Son Piyasa Düşüşüne Rağmen NFT Satışları ve Blockchain Oyunları Büyümeye Devam Ediyor

Son Piyasa Düşüşüne Rağmen NFT
Abone Ol 

DappRadar (analiz şirketi)’ın bir raporuna göre, yeni nesil Z kuşağı ve Asya’daki artan ilgi, NFT ticaretindeki hareketliliğin ortasında parlak bir şekilde dikkat çekmesine yardımcı oldu. Ocak 2022, mevcut piyasalar Bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarında çalkantılı dalgalanmalar görüldüğünden dolayı kripto yatırımcıları için zorlu olmaya devam ediyor. Son Piyasa Düşüşüne Rağmen NFT Satışları ve Blockchain Oyunları Büyümeye Devam Ediyor ! NFT ve Blockchain Oyunları Düşüşe Direndi !

Son Piyasa Düşüşüne Rağmen NFT Satışları ve Blockchain Oyunları Büyümeye Devam Ediyor !

Son Piyasa Düşüşünün Sebeplerine değinecek olursak  ; bazıları düşüşü, yeni faiz artırımları getirme konusundaki son federal niyetlere ve Kazakistan’daki Bitcoin’in karma oranını önemli ölçüde düşüren siyasi kargaşaya bağladı. 14 Ocak’ta, alım satım yapanlar yükseliş sinyalleri için umut vermeye devam ettikçe Bitcoin fiyatı 42.000 doların altına düştü.

NFT ve Blockchain Oyunları Düşüşe Direndi

Öte yandan, değiştirilemez token (NFT) ticareti ve blockchain oyunları, düşüşe direnmiş gibi görünüyor. DappRadar’ın raporlarına göre, NFT işlemleri azalan kripto para fiyatlarının ortasında artmaya devam etti.

Raporda, “Ethereum NFT Dapp’lerine bağlı UAW sayısının 2021 yılının 3. Çeyreğinden bu yana yüzde 43 oranında arttığı belirtildi.”

Rapordaki rakamlar ayrıca, NFT ticaretinden elde edilen paranın 2021 yılının 3. Çeyreğinde 10.7 milyar dolardan 2022’nin ilk on gününde 11.9 milyar dolara çıktığını gösteriyor.

Önerilen Makaleler

Raporda ayrıca “Blockchain oyunlarının yaygın olarak kullanılmaya devam ettiği” belirtilerek, “sektörün kullanımının yüzde 52’sini temsil ettikleri” belirtildi. Kazan-kazan modelinin artan başarısının yanı sıra metaverse gelişmelerinin genişletilmesi, blockchain oyunlarının 2022 boyunca büyümeye devam etmesi durumunu da güçlendirdi.

NFT Satışları ve Blockchain Oyunları Büyümeye Devam Ediyor

 

Bu pazar düşüşü sırasında NFT‘lere ve blockchain oyunlarına olan ilginin artması, kısmen, ülkenin kendi kripto dışı NFT endüstrisini geliştirmeye başlayacağını söyleyen Çin’den yapılan son duyurularla çakışan Çinli izleyicilere bağlanabilir.

DappRadar’ın raporuna göre, “Çin şu anda en geniş kullanıcı tabanına sahip ülkelerin başında. Kasım ayında kaydedilen rakamlardan bu yana yüzde 166 arttı.”

Yeni Nesilden Kaynaklanan Yoğun İlgi

Amerika Birleşik Devletleri şu anda genel trafik açısından ikinci sırada olmasına rağmen, ülke hala NFT ekosisteminde yüzde 38 civarında bir büyüme gösteren 175.000 yeni kullanıcı gördü.

Bu kısmen, genç izleyiciler arasındaki artan ilgi alanlarından kaynaklanmaktadır.

DappRadar, “Bu yoğunluğun yüzde 30’unun bu yaş grubundaki kullanıcılardan geldiğini ve geçen yıla göre gözlenen büyüklükten yüzde 36 daha büyüdüğünü bildirdi.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.