Ana SayfaAltcoin HaberleriSTRK Token Nedir, Ne Zaman Listelenecek?

STRK Token Nedir, Ne Zaman Listelenecek?

STRK Token toplam arzı 10 Milyar adettir. Arz detayları, dağıtım, açılma gibi unsurlar aşağıda yer almaktadır.

spot_img

STRK Token, Starknet projesinin yerel kripto para birimidir. STRK’nın 20 Şubat Airdrop dağıtımından sonra listelenmesi bekleniyor. Peki tam olarak, STRK Token nedir, nasıl alınır, ne zaman listelenecek, tokenomics, ilk dolaşan arz sorularının cevabı.

STRK Token 20 Şubat Tarihinde Listelenecektir, Listeleme Günü Satın Almak İçin Buradan Kaydolun, Bonus Kazanın!

STRK Token Nedir?

Starknet tokenı STRK, ağın işleyişini sağlamak için ücret ödemeye, fikir birliği için staking sağlayarak ağın bakımına ve güvenliğine ve yönetim önerilerine oy vererek Starknet’in değerlerine ve teknoloji hedeflerine karar vermeye yönelik bir mekanizmadır.

  • İşlem ücretleri: Başlangıçta Starknet’teki ücretler yalnızca Ethereum (ETH) cinsinden ödeniyordu. V.0.13.0’dan itibaren ağdaki işlemlerin ücretleri, Ether’in yanı sıra Starknet tokenı kullanılarak da ödenebilir.
  • Staking: Starknet’in canlılığı ve güvenliği için kritik olan belirli hizmetler, Starknet tokenlarının stakingini gerektirebilir. Bu hizmetler birden fazla sağlayıcı tarafından sunulabilir ve birkaç örnek vermek gerekirse sıralamayı, L1 kesinliğine ulaşılmadan önce geçici L2 fikir birliğine varmayı, STARK kanıtlama hizmetlerini ve veri kullanılabilirliği sağlamayı içerebilir.
  • Yönetişim: Starknet’i iyileştirmeye yönelik teklifler, minimum token desteği eşiği gerektirebilir. Starknet’in canlılığı, güvenliği ve bakımı açısından önemli olan protokol değişiklikleri için doğrudan veya delegasyon yoluyla oylama gerekli olacaktır. Örneğin bugün Starknet İşletim Sistemindeki büyük güncellemeler token sahiplerinin onayını gerektiriyor.

STRK Token Nasıl Alınır?

Starknet STRK Token satın almak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  1. Buradan Kaydınızı Başlatın.
  2. STRK/USDT işlem çiftini bulun. 
  3. Alım-satım işlemlerine başlayabilirsiniz. 

Starknet STRK Token Ne Zaman Listelenecek?

Starknet STRK Token 20 Şubat tarihinde yeterli likidite sağlandıktan sonra Gate.io, Mexc, Bybit ve Bitget borsalarında listelenecektir. Binance ve Coinbase henüz listeleme duyurusu yapmamıştır. Fakat listelemeleri yüksek ihtimaldir.

STRK Token Tokenomics

STRK Token toplam arzı 10 Milyar adettir. Arz detayları, dağıtım, açılma gibi unsurlar aşağıda yer almaktadır;

  • 15 Nisan 2024’te %13,1’e kadar (1.314 milyar token)30 Nisan 2024 ve sonrasında %0,4’e kadar (40 milyon token)
  • Önümüzdeki 31 ay boyunca eşit aylık taksitlerle %0,8’e kadar (80 milyon token)
  • (toplam %24,68 veya 31 ay boyunca 2,468 milyar token)

Bu kilitleme süresi boyunca token sahipleri, STRK tokenlerini devredemez, satamaz veya rehin veremez. Oy verme yetkisine kilitli tokenlarla izin verilir ve mümkün olduğunda stake etmeye de izin verilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar