EUR/USD Fiyatı ECB Acil Toplantısından Sonra Düştü!

ECB Acil Toplantısı

ECB, daha zayıf AB üyeleri için tahvil getirilerini sınırlamayı amaçlayan bir “parçalanma karşıtı” bir araçla piyasaları sakinleştirmeye çalışacak.  Yatırımcıların dikkati bugün açıklanacak olan Fed Faiz Kararı’na çevrilecek. EUR/USD Fiyatı ECB Acil Toplantısından Sonra Düştü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

EUR/USD Fiyatı ECB Acil Toplantısından Sonra Düştü!

EUR/USD1.0500’ün üzerine yerleşmeyi başaramadı ve kilit Fed Faiz Oranı Kararı öncesinde artan oynaklığın ortasında 1.0400 seviyesine yaklaştı.

Traderların beklentileri, hedef oranın 75-100 bps’den 150-175 bps’ye yükseltileceğine işaret ediyor. Piyasalar, Fed’in enflasyonla mücadele için agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalacağını bekliyor.

Tahvil piyasaları son işlem seanslarında güçlü hareketler gördü. 2 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi birkaç gün içinde %2,80 seviyesinden %3,45 seviyesine yükseldi. 10 yıllık ve 30 yıllık getirilerde de benzer hareketler görüldü. Şu anda, 2 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi, güçlü bir rallinin ardından şaşırtıcı olmayan %3,35 seviyesinin altına geriledi.

Daha yüksek getiriler ABD dolarına güçlü bir destek sağladı ve ABD Dolar Endeksi en son 2002’de görülen yüksek seviyelere dokundu. Bu seviyelerde Amerikan para birimi Fed Faiz Oranı Kararı’na ve müteakip yorumlara aşırı derecede duyarlı olacaktır.

Önerilen Makaleler

Euro bölgesindeki ekonomik durum zorlu olduğundan, Euro boğalarının EUR/USD’yi yukarı itmek için güçlü katalizörlere ihtiyacı olacak. Yunanistan veya İtalya gibi daha zayıf AB üyelerinin 10 yıllık tahvil getirileri son zamanlarda %4.00 seviyesinin üzerine çıkarken, ECB faizi artırmaya veya bilançosunu düşürmeye bile başlamadı.

ECB bugün acil bir toplantı yaptı ve  salgının euro bölgesi ekonomisinde kalıcı kırılganlıklar bıraktığını ve bunun para politikamızın normalleşmesinin yargı bölgelerine eşit olmayan bir şekilde iletilmesine gerçekten katkıda bulunduğunu” belirtti.

ECB ayrıca, “yeni bir parçalanmayı önleme aracının tasarımının tamamlanmasını hızlandıracağını” söyledi; bu, politika yapıcıların “iyi” Almanya tahvilleri ile İtalya veya Yunanistan’dan gelen “kötü” tahviller arasındaki devasa yayılma konusunda ciddi endişeleri olduğu anlamına geliyor. Teorik olarak, mevcut durum daha zayıf AB üyeleri için bir borç krizine dönüşebilir ve bu tür endişeler euro üzerinde baskı oluşturmaya devam edecektir.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.