HODL Nedir ? HODL Nasıl Yapılır ? HODL Coin !

hold nedir
Abone Ol 

Kripto Para evrenine geçen bir sözcük HODL ! HODL kelimesi Kimi yatırımcılar için , Game of Thrones  dizisinde yer alan , Hodor adlı karakterin , kapıyı tutmasından dolayı bu kelimeyi seçtiği belirtilir iken bazı yatırımcılar konunun bunla bir ilgisi olmadığını belirtmekte . Peki tam olarak , HODL Nedir ? HODL Nasıl Yapılır ? HODL Coin Nedir ! HOLD Nedir ? HOLD Nasıl Yapılır ?

binance kayıt

HODL Nedir ? HOLD Nedir ?

HODL kelimesi aslında HOLD kelimesinin , 2013 yılında popüler bir kripto para blogunda bir kullanıcının , Bitcoin ‘inin düşüşünden ve  alkolün etkisi ile bir başlık açmasından meydana gelmektedir. . Başlık şu şekildedir , I AM HODLİNG ! Aslında , kullanıcının demek istediği , ellerimdeki  Bitcoin ‘i satmıyorum ve elimde tutuyorum şeklindedir. HOLD İngilizce bir kelimedir ve kelimenin anlamı , Tutmak , Muhafaza Etmek , Durdurmak anlamları taşımaktadır. 2013 yılında bu arkadaşın yanlış yazımından dolayı , kelimede ki harfler yer değiştirerek , bir kripto para terimi haline gelmiştir .

hold nasıl yapılır

HODL Nasıl Yapılır ? HOLD Nasıl Yapılır ?

Hold yada hodl stratejisi , yatırım yaptığın kripto paranın , değerine değil projesine mantığı ile güdülmektedir. Burada yatırımcının Hodl etmesi , yatırım yaptığı Kripto Paranın , değeri düşse de , olumsuz haberleri olsa da , ekonomi kötü olsa da , piyasada dalgalanma fazla olsa da , hatta ayı gelse bile , hiç bunları kafayı takmadan ve inancını yitirmeden elindeki kripto parayı tutmaktır. Bu taktik bazı projelerde gerçekten işe yarayabilir iken , bu taktik her zaman işe yaramayabilir . Projesine inanmadığınız , gelecek vaat etmeyen , yol haritasına uyum sağlamayan , arkasında ekibi belli olmayan , toplam arzı belli olmayan kripto paraları hodl etmek çokta mantıklı bir kavram gibi durmamakla beraber yine karar değerli yatırımcılarındır. Aslında , HODL kelimesini Game Of Thrones dizisinde yer alan Hodor karakteri ile eşleştirmekte  mantıklı gibi duruyor . Belirtilen bölümde , Hodor adlı karakter şartlar ne olursa olsun kapıyı tutarak , dostlarının gitmesine yardımcı olmaktadır.

İlgili Video

Önerilen Makaleler

HODL COİN Nedir ? HOLD COİN Nedir ?

Hodl Coin Nedir ? Kripto para piyasasında , HODL Coin ve HOLD adında fazlaca coin ve token yer almaktadır. Bunların çoğunun belli bir amacı olmadan sadece fiyat politikası ile hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Bu tarz coinler kelimelerin gücünden meydana çıkmaktadır.

Göz At

FAN TOKEN Fiyatları

Bilgi Kripto web sitesinde  yer alan FAN TOKEN bölümünden anlık olarak , tüm fan tokenların fiyatlarını , grafiklerini ve hacimlerini görüntüleyebilirsiniz .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.