Son Dört Haftada Altın ve ABD Doları Fiyat Hareketi Nasıldı?

altın

Altın Bu Hafta %3,82 Kaybetti ve Haftalık Ardışık Dördüncü Düşüşle Sonuçlandı Son Dört Haftada Altın ve ABD Doları Fiyat Hareketi Nasıldı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Son Dört Haftada Altın ve ABD Doları Fiyat Hareketi

Altın18 Nisan Pazartesi günü 1977 dolardan açıldı ve bu, art arda dört haftalık düşüşün başlangıcını işaret ediyor olabilir. EDT altın vadeli işlemleri bazında 17:10 itibarıyla, en aktif Haziran 2022 Comex sözleşmesi, bugünün 14,30 $ veya %0,78 düşüşünü hesaba kattıktan sonra 1810,30 $ olarak sabitlendi. Altındaki bugünkü düşüş, doların gücünden faydalanmadan gerçekleşti. Dolar endeksi %0,36 düştü ve şu anda 104.515’te sabitlendi.

Son Dört Haftada Altın ve ABD Doları Fiyat Hareketi Nasıldı
Kitco Altın Endeksi KGX

Yukarıdaki görüntü, 16:37 EDT’de çekilen KGX’in (Kitco Altın Endeksi) ekran baskısıdır. O zaman spot altın, 10.70 $ ‘lık bir düşüşü hesaba kattıktan sonra 1810.80 $’da sabitlendi. Piyasa katılımcıları, 14.30$’lık bir fiyat düşüşüyle ​​sonuçlanan aktif satıcılardı. Dolardaki zayıflık, 3,60$ (+%0,20) değer katan hafif bir arka rüzgar sağladı.

Bu haftaki düşüş, %3,87 ile dört haftanın en güçlü düşüş yüzdesiydi. Son dört haftada altının değerinin %8,44 düştüğü göz önüne alındığında, bu düşüşün neredeyse yarısı bu hafta meydana geldi. Bu düzeltme, altının fiyatını ons başına 167 dolar devalüe etti ve bu düşüşün 73 doları bu hafta gerçekleşti.

 Altın
Haftalık grafik

Son dört hafta içinde, altın fiyatlarını aşağı çeken en önemli faktör doların gücü oldu. Dolar, arka arkaya son altı haftadır değer kazandı. Son dört işlem haftasında ABD doları %4,15 değer kazandı. Bu, doların gücünün altının fiyatındaki düşüşün yarısından biraz daha azını oluşturduğu anlamına geliyor.

Son Dört Haftada Altın ve ABD Doları Fiyat Hareketi Nasıldı
İki Aylık grafik

Dolar, 2017’nin başından beri belirli bir aralıkta işlem görüyor. Ocak 2017’de dolar endeksi 102.80’de açıldı ve 103.78’e kadar yükseldi ve 2003’ten bu yana bu seviyede dolar gücünün ilk örneği oldu. 2017’den beri dolar Endeks üç kez bu seviyede işlem gördü.

Hem 2017 zirvesi hem de Mart 2020’de gerçekleşen ikinci olay bir çift tepe oluşturdu. Her iki durumda da, doların gücü bu seviyelerde zirve yaptı ve bu zirveleri takip eden bir fiyat düzeltmesi ile sonuçlandı. Bu ay dolar sadece çift tepe sırasında yaratılan zirvelere meydan okumakla kalmadı, aynı zamanda günlük, haftalık ve aylık grafikte onların üzerinde etkili bir şekilde kapandı.

Önerilen Makaleler

Dolar endeksi bugün -%0,36 düştü. Bununla birlikte, dolar güçlü bir haftalık kazanç elde etti. Şu anda dolar endeksi 104.515’te sabitlendi ve doların en son bu kadar güçlü olduğu zaman 2002’nin dördüncü çeyreğiydi.

Bir piyasa teknisyeni, bir teknenin kıç tarafında duran ve geminin yöneldiği yönü belirtmek için pervaneden gelen dümeni kullanan birine benzer. Teknenin nerede olduğunu gösterse de, çarkı ne zaman çevireceğini yalnızca kaptan bilir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.