Küresel Elektronik Devi, Metaverse Baskısını Duyurdu!

Sony, En Son Yıllık Kurumsal Strateji Toplantısında Metaverse Baskısını Duyurdu

Küresel elektronik devi Sony, eğlence stratejisinin bir parçası olarak Metaverse deneyimleri söz konusu olduğunda daha odaklı bir yaklaşım izleyeceğini duyurdu. Playstation markasının sahibi olan şirket, Fortnite oyununun yapımcıları Epic’e ve başka bir oyun stüdyosu olan Bungie’ye yapılan önceki yatırımların bu yeni hamlenin bir parçası olduğunu açıkladı. Küresel Elektronik Devi, Metaverse Baskısını Duyurdu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Sony, En Son Yıllık Kurumsal Strateji Toplantısında Metaverse Baskısını Duyurdu

Oyun ve eğlence markaları artık daha fazla kullanıcıyı ekosistemlerine girmeye ikna etmek için Metaverse deneyimlerini entegre etmeye çalışıyor. Eğlence ve oyun söz konusu olduğunda en etkili şirketlerden biri olan Sony, müşterileri çekmek için Metaverse’den ilham alan daha fazla deneyim eklemeye ilgi duyduğunu duyurdu.

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, bu hafta düzenlenen yıllık strateji toplantısında şunları söyledi :

”Metaverse, aynı zamanda oyunların, müziğin, filmlerin ve animenin kesiştiği bir sosyal alan ve canlı bir ağ alanıdır.”

Sony‘nin diğer şirketlere yaptığı önceki yatırımları arasında popüler çevrimiçi franchise Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games ve Destiny serisinin yaratıcısı Bungee yer alıyor ve bu yeni odağın bir parçası. Şirket tarafından sunulan verilere göre, son mali yılda gelirin %50’den fazlası Sony’nin oyun, film ve müzikle ilgili hizmetleri içeren eğlence bölümünden geldi.

Önerilen Makaleler

Sony, meta veri aktarımı sektöründe liderler arasında bir yer elde etmek için Playstation markalarını kullanmayı planlıyor. Sony Playstation, dünyadaki en büyük yüklü kullanıcı tabanlarından birine sahiptir, bu nedenle bu yeni metaverse push için bir araç olarak hizmet edebilir. Bu bağlamda, şirket , “metaverse arenasında yeni eğlence deneyimleri yaratmak için oyun teknolojisindeki çeşitli işleri ve uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmayı” amaçladığını söyledi .

Bununla birlikte, şirket, müşterilerine Metaverse daldırma deneyimi sağlamak için donanım üreten Meta gibi alandaki diğerleriyle zaten yetişiyor. Oculus kulaklık markasının sahibi olan Meta VR, Horizon Worlds adlı amiral gemisi Metaverse uygulamasını bu ürünlerin sahiplerine özel olarak sunuyor.

Microsoft, kendisini Metaverse oyuncusu olarak konumlandıran, Metaverse yaklaştıkça Activision’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın alan ve ekip toplantı paketi için kurumsal bir Metaverse ağı başlatan başka bir şirkettir.

Sony, PS5 konsol serisiyle birlikte çalışmak üzere VR2 kulaklık serisini zaten tanıttı. Kulaklığın bu yıl piyasaya sürüleceği söylendi, ancak tedarik zinciri sorunları nedeniyle 2023’e kadar gecikebilir .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.