FUD Nedir ? FUD’a Neden Dikkat Edilmeli ?

FUD'a Neden Dikkat Etmeliyiz
Abone Ol 

Kripto para ekosisteminde olupta FUD kelimesini duymayan yoktur. Sürekli duyduğumuz bu terim ne anlama gelmektedir ? Özellikle Bitcoinin düşüş eğiliminde olduğu ayı piyasasın da sık sık dillendirilmektedir. Peki FUD Nedir ?  FUD Ne Demek ? Kriptoda FUD Terimi !  FUD’a Neden Dikkat Edilmeli !

FUD Nedir ?

Fear (korku), Uncertainty (belirsizlik) ve Doubt (şüphe) kelimelerinin kısaltmasıdır. Genellikle kripto paraları kötü yönde etkileyebilecek olan asılsız veya gereğinden fazla abartılmış haberler ve gelişmeleri ifade etmek için kullanılır. Belirli bir kripto paranın fiyatını manipüle etmek isteyen birey ya da gruplar tarafından sıklıkla yayılırlar. Manipülasyon ile  güdüme alınan herhangi bir şeye saldırılar kolaylaşır, itibarı düşürülmeye çalışılır. FUD ile amaçlanan şey tam olarak kafaları karıştırmak, güvensizlik ortamı oluşturarak satışları artırmak ve mesela Bitcoin’in değerinin düşmesini sağlamaktır. Kriptoda FUD Terimi !

 FUD'a Neden Dikkat Etmeliyiz

Önerilen Makaleler 

FUD’a Neden Dikkat Edilmeli ?

Bu Terim kripto ekosisteminde asılsız haber ve panik havası oluşturur. Tamamen manipülasyon oluşturmak için yapılan girişimlerdir. Yatırımcıları yanlış bilgilendirme ve değer kaybetme kaygısı ile yatırımlardan geri çekilmelerini amaçlayan girişimlerdir. FUD’a Neden Dikkat Edilmeli !

Peki Fud bir kaos ortamıyla karşısında ne yapmamız gerekir ?

  • Panik yapmayın.
  • Fomo’ya kapılmadan kararlı bir şekilde yaptığınız plana sağdık kalınmalıdır.
  • Edindiğiniz bilgileri haberlerin kaynağının asılsız olup olmadığını kontrol edin.

Sürekli değişken bir pazarda, korku seviyeleri değişecektir. Belirsizliğe yol açacaktır. Kripto haber piyasasını yakından takip etmek , bu duyguları kontrol etmenize yardımcı olacaktır. İnsanların hırsı, duygusallığı, korkuyu, kararsızlığı ve şüpheleri manipüle ortamı yaratı. Bu duruma karşılık elimizdeki en büyük koz bilgidir.

POPÜLER FAN TOKENLER LİSTESİ

Brezilya Fan Token , Bitci Borsasında ! BFT Token !
İspanya Fan Token Bitci Borsasında ! SNFT Token !
Rangers Fan Token Nedir ? Rangers Token Nasıl Alınır ? RFT Token !
MXGP Bitci İle Anlaştı ! MXGP Fan Token !
Uruguay Fan Token Bitci Borsasında ! AUF Token !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Uyarı

Bilgikripto.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Bilgikripto.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Bilgikripto.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..