Merkez Bankası Başkanı Neden Uyarıda Bulundu?

Hindistan Merkez Bankası, Hindistan Merkez Bankası (RBI), terra (LUNA) ve stablecoin terrausd'un (UST) çöküşünün ardından uyardı.

Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimi terra (LUNA) ve stablecoin terrausd’un (UST) çöküşünün ardından kripto piyasasına yatırım yapma konusunda uyardı. Başkan Shaktikanta Das, “Kriptoya karşı uyarıda bulunuyoruz ve şimdi kripto piyasasına ne olduğuna bakın” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Merkez Bankası Başkanı Neden Uyarıda Bulundu?

Hindistan Rezerv Bankası (RBI) başkanı Shaktikanta Das, Pazartesi günü CNBC TV18 ile yaptığı röportajda kripto piyasasındaki gerilemeyi ve kripto varlıklarının düzenlenmesini tartıştı.

Başkan, “Kriptoya karşı uyarıda bulunuyoruz ve şimdi kripto piyasasına ne olduğuna bakın” dedi ve şunları vurguladı:

”Bunu zaten düzenliyor olsaydık, o zaman insanlar düzenlemelere ne olduğu hakkında sorular sorarlardı.”

Kripto piyasası geçen yılın Kasım ayından bu yana 1,5 trilyon doların üzerinde ve ayın başından bu yana neredeyse 500 milyar doların üzerinde değer kaybetti. Piyasa çöküşü, kripto para birimi terra (LUNA) ve algoritmik stabilcoin terrausd’un (UST) düşüşüyle ​​daha da kötüleşti.

Das, kripto para birimini şöyle tanımladı: “Bu, temelinde (değeri) hiçbir şey olmayan bir şey.” dedi ve ekledi:

”Bunu nasıl düzenleyeceğiniz konusunda büyük sorular var. Pozisyonumuz çok açık, Hindistan’ın parasal, finansal ve makroekonomik istikrarını ciddi şekilde baltalayacak.”

Önerilen Makaleler

RBI ayrıca yakın zamanda kriptonun Hindistan ekonomisinin dolarizasyonuna yol açabileceği konusunda uyardı .

Başkan , Hindistan hükümetinin merkez bankasının kripto konusundaki duruşunu paylaştığına inanıyor. Merkez bankası başkanı, “Durumumuzu hükümete ilettik ve dikkate alınacak bir çağrı alacaklar” dedi. “Hükümetten gelen ifadelerin ve açıklamaların aşağı yukarı uyumlu olduğunu düşünüyorum. Onlar da aynı derecede endişeli.”

Das’a ayrıca , Coinbase India’nın RBI’den gelen “gayri resmi baskı” nedeniyle lansmandan günler sonra Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) tarafından yapılan ödemeleri devre dışı bıraktığını iddia eden kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan açıklama da soruldu .

Başkan, “Dışarıdaki kişilerin yaptığı spekülatif gözlemlere tepki vermek istemem” dedi.

Hindistan hükümeti bir süredir kripto para birimi mevzuatı üzerinde çalışıyor. Maliye bakanlığı yetkilileri , kripto düzenlemesi konusunda Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası ile istişarelerde bulunuyor. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Nisan ayında kripto düzenleme kararının aceleye getirilmeyeceğini söyledi .

Bu arada, kripto para geliri Hindistan’da şu anda %30 oranında vergilendiriliyor ve Temmuz ayında kripto işlemlerinden alınan %1’lik bir vergi kaynağında (TDS) vergilendirilmeye başlayacak.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.