hamle belirsiz. Bir SEC yetkilisi, yakın tarihli bir röportajda, stablecoin düzenlemelerinin SEC’in yetki alanına girmeyebileceğini açıkladı ve ABD Kongresi, kılavuz sağlamak için konuyu inceledi. Komisyon Üyesi Pearce, Stablecoin’ler ile İlgili Neler Söyledi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Komisyon Üyesi Pearce, Stablecoin’ler ile İlgili Neler Söyledi?

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto yatırımcılarını Terra‘nın daha fazla madeni parayı neredeyse sıfıra düşüreceği konusunda uyardıktan sadece bir gün sonra, Komisyon Üyesi Hester Peirce ayrıca stabilcoinler ve diğer kripto para birimleri hakkında da uyardı.

Kripto para yanlısı duruşuyla tanınan Pearce, bir röportajda , kişisel olarak sektör için net bir SEC tarafından getirilen düzenleyici çerçeve görmek istediğini, ancak aynı zamanda, otoritenin yargı yetkisi dahilindeki herhangi bir şey olmayabileceğini söyledi.

“Stablecoinler SEC’in yetkisi altında olabilir veya olmayabilir, ancak gerçekler ve koşullar önemlidir… bu Kongre’nin araştırdığı bir şey.”

Terra’nın kazasının neden olduğu etkinin boyutu nedeniyle, Kongre’nin endüstri üzerinde yeni kurallar çıkarmak için hızlı bir şekilde çalışabileceğini söyledi.

SEC ile türev piyasasını denetleyen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) arasındaki kripto düzenlemelerinin yargı yetkisi hakkında soru sorulduğunda, Peirce bazı yönlerin hala belirsiz olduğunu kabul etti ve bu nedenle Kongre’nin buna ihtiyacı olabilir.

Ayrıca, SEC’in devreye girmesi ve düzenleyici netlik sağlaması gereken alanların bir parçası olarak kripto ile çalışmak isteyen “broker-satıcılar” veya “yatırım danışmanları” örneğini de kullandı. Ayrıca, SEC’in kripto yatırımcılarına yönelik korumaları güçlendirmek için kripto uygulama ekibini ikiye katlaması sorulduğunda, komisyon üyesi “düzenleme ve uyumluluk tarafına” daha fazla kaynak koyacağını söyledi.

Önerilen Makaleler

Elon Musk’ın Twitter Teklifinde SEC’in Rolü

Elon Musk’ın şu anda beklemede olan Twitter’daki teklifine gelince SEC’in yargı yetkisiyle ilgili bir soruyu da yanıtladı. Komisyonun, açıklamanın yönetmeliklerine uygun olmasını sağlayan bir açıklama düzenleyicisi olduğunu, ancak otoritenin bir “yeterlilik düzenleyicisi” olmadığını açıkladı.

Geçen hafta Elon Musk, popüler sosyal medya platformundaki sahte hesaplar ve dolandırıcılıklarla ilgili sorunlar nedeniyle Twitter’ın satın alınmasını durdurdu. Bildirildiğine göre, merakla beklenen anlaşma, spam ve sahte hesapların toplam Twitter kullanıcılarının %5’inden daha azını oluşturduğu iddiasını destekleyen ayrıntılar bekleyene kadar askıya alındı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.