Ana SayfaKripto Para HaberleriStablecoin Piyasasını Düzenleme Planları Hızlandırıldı

Stablecoin Piyasasını Düzenleme Planları Hızlandırıldı

spot_img

Terra’nın algoritmik stabilcoini TerraUSD’nin (UST) başarısızlığı, geçen hafta kripto endüstrisindeki kaosa eklendi ve stablecoin piyasasını düzenleme planlarını hızlandırdı. Piyasadaki düşüşün ardından, küresel finansal düzenleyiciler, istikrarlı paraları daha iyi düzenlemek ve gelecekte benzer olayları önlemek için çeşitli yasalar önermeye başladı. İngiltere, Stablecoin’leri Yasallaştıracak ve Düzenleyecek! Stablecoin Piyasasını Düzenleme Planları Hızlandırıldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İngiltere, Stablecoin’leri Yasallaştıracak ve Düzenleyecek

Hafta sonu boyunca, Birleşik Krallık Hazinesi, ülkede bir ödeme aracı olarak stablecoin‘leri yasallaştırma planlarını açıkladı. Kraliçe’nin konuşmasında özetlenen mali mevzuatın bir parçası olarak gelen stablecoin’leri düzenleme planlarını içeriyor.

“Ödeme aracı olarak kullanıldığında stabilcoinleri düzenleme yasası, Kraliçe’nin konuşmasında açıklanan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın bir parçası olacak… finansal istikrar ve yüksek düzenleyici standartlar sağlamak. Bir Hazine sözcüsü, bu yeni teknolojilerin güvenilir ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için” dedi.

Hazine, UST’nin başarısızlığının, tüm stablecoin’lerin güvenilir bir ödeme yöntemi olarak uygun olmadığı gerçeğinin bir kanıtı olduğuna dikkat çekerek, bunların daha değişken kripto para birimlerine eşit olduğunu ekledi.

Kuruluşun önerilen mevzuata herhangi bir algoritmik stabilcoin ekleme planı olmamasına rağmen, “daha ​​kararlı” stabilcoinlerin istikrarını keşfetmeye devam edeceğini ve “gerekirse daha fazla düzenleyici önlem alacağını” kaydetti. 

Önerilen Makaleler

G.Kore, Kripto Trendleri Üzerine Acil Soruşturma Başlattı

Güney Kore kripto pazarındaki dijital varlık yatırımcılarını korumak için ülkenin mali düzenleyicileri , trendler üzerinde bir acil durum kontrolü başlattı ve şu anda bu amaç için yasa çıkarmayı planlıyor.

Dijital Varlıklar Temel Yasası olarak adlandırılan, önerilen mevzuatın, finansal tüketicilere sanal varlıklara yatırım yapmanın risklerinin farkında olmaları için bir fırsat yaratmaya çalıştığı için tüketici korumasını içereceği bildiriliyor.

Yerel kripto borsasından bir yetkili şunları söyledi:

“Bu olayla ilgili en endişe verici şey, Terra Coin’in başarısızlığının tüm kripto endüstrisinin başarısızlığı olarak görülebilmesidir”

Rapora göre, çeşitli büyük ülkelerdeki eğilimleri ve sanal para düzenleme yasalarını dikkatlice değerlendirdikten sonra, Kore hükümeti önümüzdeki yıl Dijital Varlık Temel Yasasını çıkaracak ve ardından 2024’te uygulayacak.

Bu arada, ABD düzenleyicileri, UST destanının tekrarını önlemek için tüm küresel finansal düzenleyicileri stablecoin piyasasını düzenlemek için birlikte çalışmaya çağırdılar.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar