Ana SayfaKripto Para HaberleriPolkadot ( DOT ) Coin Geleceği ! DOT Coin Yorum !

Polkadot ( DOT ) Coin Geleceği ! DOT Coin Yorum !

spot_img

Şahıslardan , kurumlara , kurumlardan devletlere kadar yatırım alan ve kripto para piyasasında en çok işlem hacmine sahip coinler arasında yer alan Polkadot , kripto para ekosistemin önde gelen projelerinden biridir . Polkadot ( DOT ) Coin Geleceği !  Polkadot ( DOT ) Yorum ! 

Polkadot ( DOT ) Nedir ?

Polkadot, kontrolün kullanıcıların elinde olduğu tamamen merkezi olmayan bir web’i mümkün kılmaya çalışan bir projedir . Polkadot, yalnızca tokenlerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran ve böylece blok zincirlerinin birbirleriyle birlikte çalışabilir olmasına izin veren, özel bir blok zinciri ağını birbirine bağlayan ve güvence altına alan açık kaynaklı bir parçalanmış çok zincirli protokoldür .

Polkadot, özel ve konsorsiyum zincirlerini, genel ve izinsiz ağları, oracle’ları ve henüz oluşturulmamış gelecekteki teknolojileri birbirine bağlamak için inşa edilmiştir. Polkadot, bağımsız blok zincirlerinin Polkadot aktarma zinciri aracılığıyla güvenilir bir şekilde bilgi ve işlem alışverişinde bulunabileceği bir interneti kolaylaştırır.

Polkadot, merkezi olmayan uygulamalar, hizmetler ve kurumlar oluşturmayı ve birbirine bağlamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Yenilikçileri daha iyi çözümler üretmeleri için güçlendirerek, toplumu, büyük kurumlarının güvenimizi ihlal edemeyecekleri kırık bir ağa bağımlı olmaktan kurtarmaya çalışmaktadır .

dot kurucusu

Polkadot ( DOT ) Kurucusu Kim ?

Polkadot ,  Blokzincir endüstrisinin en önde gelen geliştiricilerinden bazıları tarafından kuruldu. İşte DOT Kurucuları ! Ayrıca Polkadot Bir İsviçre Vakfı olan Web3 Vakfı tarafından geliştirilmekte ve sunulmaktadır .

Dr. Gavin Wood : Gavin, Ethereum‘un kurucu ortağı ve CTO’su olarak blokzincir teknolojisini hayata geçirmeye başladı. Gavin şu anda Parity’de Substrate ve Polkadot’ta yeniliklere öncülük ediyor. 2014 yılında Web 3.0 terimini kullandı ve Web3 Vakfı Başkanı olarak görev yaptı.

Robert Habermeier : Robert Habermeier, Polkadot’un Thiel Üyesi ve kurucu ortağıdır. Blokzincirlerinde, dağıtık sistemler ve kriptografide araştırma ve geliştirme geçmişine sahiptir.

Peter Czaban : Peter, yeni nesil dağıtık teknolojilerin gelişimini desteklemek için çalıştığı Web3 Vakfı’nın Teknoloji Direktörüdür.

Önerilen Makaleler

Polkadot ( DOT ) Coin Geleceği !

Ethereum katili olarak nitelendirilen Polkadot , kripto para piyasasında en yüksek işlem hacmine sahip ilk 15 kripto para birimi arasında yer almaktadır . Kripto para sektöründe her kullanıcının , Ethereum , Polkadot , Avax gibi sağlam projeleri incelemiş olması gerekmektedir . Sektörde her gün binlerce kripto para çıkar iken , 2025 yılı gibi çoğu kripto para birimin internetin tozlu rafları ile buluşacağı belirtiliyor . Bu konuda Polkadot , Etherum gibi dev bir projenin kurucu ortağı tarafından yaratılmıştır .

Gelecekteki Yükseltmeler

Şu anda geliştirilmekte olan Polkadot yükseltmeleri arasında XCMP ( Cross-Chain Message Passing ) yükseltmeleri ve parathreads lansmanı yer alıyor . Bunlar ve sonraki yükseltmeler, geliştirme, test etme, kıyaslama ve denetim tamamlandıktan sonra Polkadot’un zincir üstü yönetişim topluluğu tarafından etkinleştirilebilir.

dot hangi borsalarda var

Polkadot Hangi Borsalarda Var ?

Polkadot ( DOT ) Coin , global çapta en çok işlem gören coinler arasında bulunmaktadır. DOT Coin , piyasada yer alan yerli ve global çapta çoğu borsalarda yer almaktadır . İşte Polkadot’un listeli olduğu bazı global ve yerli kripto para borsaları .

Polkadot ( DOT ) Coin Yorum !

Polkadot ( DOT ) Yorum ! DOT Coin işlem hacmi bakımın kripto para sekötünde en çok işlem gören ilk 15 coin arasında yer almaktadır . Polkadot piyasada yer alan 10.000’den fazla kripto para arasında bu performansı sadece 1 yıl gibi kısa bir sürede elde etti . DOT Coin , tüm zamanlarda en düşük $2.69 gibi fiyat seviyesini görür iken , bilinen en yüksek fiyatı ise , $55.00 olarak bildirilmiştir .

Ekstra Bilgi : Polkadot’un Ön Satış Fiyatının 0.29$ Olduğunu Biliyor Muydunuz ? 

Proje bakımından çok iyi olduğu bilinse de , her altcoin Bitcoin’in ani düşüş ve yükselişlerinden etkilenmektedir . Tam bu seviyede , bu tarz projelerin Bitcoin’den etkilenmemesi için uzun yıllar geçmesi beklenebilir . Unutmayın ki Bitcoin bu seviyelere 13 yıl gibi bir süre ile geldi . Polkadot 1. yılını dolduralı çok olmadı !

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar