Meta, Instagram’ın NFT Sunumunu 100 Ülkeye Genişletiyor

meta Instagram'ın NFT

Facebook’un ana şirketi Meta, Instagram’da NFT’leri Sergilemek için Dijital Koleksiyon Ürünlerinin Tanıtımı adlı bir blog yazısında, şirketin “100 ülkeye uluslararası genişleme” başlattığını duyurdu. Şirket ayrıca Ethereum, Polygon ve Flow blok zincirlerini destekleyen belirli Web3 cüzdanlarıyla entegrasyonları da açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Instagram’ın NFT Desteği Üçüncü Taraf Web3 Cüzdanlarıyla Bağlanacak ve 3 Blok Zincirini Destekleyecek!

Meta, 4 Ağustos’ta güncellenen bir blog gönderisine göre, Instagram’da barındırılan dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkede kullanıma sunulacağını duyurdu.

Haber, Meta’nın 2022’nin ikinci çeyreği için ortalamanın altında kazançlar sunmasını ve şirketin metaverse biriminin para kaybetmesini takip ediyor . Ayrıca, 30 Temmuz’da Ethereum’un kurucu ortağı , kurumsal metaverse girişimlerini eleştirdi ve “Facebook’un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek” diye ekledi.

Meta Perşembe günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın değiştirilemez token (NFT) sunumuna kadar, “Instagram’da dijital bir koleksiyon yayınlama veya paylaşma ile ilgili herhangi bir ücret yok” dedi. Şirket ayrıca Metamask, Rainbow, Coinbase Wallet, Dapper Wallet ve Trust Wallet gibi cüzdanlarla üçüncü taraf cüzdan bağlantılarını desteklediğini de detaylandırdı.

Meta’nın blog yazısı, “Bu özellik, bir dijital cüzdan bağlamayı, dijital koleksiyonları paylaşmayı ve yaratıcı ile koleksiyoncuyu otomatik olarak etiketlemeyi içeriyor” diye özetliyor.

İlginizi Çekebilir

NFT’leri Instagram’a tanıtan Meta, Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri’yi takip ediyor ve sosyal medya uygulamasının geçen yıl teknolojiyi hayata geçireceğini belirtiyor Daha sonra Mart 2022’nin ortalarında Meta CEO’su Mark Zuckerberg , Instagram’ın “yakın vadede” NFT’leri platforma getireceğini söyledi.

Instagram, 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kuruldu ve resmi olarak Facebook Inc. olarak bilinen Meta Platforms tarafından 2012 yılında 1 milyar dolarlık nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla satın alındı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.