Kripto Varlıkları Hakkında Kurallar Yayınlanıyor!

Nijerya

Nijerya’nın piyasa düzenleyicisi, dijital varlıklar için bir dizi düzenleme yayınladı ve Afrika’nın en kalabalık ülkesinin kripto varlıklarına yönelik açık bir yasak ile bunların düzensiz kullanımı arasında bir orta yol bulmaya çalıştığının sinyalini verdi. Kripto Varlıkları Hakkında Kurallar Yayınlanıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Nijerya’nın Piyasa Düzenleyicisi Kripto Varlıkları Hakkında Kurallar Yayınlıyor!

Nijerya’nın piyasa düzenleyicisi, dijital varlıklar için bir dizi düzenleme yayınladı ve Afrika‘nın en kalabalık ülkesinin kripto varlıklarına yönelik açık bir yasak ile bunların düzensiz kullanımı arasında bir orta yol bulmaya çalıştığının sinyalini verdi.

Nijerya‘nın merkez bankası geçen yıl bankaların ve finans kurumlarının dijital para birimleriyle işlem yapmalarını veya işlemleri kolaylaştırmalarını yasakladı.

Ancak ülkenin genç, teknoloji meraklısı nüfusu, örneğin finans sektörü yasağından kaçınmak için kripto borsaları tarafından sunulan eşler arası ticareti kullanarak, kripto para birimlerini hevesle benimsedi.

Nijerya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), web sitesinde “İhraç, Teklif Platformları ve Dijital Varlıkların Muhafazasına İlişkin Yeni Kuralları” yayınladı.

Önerilen Makaleler

54 sayfalık belge, dijital varlık teklifleri ve koruyucular için kayıt gerekliliklerini ortaya koyuyor ve varlıkları SEC tarafından düzenlenen menkul kıymetler olarak sınıflandırıyor.

Bir merkez bankası sözcüsü, cep telefonuna gelen aramalara cevap vermedi.

SEC, komisyondan bir “itiraz yok” kararı almadıkça hiçbir dijital varlık borsasının varlıkların ticaretini kolaylaştırmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Bir dijital varlık borsasının, diğer ücretlerin yanı sıra kayıt ücreti olarak 30 milyon naira (72,289 $) ödemesi gerekecek.

Ekim ayında Nijerya, bankacılığa erişimi genişletme umuduyla dijital bir para birimi olan eNaira’yı piyasaya sürdü. Resmi dijital para birimleri, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin aksine, merkez bankası tarafından desteklenir ve kontrol edilir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.