Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance P2P , Bitcoin ve Kripto Borsası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey...

Binance P2P , Bitcoin ve Kripto Borsası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey !

spot_img

Bildiğiniz üzere Binance web sitesi ve uygulamasını her açtığınızda gözünüze takılan bir bölüm var . Evet tahmin ettiğiniz gibi P2P Alım-Satımları . Binance P2P ‘nin bazı kullanıcıların hayatları üzerinde dönüm noktası yarattığını biliyor muydunuz ? Biraz heyecanlandınız değil mi ? Hatta bu dönüm noktaları içerisinde o kadar girişimci var ki , Binance bazı P2P satıcılarının hayat hikayelerini bile bizlerle paylaştı . O zaman Binance P2P ‘yi tanımaya hazır mısınız ? Haydi başlayalım ! 

Her şeyden önce Eşler Arası Alım-Satım (P2P) hakkında sizleri bilgilendirmek isterim . 

Eşler Arası Alım-Satım (P2P) Nedir ?

Öncelikle P2P İngilizce Peer To Peer kelimelerinden meydana gelmektedir . Türkçe karşılığı ise Eşler Arası , Bireyler Arası Alım-Satım demektir . Kripto para ticareti yapmak için bir çok seçenek bulunmaktadır . En çok tercih edilen yöntem, Binance gibi merkezi bir borsa kullanmak ve platform tarafından desteklenen yerel bir para birimi ya da başka bir kripto para karşılığında belirli bir fiyattan kripto almak ya da satmaktır .

Diğer seçeneklerden biri ise ,  kripto sahibi diğer kişilerle işlem yapabilir, grafik ve emirleri takip etmek zorunda kalmadan varlıklarınızı takas edebilirsiniz. İşte bu seçenek P2P ‘dir . Şimdi daha basit anlamanız için örnekler vermek istiyorum ;

Bir ev aldığınız zaman yada alacağınız zaman her zaman arada birileri vardır . Emlakçı , Avukat , Noter , Banka vs . Bu evi alacağını zaman bu kişi yada kurumlar belirli bir komisyon almayı talep edecektir . Siz ise hemen aklınızda “Ben bu evi direk sahibinden alsam daha mantıklı olmaz mı?” sorusunu getireceksiniz . Evet doğru arada bir komisyoncu yada emlakçı yada aracı bir firma olmadığında evin bizzat sahibinden almak bu komisyonlardan kurtulmanıza neden olacaktır .

İşte P2P ‘de tam olarak budur 🙂 Tüm bunların yanı sıra değinmek istediğim başka bir durumsa , Kriptonun ilk zamanlarında, kripto almak ve satmak için seçenekler çok daha azdı. Bu da kripto almak ya da satmakla ilgilenen kişileri, dijital varlıklarını nakit, kupon, ürün ya da diğer kriptolar gibi başka varlıklarla takas edebilmek için insanlarla yüz yüze ya da çevrimiçi topluluklar üzerinde buluşmak zorunda bırakmıştır. Kripto para borsalarının ortaya çıkmasının ardından bile alım satım yapan bazı kişiler, yüz yüze işlemlerin içerdiği saldırı, hırsızlık ya da dolandırıcılık gibi risklere rağmen P2P kullanmayı sürdürmektedir.

Tabi ki Lider kripto para borsası Binance , P2P alım satımını daha güvenli hale getirmek amacıyla P2P işlemlerini destekleyen daha güvenli bir yol geliştirmiştir. İşte karşınızda Binance P2P !

Binance P2P Nedir ?

Binance P2P,Eşler arası Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alım-satım işlemlerinin yerel para birimleri kullanılarak yapılmasına imkan tanıyan bir platformdur.

Eşler arası Bitcoin dönüştürme işlemlerinin yerel para birimleri ( TL , USD , EURO) kullanılarak yapılmasına imkan tanımak amacıyla 2018’in sonlarında geliştirilen eşsiz Binance ürünüdür .  Binance p2p , dünya genelinde 150’den fazla ödeme kanalı aracılığıyla 55 yerel para birimi ile BTC, ETH, BNB, BUSD, DAI , USDT , ADA , SHIB ‘den  oluşan sekiz kripto paranın alım satımını desteklemektedir. Kripto varlıkların sayısı bölgesel bazda değişebilir .

Binance P2P’nin Avantajları Nedir?

