Kimse Solana Hack’i Hakkında Bir Şey Bilmiyor !

solana saldırı
Abone Ol 

Geçtiğimiz günlerde Solana ağına gizemli bir saldırı gerçekleşti . Bu saldırının maliyeti Milyonlarca Dolar ve Binlerce Kullanıcı oldu . Ne yazık ki Solana saldırısının tam anlamıyla hangi açıktan yapıldığı yada hangi yöntemlerle yapıldığı bilinmiyor . Kimse Solana Hack ‘i Hakkında Bir Şey Bilmiyor ! Kripto ekosisteminin öncüleri bu konu hakkında bazı Twit’ler paylaşıyor . İşte o yorumlar ;


Solana Hack ‘i Hakkında Yapılan Tahminler !

Cake DeFi’nin CEO’su Julian Hosp, tüm hack’ün “çok garip” olduğunu yazıyor.

Dr. Julian Hosp : Solana hack gerçekten garip. Saldırganın bilinmemesinin yanı sıra, saldırının yolu da bilinmiyor. Aldığım her şeyden, kriptografi ile ilgili bir sorun gibi görünüyor. Ya imzalarken yeniden kullanılan bir nonce ya da zayıf bir eğri ?

Solana CEO’su Anatoly Yakovenko, Apple ve Android telefonlardaki sanal cüzdanları etkileyen bir “tedarik zinciri saldırısının” mümkün olduğuna inanıyor.

Avalanche’ın CEO’su Emin Gün Sirer, başka bir teorinin en olası olduğunu düşünüyor. Buna göre, bilgisayar korsanları Solana’nın yazılımındaki bir hatayı kullanmış olabilir.

Solana ağı aylardır zorluklar yaşıyor . Bazı eleştirmenler saldırıların nedenini tasarım hatalarından kaynaklandığını düşünüyor . Solana ekibi sorunu çözebilmek ve daha sonra problem yaşamamak adına Blockchain güvenlik uzmanlarıyla çalıştıklarını belirtiyor . Fakat burada önemli bir durum var . Piyasa 2. bir Luna krizini kaldırabilir mi ?

Bu saldırılar ağların güvenliği hakkında bizlere soru işareti bırakıyor . Buda firmaların ve ekosistemde yer alan çalışanların daha fazla gelişim göstermesi gerektiğine inandırıyor .

  • Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.