Hisse Senetleri Yükseldi

abd hisse senetleri

Petrol, küresel bir resesyon korkusuyla Cuma günü Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana en düşük seviyesine yakın geriledi, ancak hisse senetleri bu tür endişeleri görmezden gelerek, ABD istihdam verilerinin önünde yükseldi. Hisse Senetleri ABD İstihdam Verilerinin Önünde Yükseldi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Hisse Senetleri ABD İstihdam Verilerinin Önünde Yükseldi!

Asya hisseleri, tahvil piyasalarında uyarı işaretleri yanıp sönerken ve petrol savaşın başlangıcından bu yana en düşük seviyesinde işlem görürken dünyanın en büyük ekonomisinin sağlığına bir başka ipucu verecek olan ABD istihdam verileri öncesinde Ukrayna’da Cuma günü yükseldi.

MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi, %3,2 oranında yükselen endeks ağır siklet TSMC’nin desteğiyle %0,74 yükseldi ve ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretini çevreleyen gerilimler nedeniyle hafta başında kaybettiği zemini yeniden kazandı. Bu, bölgesel endeksin art arda üçüncü haftasını pozitif bölgede bitirmesine neden olurken, Japon Nikkei %0.83 değer kazandı.

EUROSTOXX 50 vadelileri ve S&P 500 vadelileri %0,2 değer kazandı. Ancak günün ana olayı olan ABD istihdam verileri henüz gelmedi ve yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın agresif faiz artırım hızının ekonomik büyümeyi yavaşlatmaya başlayıp başlamadığını görmek için bekliyor. Geçen hafta, piyasaların durgunluk korkusu ve enflasyonu yavaşlatma umutları nedeniyle Fed’in faiz oranlarını daha az artırabileceğine karar vermesiyle hisse senetleri ve ABD hazineleri yükseldi, ancak birçok Fed politika yapıcısı bu hafta bu tür önerileri geri itti.

Prashant Bhayani, “İşgücü piyasasında bir yavaşlama görmeyi bekliyoruz, bu nedenle büyük bir kayıp yaşarsak, nihayet işgücü piyasasının yavaşladığını doğrulayacak ve ABD hazinelerinde biraz daha ralli göreceğiz” dedi. BNP Paribas Servet Yönetimi’nde Asya için yatırım görevlisi.

İlginizi Çekebilir

Bhayani, “Tahvil piyasası oldukça yüksek bir durgunluk şansı olduğunu söylüyor, hisse senedi piyasası ise işgücü verilerine odaklanıyor. İki ve 10 yıllık Hazine bonolarının getirileri arasındaki farkı ölçen ABD Hazine getiri eğrisinin yakından izlenen kısmı, bir gecede 39.2 baz puana ulaştı ve bu 2000’den bu yana en derin ters dönüş oldu.

ANZ analistleri, kısmen Çarşamba günü ABD stoklarında geçen hafta artış gösteren veriler nedeniyle düşüşlerle birlikte, “durgunluk korkuları zayıf talep endişelerini artırdıkça ham petrol keskin bir şekilde düştü” dedi.

Fiyatlar Cuma günü Asya ticaretinde toparlandı, Benchmark Brent ham petrol vadeli işlemleri %0.5 artışla varil başına 94.61 $ ve ABD ham petrol vadeli işlemleri %0.7 artışla varil başına 89.12 $ oldu.

Döviz piyasalarında, doların altı ana akran karşısındaki değerini ölçen dolar endeksi, düşen ABD getirilerinin yanı sıra bir gecede %0,6 düşen bir kesir artışla 105,93 oldu.

İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmesi ve İngiltere’ye yaklaşan uzun bir durgunluk uyarısıyla bir gecede bir dönüş yaptıktan sonra, sterlin dolar karşısında 1,2142 dolardan düştü. Spot altın, ons başına 1.790 dolarda sabit kaldı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.