Compound Nedir ? COMP Coin Ne Kadar ?

Compound merkezi olmayan kredilendirme protokolüdür. Merkezi olmayan finans siteminin önde gelen isimlerinden olan Compound Nedir ? COMP Nedir ? COMP Kaç TL ? COMP Coin Nasıl Alınır ? 

yeni kripto paralar

Compound Nedir ? Comp Nedir ?

Ethreum blockchain üzerinde çalışan Compound Protokolü , varlıkların arz ve talebine dayalı faiz oranları içeren para piyasaları oluşturmaya yaramaktadır. Bunun sayesinde hiç bir aracı olmadan , kredi alma borç verme faiz gelir elde etmek gibi seçenekler mümkündür. Sistemdeki faiz oranını ise , talep arz dengesine belirlenmektedir.

Compound kullanıcıların  kripto paralarını platformun desteklediği çok sayıda havuzdan birine yatırarak faiz kazanmalarına olanak sağlayan DEFİ kredi protokolüdür. Öte yandan kredi alanlar, herhangi bir Compound havuzuna , teminat yatırarak güvenceli kredi kullanabilmektedir. Compound ana ağının 2018’deki çıkından itibaren, platformun popülaritesi birden hızla yükseldi . Yakın zamanda ise 800 Milyon dolar kilitli değeri geçmiştir.

comp nasıl alınır

Compoun Kurucusu Kimdir ?

2017′ de daha önce online yemek sipariş firması olan , Robert Leshner ve Geoffrey Hayes  tarafından kuruldu. İkili protokolün arkasındaki yazılım ve geliştirme şirketi olan Compound Labs, Inc ‘de yönetimi sürdürmektedir. Özellikle Robert Leshner blockchain büyüme alanına büyük katkısı olmuştur. Compound ekibi, neredeyse  yarısının mühendis olarak çalıştığı bir düzineden fazla uzmandan oluşmaktadır. Compound Coin !

Compoun  Kaç TL ? 1 COMP Kaç TL ?

Toplan Arzı: 10.000.000 COMP


 

COMP Coin Nasıl Alınır ?

COMP Coin, almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir.. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulamasıdır.. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. COMP Coin,  Nasıl Alınır ?

[stextbox id=’info’ caption=’% BONUS İLE KAZANIN’]COMP Coin, alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman , çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , BİNANCE üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .[/stextbox]

  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama smsi gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , BİNANCE üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .

Önerilen Makaleler

Düzenle
BİNANCE KAYIT İŞLEMİ ! BİNANCE İLE UNI TOKEN ALIMI !
CARDANO NEDİR ? ADA COİN KAÇ TL ?
ETHEREUM NEDİR ? ETH KAÇ TL ?
RİPPLE NEDİR ? XRP BUGÜN KAÇ TL ?
KERİZ SİLKELEME , ARBİTRAJ , DUMP NEDİR ?KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !