Dolar, ABD İstihdam Verileri Öncesinde Yükseldi!

DOLAR ABD İSTİHDAM

Dolar, yatırımcıların geniş çapta beklenen ABD istihdam verileri öncesinde ve durgunlukla ilgili artan endişelerin ortasında gergin kalmaya devam etmesiyle, iki haftadaki en keskin hızıyla düştükten sonra Cuma günü güç kazanmakta zorlandı. Dolar, ABD İstihdam Verileri Öncesinde Yükseldi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dolar, ABD İstihdam Verileri Öncesinde Yükseldi!

Tüccarların dikkatlerini ekonominin gücü hakkında daha fazla ipucu için ABD istihdam verilerine çevirmesiyle, ABD doları Cuma günü yükseldi ve iki haftadan uzun bir sürenin en keskin günlük düşüşünün ardından kayıplarını telafi etmeye çalıştı. Doların bir sepet para birimi karşısındaki değerini ölçen ABD doları endeksi, Perşembe günü %0,68 gerileyerek 19 Temmuz’dan bu yana en büyük düşüşünü gerçekleştirdikten sonra %0,21 artışla 105,92 oldu.


 

Yatırımcılar, ABD ekonomisinin nasıl gittiğine dair ipuçları verecek olan 1230 GMT’de açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam raporunu bekliyorlar. Ekonomistler, Haziran ayında eklenen 372.000’den sonra Temmuz ayı için 250.000 iş artışı bekliyor. Bununla birlikte, Perşembe günkü veriler, işsizlik maaşı için yeni başvuruda bulunan Amerikalıların sayısının geçen hafta arttığını gösterdiğinden, işgücü piyasasındaki yumuşama işaretleri halihazırda devam ediyor olabilir.

Saxo Bank FX stratejisi başkanı John Hardy, “Beklenenden çok daha güçlü bir istihdam raporu ve özellikle ortalama saatlik kazanç verilerinde kayda değer bir yukarı yönlü sürpriz, USD’yi büyük ölçüde daha güçlü görebilir” dedi.

Euro, 19 Temmuz’dan bu yana işlem görmekte olduğu 1,01-1,03 dolar arasındaki görece dar aralıkta, Avrupa enerji kriziyle ilgili endişelerin yavaşlayan ABD ekonomisine ilişkin korkularla dengelenmesiyle dolar karşısında 0,17% düşüşle 1,02285 $’a geriledi.

İlginizi Çekebilir

Rusya’nın Avrupa’ya gaz tedarikini geri tuttuğunu söylediği bir türbinin iadesi konusundaki anlaşmazlık, Moskova’nın ekipmanın yaptırıma tabi olmadığını doğrulamak için belgelere ihtiyacı olduğunu söylediği için Perşembe günü çözülme belirtisi göstermedi.

Bu arada sterlin, İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) yükselen enflasyonla mücadele için 27 yılın en yüksek oranlarını artırmasından bir gün sonra 1.2156 dolardan fazla değişmedi, ancak bu yılın dördüncü çeyreğinden başlayarak uzun bir durgunluğun geleceği konusunda uyardı.

DailyFX FX stratejisti Justin McQueen, “Nihayetinde bu, gördüğüm en güvercin 50 baz puanlık artışlardan biri” dedi. “BoE beş çeyrek boyunca durgunluk yaşayacağımızı söyledi, İngiltere ekonomisi ve sterlin için kasvetli görünümün altını çiziyor.”

Başka yerlerde ABD doları, Perşembe günü %0,69 düştükten sonra Japon yeni karşısında %0,24 artarak dolar karşısında 133,27’ye yükseldi. Riske duyarlı Avustralyalı ve kivi sırasıyla 0,69605 ve 0,6299 dolarda çok az değişmeye devam etti. Kripto para birimlerinde, Bitcoin %2,9 artışla 23,272,80 dolara yükseldi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.