Lider kripto para borsası Binance , her ürün ve hizmetinde en üst seviyede kullanıcı deneyimi sunmaktadır . Piyasada yer alan çoğu P2P borsalarına nazaran , Binance P2P Bitcoin borsası, rakiplerinin önüne geçmesini sağlayan avantajlara ve özelliklere sahiptir . Gelin sizi o avantalar ile tanıştırayım ;

Sıfır Komisyon

Binance P2P’nin en büyük avantajlarından biri komisyon almamasıdır. P2P platformlarının çoğu, işlemleriniz üzerinden bir kesinti yapsa da Binance P2P’de bu konuda kaygılanmanıza gerek yoktur. Hiç komisyon ödemeden, paranızın karşılığını tam olarak alabilirsiniz. Yukarıda emlakçı örneğinde verdiğim gibi , Binance P2P platformunda arada kimse yoktur . Paranızın karşılığını alırsınız , hem de Binance P2P güvencesiyle . 

Hızlı İşlemler

P2P satıcıları, işlem sürelerini 15 dakika kadar kısa bir şekilde belirleyebilir. Bu da seçtiğiniz satıcıyla güvenli ve hızlı bir P2P işlemini en fazla 15 dakikada gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Belirli satıcılarda güvenli ve hızlı bir P2P işlemini en fazla 15 dakikada veya çok daha kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz .

Birçok Farklı Ödeme Yöntemi

Binance P2P’de sunulan 150’den fazla ödeme yöntemi arasından işlemleriniz için para göndermek ya da almak için favori yönteminizi tercih edebilirsiniz.

Emanet Hizmeti

Binance P2P platformundaki güvenlik önlemlerinden biri de henüz tamamlanmamış bir işlemdeki kripto fonlarını kilitleyen bir mekanizmanın bulunmasıdır. Bu mekanizma, ek bir güvenlik katmanı ekleyerek hırsızlık ve dolandırıcılık vakalarını engeller. Böylece, kötü niyetli kişilerin işlemin kendi üzerine düşen payını yapmayarak paranızı ya da kriptolarınızı çalmasına imkan vermez.

Yüksek Likidite

İşlem hacmi bazında dünyanın en büyük borsasının resmi P2P kanalı olarak Binance P2P, hem alış hem de satış işlemlerinde yüksek hacimlerin rahatlıkla altından kalkar. Platform, bugüne kadar 7 milyar USD’yi aşkın işlem gerçekleştirmiştir ve bu da yüksek seviyede likidite sağladığını gösterir.

Binance Ekosistemiyle Entegrasyon

Binance P2P’nin sunduğu avantajlar alım satımın da ötesine geçer. Binance’in hizmetler ekosisteminin önemli bir özelliği olarak, P2P’den kripto satın aldığınız anda Binance’in ürün ve hizmetlerine doğrudan erişim elde edersiniz. Diğer P2P platformlarının çoğu, başlıca borsalardan ve kripto hizmetlerinden ayrı faaliyet gösterir.

Yüksek Tamamlama Oranları

Satıcılara yönelik standartları yüksektir. Platforma erişimlerini sürdürebilmeleri için işlemleri hızla ve yüksek memnuniyet oranıyla tamamlamaları gereklidir. Bu sayede, kullanıcıların içlerinin rahat olmasını sağlar.

Küresel ve Bölgesel Promosyonlar

Binance P2P ekibi, hem yeni hem de mevcut müşteriler için düzenli aralıklarla promosyonlar düzenleyerek ve teşvikler sunarak P2P kazançlarınızı artırmanıza ya da ücretsiz kripto kazanmanıza imkan tanır. Komisyon ödememeye ek olarak bu ekstra kazançlar sayesinde, Binance P2P ile muhtemelen başka hiçbir yerde bulamayacağınız en iyi P2P fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Topluluk Desteği ve Müşteri Hizmetleri

Binance, dünyadaki en büyük ve en destekleyici kripto topluluklarından birine sahiptir. Bunun yanı sıra, müşteri taleplerine birçok farklı dilde yanıt veren küresel bir müşteri hizmetleri ağına da sahiptir. Bu seviyede ortaklaşa bir çalışmanın Binance P2P’den aldığınız hizmetin seviyesine katkısı büyüktür.

Tabi ki Lider P2P borsasının sunduğu avantajlar ve özellikler bunlarla sınırlı değildir . Binance platformda yer alan her bir kullanıcıya en üst seviyede hizmet sunmaya devam etmek için , sürekli güncelleme , ürün geliştirme , avantajlar ve ödül promosyonları sunmaktadır . 

