LINK Coin ! Chainlink Coin Tüm Detaylar !

lınk coin nedir

Chainlink , 2017 yılında kurulmuş olup , evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir blok zinciri soyutlama katmanıdır . Merkezi olmayan bir oracle ağı aracılığıyla Chainlink, blok zincirlerinin harici veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleri ile güvenli bir şekilde etkileşime girmesine izin vererek, karmaşık akıllı sözleşmelerin baskın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik zincir dışı bilgileri sağlamaktadır. Peki tam olarak  LINK Coin Nedir ? Chainlink Coin Tüm Detaylar ! Chainlink Coin Madenciliği ! Chainlink Ne Zaman Çıktı ?

LINK Coin ( Chainlink Coin )  Nedir ?

Chainlink Ağı, büyük bir açık kaynak veri sağlayıcıları, düğüm operatörleri, akıllı sözleşme geliştiricileri, araştırmacılar, güvenlik denetçileri ve daha fazlası tarafından yönlendirilir. Şirket, ağa katkıda bulunmak isteyen tüm düğüm operatörleri ve kullanıcılar için merkezi olmayan katılımın garanti edilmesini sağlamaya odaklanıyor.

Chainlink, zincir dışı verilerin akıllı sözleşmelere entegrasyonuna izin veren ilk ağlardan biridir. Birçok güvenilir ortakla Chainlink, veri işleme alanındaki en önemli oyunculardan biridir. Zincir dışı verilerin entegrasyonu nedeniyle Chainlink, Brave New Coin, Alpha Vantage ve Huobi dahil olmak üzere çok sayıda güvenilir veri sağlayıcısının dikkatini çekti. Veri sağlayıcılar, verilere erişimi doğrudan Chainlink‘e satabilir, böylece sahip oldukları bilgilerden para kazanabilir.

Merkezi olmayan bir ağ olarak Chainlink, kullanıcıların düğüm operatörleri olmalarına ve blok zincirlerinin başarısı için gerekli kritik veri altyapısını çalıştırarak gelir elde etmelerine olanak tanır. Chainlink, Synthetix , Aave , Compound ve daha fazlası gibi önde gelen DeFi uygulamaları için şu anda milyarlarca değeri güvence altına alan çok çeşitli merkezi olmayan Fiyat Besleme oracle ağlarına canlı üretimde güç sağlamak için geniş bir düğüm operatörü koleksiyonunu kullanır .

Ethereum tabanlı bir ERC-20 belirteci olan Chainlink, hisse kanıtı ( PoS ) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Bitocin tarafından kullanılan iş kanıtı ( PoW ) konsensüsünden farklı olarak, PoS, düğüm doğrulayıcılarını seçmek için stake edilen tokenlerin miktarına dayanır.

PoS protokolleri, PoW sistemlerinin gerektirdiği büyük güç tüketimiyle savaşma fikriyle oluşturuldu. PoS modelleri, daha az elektrik gücüne ihtiyaç duydukları ve kolayca ölçeklenebildikleri için giderek daha popüler hale geliyor. PoW güvenilir bir fikir birliği mekanizması olduğunu kanıtlamış olsa da, Ethereum ve diğer tüm ERC-20 tokenları hızla büyüyor ve alandaki trendi belirliyor.

Önerilen Makaleler

Chainlink  coin

Sergey Nazarov , Chainlink Labs’ın kurucu ortağı ve CEO‘sudur. New York Üniversitesi’nden felsefe ve yönetime odaklanarak işletme bölümünden mezun oldu. Profesyonel kariyeri NYU Stern School of Business’ta öğretim görevlisi olarak başladı. 2009’da Nazarov, otantik yerel deneyimler için eşler arası bir pazar yeri olan ExistLocal’ı kurdu.

2014 yılında, tamamen merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir e-posta hizmeti olan CryptaMail’i de kurdu. 2014 yılında Nazarov, Steve Ellis ile bir araya geldi ve akıllı sözleşmeleri harici verilere ve yaygın olarak kabul edilen banka ödemelerine bağlayarak hayata geçiren bir platform olan SmartContract’ı başlattı. SmartContract, Sergey Nazarov’u Chainlink’in kuruluşuna götüren girişimci girişimlerden biriydi.

Steve Ellis, 2010 yılında New York Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Pivotal Labs’ta yazılım mühendisi oldu. 2014 yılında, merkezi olmayan bir varlık alışverişine kolay web erişimini kolaylaştıran bir şirket olan Secure Asset Exchange’in kurucu ortağı oldu.

Chainlink Coin Madenciliği !

Chainlink madenciliği yapılmayan bir kripto para türü olup ,  tüm Chainlink miktarı şirket tarafından üretilmektedir.

Chainlink Ne Zaman Çıktı ?

San Francisco şehrinde bulunmakta olup faaliyetlerini sürdürmekte olan finansal nitelikteki bir teknoloji şirketi tarafından 2017 senesinin Haziran ayında kısaltması LINK olan Chainlink kripto para birimi Ethereum blockchain’i ERC-20 tabanlı Chainlink‘i başlatmıştır.

Chainlink geliştiricileri tarafından imzalanan akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri ve benzeri zincir dışı kaynaklara erişmesine izin vermek suretiyle akıllı sözleşmeler vasıtasıyla blockchain arasında bulunan bağlantıyı sağlamayı hedefleyen güvenli bir blockchain aracı olarak tanımlanmaktadır. Chainlink Coin Madenciliği !

Chainlink diğer tabiri ile LINK Coin para geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin geleneksel yasal anlaşmalara duyulan gereksinimi değiştirerek pek çok endüstride önemli ölçüde değişim yapabilmiş olmasına karşın, blockchain teknolojisiyle alakalı temel fikir birliği protokollerinin akıllı sözleşmelerin diğer geleneksel sistemleriyle etkin bir iletişim kurulamadığına inandıklarından dolayı blockchain dışı sistemler vasıtasıyla bir köprü vazifesi görmek istediklerini belirtmektedir. Chainlink Ne Zaman Çıktı ?

Chainlink ekosistemi, LINK ağı ve LINK Coin çevresinde şekillenir. API’ler ve diğer platformların piyasaya sürülmesi ile birlikte geliştiriciler iş dünyasında akıllı sözleşmelerin uygulanabilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmayı hedeflemektedir.

Chainlink ağı, bir veri beslemesi olan ya da başka bir API’ye sahip durumdaki şahısların, Chainlink belirteçleri karşılığında, doğrudan akıllı sözleşmelere sunmalarına imkan sağlayacaktır. Bu tür şahıslar, API tabanlı niteliğe sahip durumda olan hizmetlerini doğrudan LINK  karşılığında akıllı bir sözleşmeye ve blockchain sistemine entegre etmektedir.

Chainlink Coin Toplam Arzı Ne Kadar ?

LINK Toplam Arz : 1.000.000.000 LINK ‘ dir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.