2 Pizza İçin 10.000 BTC!

2 Pizza İçin 10.000 BTC ! 22 Mayıs'ta kripto para topluluğu, Uluslararası Bitcoin Pizza Günü 'nü kutluyor. 

22 Mayıs’ta kripto para topluluğu, Uluslararası Bitcoin Pizza Günü’nü kutluyor. Satoshi Nakamoto’nun dokuz sayfalık Bitcoin teknik incelemesinin yayınlanmasından iki yıldan kısa bir süre sonra, László Haníez 10.000 BTC karşılığında iki pizza satın alarak kripto para biriminin kullanımını yasallaştırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Pizza Günü

Dışarıda binlerce kripto para birimi olmasına rağmen, bugün bile Bitcoin, blok zinciri teknolojisinin inkar edilemez derecede basit bir ifadesi olmaya devam ediyor. Mütevazı başlangıçlardan trilyon dolarlık bir piyasa değerine kadar, bitcoin zamanın testini yaptı. Laszlo Hanyecz, Bitcoin’in benimsenmesi için temel bir pazarlama şaheseri olarak gördüğü şeye ilk katkıda bulunanlardan biriydi.

İlk günlerde, bitcoin ticaretinin yapılabileceği güvenilir tek bir yer yoktu. Bunun yerine BTC, tartışma panoları ve İnternet geçiş sohbet odaları aracılığıyla doğrudan iletişim yoluyla takas edildi. Bu, deneysel bir teknoloji olarak popüler kripto para biriminin yalnızca birkaç sent değerinde olduğu bir dönemdi.

22 Mayıs 2010’da Florida merkezli bir programcı olan Honeyeyes, iki Papa John’s pizzası için 10.000 BTC ödedikten sonra ticari bir işlemde bitcoin kullanan ilk kişi oldu. Satın alma sırasında, bitcoin fiyatı 41 dolardı. Bugün 10.000 BTC, bugün yaklaşık 300 milyon dolara mal olacak.

Önerilen Makaleler

Pizza Satın Almanın Ötesinde

Laszlo Hanyecz, internet fenomeninin yapmayı sevdiği 10.000 BTC ile pizzayı satın alan “adam”dan daha fazlasıdır. Bitcoin Pizza Günü şerefine, onların Pizza Satın Alımın Ötesindeki olağanüstü Katkılarına bir göz atalım .

Ağın ilk aşamalarında çeşitli güvenlik açıklarını düzeltmenin yanı sıra, Hanyecz aynı zamanda mac os için ilk geliştirici yayınlayan bitcoin koduydu.

Ayrıca bitcoin madenciliği ortamını da değiştirdi. Uygulamaya özel entegre çiplerin (ASIC’ler) piyasaya sürülmesinden çok önce, bitcoin CPU’lar kullanılarak çıkarılıyordu.

Hanyecz GPU Madenciliğine Geçiş, madencilerin grafik kartlarını [GPU’ları] kullanarak BTC madenciliği yapmalarını sağlayan bir madencilik kodu.O zamanlar, onunla sık sık mesaj alışverişinde bulunan Satoshi Nakamoto bile, Fikir GPU madenciliğinin tanıtımı için çok gelişmişti .

Bitcoin, birçok endüstri gazisinin hayal gücünü yakalamayı başardı, ancak topluluğun, dijital varlığı bugünkü haline getirmeye yardımcı olan Hanes de dahil olmak üzere birçok Bitcoin OG’sinin bağlılığını ve çabalarını tanımasının zamanı geldi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.