Hackerlar, 190 Milyon Dolardan 9 Milyon Doları İade Ediyor!

9 Milyon Dolar İade

PeckShield verilerine göre, kaybedilen toplam fonların yaklaşık %5’i bilgisayar korsanları tarafından Nomad Bridge’e geri gönderildi ve çoğunlukla stablecoin’lerdi. Şimdi ise, Nomad Bridge Hacker’ları 190 Milyon Dolarlık Sömürüden Sonra USDT, USDC’de 9 Milyon Dolar İade Ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Nomad Bridge Hacker’ları 190 Milyon Dolarlık Dolandırıcılıktan Sonra USDT, USDC’de 9 Milyon Dolar İade Ediyor!

En kapsamlı saldırılardan biri olarak adlandırılan çapraz zincir mesajlaşma köprüsü Nomad, Pazartesi günü bir güvenlik açığının kurbanı oldu. Hackerlar, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve USD Coin stablecoin‘i (USDC). Sonuç olarak, token köprüsü, soruşturmaların kolluk kuvvetleri ekipleriyle “24 saat” sürdüğünü söyledi. Buna paralel olarak, firma Çarşamba günü tweet attı ve fonları iade etmek için “beyaz şapkalı bilgisayar korsanları” ve “etik araştırmacılar” aradığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından paylaşılan son verilerde, bilgisayar korsanları toplam kaybedilen fonların 9 milyon dolarını iade etti. Bu, Nomad fon kurtarma adresini açıkladıktan sonra çalınan kripto varlıklarının yaklaşık %5’ini oluşturuyor.

PeckShield’in istatistiklerine göre, geri gönderilen fonların çoğu, özellikle 3.78 milyon USDC ve 2 milyon dolar olmak üzere sabit paralardı. USDT. Bunu 1,38 milyon dolarlık  CQT ve Frax’ta (FRAX) 1,2 milyon dolar. Çalınan fonları birden fazla kripto adresi gönderdi. Nomad Bridge, kullanıcıların Ethereum’dan jeton gönderip almasına izin verir (ETH) Avalanche gibi başkalarına blockchain (AVAX), Evmos (EVMOS) ve Ay Işını (GLMR).

Haber raporlarına göre Nomad, “Göçebe kılığına giren ve para toplamak için sahte adresler sağlayan taklitçileri” suçladı.

Saldırı, Haziran ayında bir saldırıda yaklaşık 100 milyon dolar kaybeden blockchain köprüsü Harmony’nin çalınmasını takip ediyor. Çoğunluk korsanları, göreceli olarak yeni gelen ve kaçınılmaz hataları göz önüne alındığında, bu simge köprülerini hedefler.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.