NFT Staking Nedir ve Nasıl Çalışır ?

NFT Stake Nedir

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

NFT staking, kripto dünyasında pasif gelir elde etmenin yeni bir yoludur. Peki tam olarak NFT Staking Nedir ve Nasıl Çalışır ? 

NFT Staking Nedir ve Nasıl Çalışır ?

NFT staking, kripto dünyasında pasif gelir elde etmenin yeni bir yoludur. NFT sahiplerinin ödüller kazanmak amacıyla varlıklarını DeFi platformlarında kilitlemesine imkan tanımaktadır. Bu ödülleri, NFT koleksiyonlarını satmadan kazanmak mümkündür.

DeFi yield farming’e benzer şekilde, NFT staking de katılımcıları ödüllendirmek için Hisse İspatı (PoS) mekanizmasını kullanır. Kullanıcılar, NFT’lerini kilitleyerek yıllık getiri oranı (APY) ve stake edilen NFT sayısına bağlı olarak ödüller alabilir.

Genel arz düşük olma eğiliminde olduğundan, NFT staking bireysel anlamda yatırımcılara avantaj sağlayabilir. Daha geniş bağlamda ise NFT staking, NFT’lere dijital sanat eseri koleksiyonu yapma fikrinin ötesine geçen yeni kullanım alanları getirir.

NFT’lerin eşsiz doğası nedeniyle yatırımcılar ve koleksiyonerler genellikle varlıklarını tutmayı (HODL) ve spekülasyon yapmayı tercih eder. NFT staking, bu kişiler için varlıklarını paraya çevirmeye yönelik yeni bir fırsat yaratır, bu da daha fazla kişinin katılımcı olmasına ve stake edilebilir NFT’lere yönelik piyasa talebinin artmasına neden olabilir.

NFT stake etmek, bitcoin (BTC) ya da ether (ETH) stake etmeye benzerdir. Tek ihtiyacınız olan, içinde NFT’lerin olduğu bir kripto para cüzdanıdır. Fakat tüm NFT’leri ödül kazanmak için stake etmek mümkün değildir. Şartlar, projelere göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, ilgilendiğiniz projeleri NFT’leri satın almadan önce incelemeniz daha doğru olacaktır.

NFT’leri Nerede Stake Edilir ?

Aralık 2021 itibarıyla NFT staking fırsatlarının çoğu, oyna-kazan oyunlarından gelmektedir. MOBOX ve Zookeeper, bunlara örnek olarak verilebilir. Binance Fan Token Platformu ve Doge Capital gibi bazı projeler de platformları üzerinde NFT staking özelliği geliştirmektedir.

Önerilen Makaleler

Binance Fan Token Platformundaki NFT PowerStation

Binance, NFT şarj etme hizmeti sunan ilk kripto borsasıdır. Binance Fan Token Platformunda token sahipleri, favori takımlarının desteklenen NFT’lerini ekstra Binance Fan Token ödülleri kazanmak için şarj edebilir. Binance Fan tokenler, spor kulüpleri tarafından çıkarılmış hizmet tokenleridir.

Binance Fan tokenler spor severlerin biletlerde indirim ve sınırlı üretim ürünler gibi özel kulüp avantajları kazanmasına, kulüp konularında yalnızca token sahiplerine özel oylama ve karar verme hakları elde etmesine imkan tanır.

NFT PowerStation, Binance Fan Token Platformundaki yenilikçi bir oyunlaştırma özelliğidir. Taraftarlar, desteklenen NFT’leri karşılık gelen takımların NFT PowerStation’ında şarj ederek taraftarlık seviyelerini artırabilir ve ekstra Binance Fan Token ödülleri alabilir. NFT’ler ne kadar uzun süre şarj edilirse, alınabilecek taraftar ödülleri de o kadar artar.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.