SPARTA Coin Nedir ? Sparta Protokolü Yorum ve Geleceği !

SPARTA COİN NEDİR

Sparta Protokolü ( SPARTA Coin ) , Binance Akıllı Zinciri ( BSC ) üzerine inşa edilmiş bir Merkezi Olmayan Finans (Defi) projesidir . Peki tam olarak SPARTA Coin Nedir ? Sparta Protokolü Nedir , Yorum ve Geleceği !

SPARTA Coin  ( Sparta Protokolü ) Nedir ? 

Sparta Protokolü, Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş bir Merkezi Olmayan Finans projesidir . Teşvik edilmiş likidite havuzlarına ve Sentetik Getiri Varlıklarına odaklanan Spartan Protokolü, kullanıcıların havuzlara likidite sağlayarak gelir elde etmelerine ve Sentetik Varlıklar aracılığıyla türev belirteçleri oluşturmalarına olanak tanımaktadır.

Önemli benzer projelerdir Uniswap Ethereum (on ETH ) ağına & ve ThorChain . Bu özelliklerin BSC ağına getirilmesi, kullanıcıların BSC’nin düşük gaz ücretlerinden ve hızlı ödemelerden faydalanmalarını sağlamaktadır.

Sparta Protokolü, derin likidite havuzlarının oluşumunu teşvik etmek için topluluk tarafından yönetilen ve programlanabilir belirteç emisyon işlevleri sağlar. Bu güçlü likidite tabanı, varlık takasları, sentetik token üretimi, borç verme, türevler ve daha fazlasını sağlamak için kullanılacaktır. Ortak temel varlık SPARTA, harici oracle’lara bel bağlamadan dahili bir fiyatlandırma mekanizması sağlar. Binance Akıllı Zincir, neredeyse anında anlaşmaya ve son derece düşük gaz ücretlerine izin vermek için protokolün evi olarak seçildi.

Spartan Likidite Havuzları :  Sparta Protokolü’nün atan kalbi, piyasada sermaye oluşumunu sağlayan teşvik edilmiş likidite havuzlarıdır. Likidite havuzları, likiditeye duyarlı ücretlerle bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritması tarafından kolaylaştırılır. Likiditeye duyarlı ücretler, sistemin her zaman doğru token satın alma gücünü algılayabilmesini sağlayarak ölçeklenebilir ve riske toleranslı büyümeye olanak tanımaktadır. Spartalıların V2 Pools Lansmanı için hazırlık olarak V1 LP’lerini kaldırmaları ve yükseltmeleri önerilir.

Spartalı Sentetik Varlıklar :  Sparta Protokolü, kullanıcının teminatlı bir borç pozisyonunu yönetmesini gerektirmeden, kendi likidite havuzları tarafından sunulan fiyat çapalarını kullanarak sentetik varlıkların üretilmesine izin verir. Likiditeye duyarlı ücretler ve dinamik synth tedarik sınırları, alınan pozisyonların mevcut likidite derinliği ile ölçeklenmesini sağlayarak diğer DeFi sistemlerinde yaygın olan kaldıraç azaltma spirallerini önlemektedir.

Spartalı Kredi :  Borç verme, bir ücret ve teminatlı borç sistemi kullanılarak mümkündür. Likidite havuzları aracılığıyla sağlıksız pozisyonların tasfiyesi anında yapılabilir ve sistemin her zaman güvende olması sağlanır.

Sparta Protokolü Yorum

Katılım için verilen programlanabilir teşvikler ise şu şekildedir ;

  • Ödül Akışı :  Birden çok teşvik akışına sahip programlanabilir bir teşvik simgesi
  • İlk Tedarik : Yalnızca Proof-of-Burn ve Bond programı aracılığıyla ilk dağıtım
  • Teşvik Emisyonları :  %10 APY’den başlayan günlük likidite teşvikleri 10 yılda azalıyor
  • Maksimum Arz :  Sabit maksimum toplam SPARTA arzı 300 milyondur.

Sparta Protokol Kurucusu Kimdir ?

Sparta Protokol projesi, kurulduğu andan itibaren merkezi olmayan bir şekilde geliştirilmiştir ve resmi bir ekibi bulunmamaktadır.

Sparta Protokol Toplam Arzı Ne Kadar ?

SPARTA Coin Toplam Arz : 96.508.371 SPARTA ‘ dir.

Önerilen Makaleler

Sparta Protokolü Yorum ve Geleceği !

SPARTA protokol ( Sparta Coşn ) , öncelikle Defi kategorisinde 2021 yılı ile birlikte Amerika’da oluşan yüksek talep ve Defi çılgınlığı kendi ülkemizde pek dikkat çekmemiş olsa da ,  Sparta da bu kategoride kendine çıkar yol arayan coinler içerisinde yer alıyor gibi görünmektedir.

Stake ederek, edilen zamana göre çeşitli faiz imkanları sunan Sparta coin 300 milyon adet maksimum arzın 100 milyonunu ilk dağıtıma harcamış ve 200 milyonu insanları kendi projelerine teşvik ve Stake ödülü olarak dağıtacağını açıklamış. Ek olarak anonim olarak kalmayı ve merkeze bağlı olmamayı hedefleyen ekip kendilerine arz dan hiç miktar ayırmadıklarını aktarmıştır.

  • (%33,3) 100M SPARTA — İlk token dağıtımı (PoB & Bond+Mint)
  • (%66,6) 200 milyon SPARTA — Ağ teşvikleri (‘Kazan’ ve ‘Temettüler’)
  • (%0) 0 SPARTA — ‘ekip’ tarafından tutuluyor (Tedarikten hazine yok)

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.