İngiliz Ordu Hesaplarının Hacklenmesi İle Kriptonun İlgisi!

Abone Ol 

İngiliz Ordusu’nun resmi Youtube ve Twitter hesapları hackerler tarafından ele geçirildi. Peki Kripto Para ile ilgisi Neydi? İngiliz Ordu Hesaplarının Hacklenmesi İle Kriptonun İlgisi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İngiliz Ordu Hesaplarının Hacklenmesi İle Kriptonun İlgisi!

İngiliz Ordusu, resmi Youtube ve Twitter hesaplarının ihlal edildiğini doğruladı. Ordunun yaklaşık 363 bin takipçisi olan doğrulanmış Twitter hesabı, Twitter tarafından kaldırılmadan önce, NFT dolandırıcılığını tanıtan bir dizi gönderiyi retweetledi. İhlal sırasında hesap adı, profil resmi ve afiş resmi NFT koleksiyonlarına benzeyecek şekilde değiştirildi.

Bu arada ordunun 177 bin abonesi olan Youtube hesabının adı “Ark Invest” olarak değiştirildi ve hesaba Bitcoin ve ether eşantiyon dolandırıcılığını tanıtan dört canlı video yüklendi. Dolandırıcılar, kendilerine gönderilen her bitcoin veya eter için, miktarın iki katını geri alacağınızın reklamını yaptı. Videolar Tesla CEO‘su Elon Musk, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood’u içeriyordu.

ingiliz ordusu kripto
İngiliz Ordusu’nun Youtube Hesabına Eklenmiş Olan Dört Video

Önerilen Makaleler

Dolandırıcılar, kripto para dolandırıcılıklarını, özellikle de Bitcoin ve Ether eşantiyonlarını tanıtmak için genellikle tanınmış kişileri ve ünlüleri kullanır.

Musk , Dorsey ve Wood’un yanı sıra, kripto hediye dolandırıcılıklarında öne çıkan diğer tanınmış kişiler arasında Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Berkshire Hathaway’den Warren Buffett ve Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak yer alıyor .

Haziran ayında, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) , 46.000’den fazla kişinin geçen yılın başından bu yana dolandırıcılık nedeniyle 1 milyar doların üzerinde kripto para birimi kaybettiğini bildirdiğini açıkladı.

İngiliz Ordusu sözcüsünün Reuters tarafından aktarıldığına göre: “Bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve sorunu çözüyoruz. Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.