Hazırsanız , eşsiz Binance Hizmetini Mobil Uygulama ve Web sitesi üzerinden nasıl kullanabilirsiniz , keşfetmeye başlayalım .

Binance P2P’yi Kullanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz?

Her şeyden önce Binance P2P ;’de alım-satım yapmak için KYC doğrulamasını tamamlamış bir kullanıcı olmanız gerekmektedir . Durun bir dakika hala Lider Kripto para borsasına kayıtlı değil misiniz ? Üzülmeyin , Bilgi Kripto okurlarına özel  %20 Komisyon İndirimi ile kaydınızı şimdi başlatın , avantajlar dünyasında yerinizi alın 😉

Web Sürüm Alım Yapma

 • P2P’de alım satım yapmadan önce Hesap Merkezinden SMS doğrulamasını ve en az bir 2FA doğrulama türünü (E-posta, Binance/Google Authenticator veya Güvenlik Anahtarı) etkinleştirmeniz gerekmektedir.
 • Binance web sitesinde oturum açın . Ana sayfada ,Kripto Al kısmından P2P Alım Satım sekmesine tıklayın .

binance p2p giriş

 • P2P ekranında Al seçeneğine tıklayın .
 • Alım yapabilmek için öncelikle bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekmektedir . Açılan P2P sayfasından  [Daha Fazla ] – [Ödeme Yöntemleri] seçenekleriyle devam edin.
 • Neden Ödeme Yöntemi Eklemelisiniz : P2P işlemleri, doğrudan iki kullanıcı arasında gerçekleştirilen alım satım işlemleridir. Bu da itibari paraların yalnızca alıcı ve satıcının ödeme yöntemi eşleştiğinde iki kullanıcı arasında sorunsuz bir şekilde transfer edilebileceği anlamına gelir. Örneğin, Kullanıcı A’nın ING Bankasından bir banka kartına sahip olduğunu ve kripto satın almak için platforma yatırılan euro bakiyesini kullanacak olduğunu varsayalım. Bu anda, B kullanıcısı da işlemi tamamlamak ve diğer kullanıcıdan gelen euroları alabilmek için bir ING Bankası banka kartına sahip olmalıdır.

binance p2p

 • Ödeme yöntemlerini ekledikten sonra , seçiminize göre Binance P2P ‘de kripto para varlığı , itibarı para , ödeme yöntemi seçerek filtrelemeler yapabilir ve işleminizi kolaylaştırabilirsiniz .
 • Sonuca hızlı ulaşmak için eşsiz Binance filtreleme aracını kullanın .

binance p2p

 1. Satın almak istediğiniz Kripto Varlığı seçin .
 2. İtibari para seçimi yapın .
 3. Tüm ödeme yöntemlerinden bir ödeme yöntemi filtreleyin . 
 4. Bölge seçimi yapabilirsiniz . 
 5. Tutar için filtreleme yapabilirsiniz .
 • Tüm bu kişiselleştirilmiş filtreleme işlemlerinden sonra , pazar yerindeki mevcut tekliflerden seçim yapınız .
 • Kriptonuzu almak için bir emir oluşturun ve satıcıya tercih ettiği ödeme yöntemleriyle ödemenizi yapın. Son olarak da itibari para transferi işlemini tamamlayıp ödemenizi Binance P2P’de onaylamanızın ardından satıcıdan kriptonuzu alın.

Web Sürüm Satış Yapma

Önemli Uyarı !

Binance P2P ‘de Sat işlevini kullanmadan önce tüm uyarıları dikkate alın ! 

 • Ödemenin hesabınıza eksiksiz transfer edildiğini kontrol edin . 
 • İtibari paranın aktarıldığını doğrulayana kadar kriptonuzu serbest bırakmayın . 
 • Ödemeyi aldığınızı doğrulamadan önce , alıcı herhangi bir nedenle kriptoyu serbest bırakmanızı isterse kendisine güvenip SAKIN BUNU YAPMAYIN ! 
 • Binance web sitesinde oturum açın .
 • Satmak istediğiniz kripto varlıkları Spot cüzdandan Transfer seçeneği ile Fonlama Cüzdanına aktarın !
 • Ana sayfada ,Kripto Al kısmından P2P Alım Satım sekmesine tıklayın .
 • Sat Seçeneğini seçin.

