UBS Kripto Kışına Karşı Uyardı !

Kripto Kışına Karşı Uyardı

İsviçre’nin en büyük bankası olan UBS, fiyatların düştüğü ve yıllarca toparlanamayacağı bir kripto kışı konusunda uyardı. Bankanın analistleri, kripto para birimlerinin fiyatlarını etkileyen birkaç önemli nedeni açıkladı. UBS Kripto Kışına Karşı Uyardı ! 

UBS Kripto Kışına Karşı Uyardı !

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, fiyatların düştüğü ve yıllarca toparlanamayacağı bir kripto kışı konusunda uyardı. Bankanın James Malcolm liderliğindeki analistleri, yakın zamanda müşterilere bir notta kripto para biriminin bu yıl yatırımcılar için çekiciliğini kaybetmesinin birkaç nedenini açıkladı.

İlk olarak, UBS analistleri, Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarının, varlık sınıfını iyi bir alternatif değer deposu olarak gören birçok yatırımcı için bitcoin gibi kripto para birimlerinin çekiciliğini azaltmaya ayarlandığını açıkladı.

Newsbitcoin haberine göre Analistler, merkez bankaları enflasyonu kontrol altına almak için harekete geçerse, yatırımcıların yükselen fiyatlara karşı koruma olarak bitcoin tutmayabileceğini de ekledi. Hükümet teşvikinin 2020 ve 2021’de kripto para birimleri fiyatlarını artıran önemli bir faktör olduğunu belirttiler.

Fed’in bu yıl birkaç kez faiz oranlarını artırması bekleniyor. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon geçtiğimiz günlerde , Federal Rezerv’in bu yıl kısa vadeli faiz oranlarını dört defadan fazla artırması gerekebileceğini söyledi . Goldman Sachs, benzer şekilde Fed’in bu yıl dört kez faiz oranlarını artırmasını bekliyor. Wharton’ın finans profesörü Jeremy Siegel bu ayın başlarında, “Fed, piyasanın beklediğinden çok daha fazla zam yapmak zorunda kalacak” dedi.

kripto haber

Önerilen Makaleler

UBS analistleri ayrıca bazı yatırımcıların, yüksek oynaklığı nedeniyle bitcoin‘in “daha ​​iyi para” olmadığını giderek daha fazla anladıklarını iddia etti. Ek olarak, kripto para biriminin sınırlı arzının onu bir para birimi olarak esnek olmadığını söylediler. Analistler ayrıca, merkezi olmayan tasarımı nedeniyle blockchain teknolojisinin ölçeklendirilmesinin zor olduğunu belirtti.

UBS ekibi, kripto para birimi için bir başka büyük engelin de düzenleme olduğunu açıkladı. Analistler, yaygın kripto para spekülasyonu “tüketicileri korumak için kaçınılmaz olarak daha yakın gözetimi davet ediyor” ve “finansal istikrarı koruyor” diye uyardı. “Yüksek uçan stabilcoinler ve defi [merkezi olmayan finans] projelerinin önümüzdeki aylarda yetkililerden daha büyük aksiliklerle karşı karşıya kalacağı neredeyse kesin görünüyor” diye detaylandırdılar.

ABD’de Biden yönetiminin kripto varlıkları için hükümet çapında bir strateji hazırladığı bildiriliyor. Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler geçen hafta kripto borsalarını düzenlemenin SEC için en önemli öncelik olduğunu söyledi

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.