AVAX Fiyatında, Düşüş mü Başlıyor?

AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %88’den fazla düştükten sonra keskin bir düşüş yaşadı. AVAX Fiyatında, Düşüş mü Başlıyor mu?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

AVAX Fiyatında, Düşüş mü Başlıyor?

Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesi için tasarlanan açık kaynaklı blok zincirinin yerel tokeni olan AVAX, 19 Haziran ile 26 Haziran arasında %57 oranında ralli yaparak 22.05$’a yükseldi.

Ancak, düşüş momentumu o zamandan beri devraldı ve AVAX fiyatı, Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146.22$’dan (ATH) %88’den fazla düştü.

AVAX’ın fiyatı, 22.05$’lık yükselişinden %25 düştü. Fiyatlar, kripto 21,5 $ işaretini geçemediğinde düştü.

Madeni para şu anda 16.12 dolardan işlem görüyor ve 4.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünya çapında kripto para birimleri listesinde 17. sırada yer alıyor. Son 24 saatte fiyatı %10’un üzerinde düştü.

avax fiyat

Önerilen Makaleler

Son birkaç günlük alım satım, 18.86$’da %38.2 geri çekilme seviyesinin destek olarak hizmet ettiğini gördü, ancak bu seviyeden bir geri çekilme AVAX’ı 20.5$’a düşürdü.

Avalanche tokeni, 21 doların üzerinde kısa bir konsolidasyon döneminden sonra 27 Haziran’da 20 dolara düştü. Bu gün, fiyatı kısaca hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) altında işlem görüyordu.

Ertesi gün, 28 Haziran’da AVAX 22.00$ direnç seviyesinin üzerine çıkamadı ve kısa vadede satış baskısı arttıkça 19,00$’a düştü. Üstel hareketli ortalamalar ( EMA ), ortalama pozisyonun üzerinde işlem görüyordu ve düşük gradyanları, ticaret aktivitesinin azaldığını gösteriyordu.

Bollinger Bantları 25 Haziran’a kadar geniş bir kanalda hareket ediyordu, ancak fiyat hareketi 20 dolar civarında durgunlaştıkça birleşti.

Destek 13,86 dolar seviyesinde. AVAX’ın fiyatı on iki saatlik bir şamdan 14,75 doların altına yakın bir seviyeye ulaşırsa, kripto %30,10,70 dolarlık destek bariyerine düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!