binance p2p satış yapma

 • Satış yapabilmek için öncelikle bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekmektedir . Açılan P2P sayfasından  [Daha Fazla ] – [Ödeme Yöntemleri] seçenekleriyle devam edin.
 • Ödeme yöntemlerini ekledikten sonra , seçiminize göre Binance P2P ‘de kripto para varlığı , itibarı para , ödeme yöntemi seçerek filtrelemeler yapabilir ve işleminizi kolaylaştırabilirsiniz .
 • Kişiselleştirilmiş filtreleme işlemlerinden sonra , pazar yerindeki mevcut tekliflerden size uygun olan teklifi seçin .
 • Satmak istediğiniz kripto varlığı ve ödeme yöntemini seçin .

binance p2p satış

 • Miktarı belirledikten sonra sat öğesine tıklayın .
 • Fonlar Binance tarafında kilitlenecektir . Alıcı ödemeyi yaptıktan sonra , Kripto Varlığınızı Serbest Bırakın .
 • Başlangıç kısmında yer alan Önemli Uyarı kısmını lütfen okuyunuz !

Mobil Uygulama Alım Yapma

 • Binance uygulamasını açın . Ana sayfa üzerinden , “P2P Alım Satımları” bölümüne  tıklayın .

binance p2p al

 • Al seçeneğine tıklayın .
 • Satın almak istediğiniz kripto varlığını seçin .
 • Filtrele ile işlemlerinizi kolaylaştırın . Miktar , itibarı para , ödeme yöntemi , Ülke/Bölge gibi unsurları seçerek filtrelemeler yapabilirsiniz .
 • Varsayılan itibari para seçimi yapın .
 • Kullanıcılar veya satıcılar tarafından yayınlanan çeşitli ilanları görebilirsiniz .
 • Her ilanda belirtilen miktara ve limite dikkat edin .
 • İşlem yapmak istediğiniz satıcı seçin . Emri vermek için Al yazısına tıklayın .
 • Satın almak istediğiniz miktarı girin . Daha sonra 0 Komisyonla Alın seçeneğine tıklayın . Emriniz oluşturuldu .
 • Ödeme yaptıktan sonra , Ödendi olarak işaretleyin . Ardından Onaylayın .
 • Satıcı ödemeyi aldığını doğruladıktan sonra , kripto varlığı serbest bırakacaktır .
 • İşlem Tamam 🙂

Mobil Uygulama Satış Yapma

Önemli Uyarı !

Binance P2P ‘de Sat işlevini kullanmadan önce tüm uyarıları dikkate alın ! 

 • Ödemenin hesabınıza eksiksiz transfer edildiğini kontrol edin . 
 • İtibari paranın aktarıldığını doğrulayana kadar kriptonuzu serbest bırakmayın . 
 • Ödemeyi aldığınızı doğrulamadan önce , alıcı herhangi bir nedenle kriptoyu serbest bırakmanızı isterse kendisine güvenip SAKIN BUNU YAPMAYIN ! 
 • Binance uygulamasını açın .
 • Spot cüzdanda Transfer seçeneği ile Fonlama Cüzdanına aktarın !
 • Ana sayfa üzerinden , “P2P Alım Satımları” bölümüne  tıklayın .
 • Sat seçeneğine tıklayın .

 • Satmak istediğiniz kripto varlığını seçin .
 • Filtrele ile işlemlerinizi kolaylaştırın . Miktar , itibarı para , ödeme yöntemi , Ülke/Bölge gibi unsurları seçerek filtrelemeler yapabilirsiniz .
 • Varsayılan itibari para seçimi yapın .
 • İşlem yapmak istediğiniz tüccarı seçin . Emri vermek için Sat yazısına tıklayın .
 • Satın almak istediğiniz miktarı girin . Daha sonra 0 Komisyonla Alın seçeneğine tıklayın . Emriniz oluşturuldu .
 • Miktarı belirledikten sonra sat öğesine tıklayın .
 • Fonlar Binance tarafında kilitlenecektir . Alıcı ödemeyi yaptıktan sonra , Kripto Varlığınızı Serbest Bırakın .

Tüm bunların yanı sıra Binance P2P platformunda Alım-Satım ilanları yayınlayabilirsiniz . Alım-Satım ilanları hakkında bilgi sahibi olmak için Binance Rehberini inceleyiniz .

Şimdi Binance P2P ‘de İşlem Yapmanın Tam Zamanı ! Bir Binance.com hesabına kaydolarak veya Binance kripto alım satım uygulamasını indirerek başlayın . Ardından, hesabınızı doğrulayın . Eşsiz Binance Avantajlarından Yararlanmaya Başlayın ! 

İlginizi Çekebilir !

[table id=54 /]

[table id=50 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar