İlk Kripto Yaptırım Ücreti Uygulandı!

ABD Adalet Bakanlığı İlk Kripto Yaptırım Ücretini Uyguladı! Kripto Para Birimleri Kullanarak İlk Cezai Yaptırım Hırsızlığı Davasını Açtı.
Abone Ol 

Bir federal yargıca göre, ABD Adalet Bakanlığı kripto para birimleri kullanarak ilk cezai yaptırım hırsızlığı davasını açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD Adalet Bakanlığı İlk Kripto Kripto Yaptırım Ücretini Uyguladı

İsmi açıklanmayan bir ABD vatandaşı, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir şubesi olan Yabancı Varlık Kontrol Ofisi tarafından onaylanan bir ülkeye 10 milyon dolarlık kripto para göndermekle suçlanıyor. Washington DC Yargıcı Zia M. Farooqui, İran, Küba, Kuzey Kore, Rusya veya Suriye gibi ABD’nin sert yaptırımlarıyla karşı karşıya olan birçok ülkede yer alan sanık hakkında Adalet Bakanlığı’nın yaptığı şikayeti onayladı. Kripto varlıklardan biri transfer edildi. Farooqui, “Adalet Bakanlığı, sanal para birimi de dahil olmak üzere OFAC düzenlemelerine uymadıkları için bireyler ve kuruluşlar hakkında cezai kovuşturma yapabilir ve yapacaktır” dedi.

OFAC, Ekim 2020’de, dijital varlıkları kabul eden ülkelerle yapılan işlemlerin, bu ülkelerle fiat para birimindeki işlemlerden farklı olmadığını açıklayan düzenlemeler yayınladı.

2019 ve 2020 yıllarında Hazine Bakanlığı’nda kıdemli danışman olarak görev yapan Ari Radbord’a göre bu dava bir ilk. “Gördüğümüz şey, Adalet Bakanlığının kripto para birimleri kullanmaya çalışan aktörlere karşı proaktif önlemler alacağı, ancak aynı zamanda yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanmanın zor olduğu” dedi .

Önerilen Makaleler

Bu karardan önce, Hong Kong’daki bir kripto borsası olan Bitfinex’in hacklenmesinde çalınan bitcoinleri aklamak için komplo kurmak için DOJ tarafından iki kişi tutuklandı. Her iki durumda da, bitcoin‘in değişmezliği ve takma adlı doğası, suçluların cephaneliğinde ölümcül bir kusur olduğunu kanıtladı. Bitfinex davasında, kolluk kuvvetleri, aklanan fonların çoğunu bir kripto cüzdanı olan “Cüzdan 1CGA4’lerde” izlemek ve ardından bireyleri cüzdana bağlama bulmacasını tamamlamak için blok zinciri analitiğini kullandı. 2017’de, paranın çekildiği bir site olan Alphabay adlı bir “dark net” sitesi vardı. Davaya dahil olan başsavcı yardımcısı, “Bugünkü tutuklama ve bakanlığın bugüne kadarki en büyük mali ele geçirmesi, kripto para birimlerinin suçlular için güvenli bir sığınak olmadığını gösteriyor” dedi. 

Bu yaptırımlardan kaçınma durumunda, kolluk kuvvetleri, sanıkların işlemlerini izlemek için Bitfinex destanından bu yana gelişen blok zinciri analitik araçlarını tekrar kullandı. Daha sonra ortak müşterileri hakkında bilgi toplamak için ABD merkezli bir kripto para borsasını, bir döviz borsasını ve ABD’deki geleneksel bir bankayı çağırdılar. Her iki borsaya da erişmek için kullanılan İnternet Protokolü (IP) adresleri, kolluk kuvvetlerini zanlının evine götürdü. Bir e-posta arama emri ve paravan şirket kayıt bilgileri resmi tamamladı.

Ayrıca, her iki borsada alınan hesaplara, onaylanmış ülkelerdeki yabancı hesaplardan erişildiğini de buldular.

“Sanal para birimi izlenemez mi? Yanlış,” dedi yargıç dokuz sayfalık danışma belgesinde. Yaptırım uygulanan yargı bölgelerinde sanal parayı yurtdışına göndermenin, failin potansiyel olarak yaptırımlardan kaçınmak için birleşmekten sorumlu iki kripto borsasından sorumlu olabileceği bir suç eylemi olduğunu söyleyerek görüşünü sonlandırdı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.