Bitcoin Neden Düşüyor?

bitcoin neden düştü
Abone Ol 

Makale tarihiyle dün 20.000 Dolar seviyesini kıran Bitcoin akşam saatlerine doğru ciddi bir düşüş sergiledi. Bitcoin yazı tarihiyle 18.510 seviyelerine iğne attı. Kullanıcılar ise Bitcoin düşüşündeki nedeni merak ediyor . Bitcoin Neden Düşüyor? 

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin için yıllardır süregelen bir cümle var, oda Bitcoin öldü! Lider kripto para birimi 20.000 Dolar seviyesinin üstünde işlem görmeye çalıştığı her dönem bir şekilde ciddi dump yiyerek düşüş eğilimi gösteriyor. Bu sefer Bitcoin’in düşünde bazı teoriler var.

  • Yatırımcılar , 8 Eylül Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz oranı kararı beklentisiyle Bitcoin’nde izleme yada satma yolunu seçiyor. 
  • Kripto para piyasasında uzun süredir HODL’cular yerini traderlara (Al-Sat) bırakmış görünüyor. Kısa vade kâr beklentisine giren yatırımcılar , Bitcoin için hassas bir dönemde olduğunu her haber ve fudda düşüş eğilimini gösterebileceğini düşündüğü için al tut stratejisi yerine al-sat stratejisini uyguluyor.
  • Bitcoin düşüşündeki bir nedende dün Binance borsası tarafına Madenciler tarafından 4.400 adet Bitcoin taşınmasıydı. Bu transferin ardından Core Scientific 1125 adet Bitcoin satışını bildirdi.

Tüm bu durumlar Bitcoin’in düşüş perdesini aralarken, Bitcoin için düşüşlerin devam edebileceği uzmanlar tarafından ön görülüyor. Peki Bitcoin her öldü denildiğinde ne oldu!

  • 2011 ‘de Bitcoin 20 Dolar’ın altına düştü.
  • 2015’te Bitcoin 200 Dolar’ın altına düştü.
  • 2017’de Bitcoin 2000 Dolar’ın altına düştü.
  • 2022’de ise Bitcoin 20.000 Dolar’ın altına düştü.

Sonuç olarak Bitcoin her öldü denildiğinde daha güçlü bir şekilde geri döndüğü yıllara göre analiz edilebilir. Fakat bu tablonun geçerli olduğunu da kanıtlamaz.

Bitcoin Satın Almak İster Misiniz?

Bitcoin satın almak mı istiyorsunuz ? O zaman dünyanın en çok güvenilir ve yine en çok tercih edilen kripto para borsası Binance’ı tercih edebilirsiniz . Buradan kaydınızı başlatarak kriptoda ilk adımınızı atabilirsiniz .

Bu makaleler ilginizi çekebilir;

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.