El Salvador’un Bitcoin Varlıkları Satışlarla Yarıya Düştü!

El Salvador’un Bitcoin üzerindeki bahsi, Salı günü ülkenin kamuya açıklanmış 100 milyon dolardan fazla olan alımlarının değerinin %50’den fazla düşmesiyle yarıya indirildi. El Salvador’un Bitcoin Varlıkları Satışlarla Yarıya Düştü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

El Salvador’un Bitcoin Varlıkları Satışlarla Yarıya Düştü!

 El Salvador‘un bitcoin üzerindeki bahsi, Salı günü ülkenin kamuya açıklanmış 100 milyon dolardan fazla olan alımlarının değerinin %50’den fazla düşmesiyle yarıya indirildi.

Başkan Nayib Bukele tarafından Twitter üzerinden duyurulan 10 satın almanın piyasa değeri 51 milyon doların biraz üzerinde ve en büyük tek işlem olan 420 madeni para, madeni para başına 59.000 dolardan fazla – neredeyse %63 düştü.

Bukele Twitter’da en az dört kez El Salvador’un bir “dip” satın aldığını söyledi; bu terim, tüccarlar tarafından hızlı bir kazanç için sıfırlanan bir fiyat değişiminden yararlandıkları anlamına gelir.

Bukele, El Salvador’un Ekim ayı sonlarında her biri 59.000 dolardan fazla 420 token aldığını ve toplamda yaklaşık 25 milyon dolar olduğunu ve bunun şu anda 9,5 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

Hükümet, bitcoin portföyünün değeri hakkında yorum yapma talebine yanıt vermedi.

Önerilen Makaleler

El Salvador

Kredi derecelendirme kuruluşu DBRS Morningstar’a göre, hem yatırım hem de zarar, Orta Amerika ülkesinin geçen ay döviz rezervlerinde tuttuğu 3,65 milyar doların sadece küçük bir kısmı.

Refinitiv verilerine göre ülkenin 7,65 milyar dolarlık pazarlanabilir borcu var. Dolar bazında 73,5 sentten işlem gören ve %67,6 getirisi olan bir tahvil için Ocak ayında 800 milyon dolarlık bir ödeme yapılacak.

Amherst Pierpont Securities Latin Amerika sabit gelir stratejisi başkanı Siobhan Morden Salı günü bir notta, “Tahvil sahipleri tahvil ödemelerinin nasıl yapılacağı konusunda daha akıllı değiller” dedi.

“Aylık mali veriler, harcama hızının gelir artışından daha az olduğu, ancak henüz yapısal mali açığı belirgin şekilde azaltmak için yeterli olmadığı için belirgin bir eğilim değişikliği göstermiyor.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.