AB, Kripto Düzenlemesi İçin Kurallar Üzerinde Anlaşma İstiyor

AB Kripto düzenlemesi
Abone Ol 

Perşembe günü Avrupa Birliği,  yetkilileri sektörü dizginlemeleri için baskı yaparken, kripto varlıklarını düzenlemek için çığır açan kurallar üzerinde anlaşmaya varacak. AB, Kriptoyu Düzenlemesi İçin Kurallar Üzerinde Anlaşma İstiyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Avrupa Birliği, Kriptoyu Düzenlemesi İçin Kurallar Üzerinde Anlaşma İstiyor

Perşembe günü Avrupa Birliği, Bitcoin’deki bozgun, yetkililere sektörü dizginlemeleri için baskı yaparken, kripto varlıklarını düzenlemek için çığır açan kurallar üzerinde anlaşmaya varacak.

Küresel olarak, kripto varlıkları büyük ölçüde düzenlenmemiştir ve AB’deki ulusal operatörlerin yalnızca kara para aklama ile mücadele için kontrolleri göstermeleri gerekmektedir.

Bir anlaşma, ek sermaye ve tüketici koruma kurallarını yerine getirirken, AB genelindeki müşterilere tek bir tabandan hizmet vermek için kripto varlık ihraççılarına ve ilgili hizmetlerin sağlayıcılarına bir “pasaport” vererek AB’yi küresel düzenleyici paketin önüne koyacaktır.

Endüstri yetkilileri, kurallardaki netliğin ve pasaportun rakip Londra’dan kripto firmalarını çekebileceğini söylüyor. İki kripto merkezi olan Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere, henüz benzer kuralları onaylamadı.

Avrupa Parlamentosu ve AB ülkelerinden temsilciler, 2023’ün sonunda yürürlüğe girecek olan kripto varlıkları (MiCA) yasasındaki piyasalarla ilgili bir anlaşmayı sonuçlandırmak için bir araya geliyor.

Görüşmelere katılan bir kaynak, üç konunun kaldığını söyledi: takas edilemeyen tokenler (NFT), denetim ve enerji tüketimi.

Önerilen Makaleler

Bir anlaşmanın, kripto firmalarının üye devlet düzeyinde yetkilendirilmesi ve denetimi ile MiCA kapsamına yalnızca token benzeri NFT’leri dahil etmeye odaklanması muhtemeldir. Kaynak, Avrupa Komisyonu’nun kripto varlıklarının enerji ayak izini değerlendireceğini söyledi.

Bir AB ülkesinde faaliyet gösteren firmaların, hizmet kesintisi olmadan MiCA lisansı almak için başlangıç ​​tarihinden itibaren 18 ayları olacaktır.

Kripto varlıkları, geçen ay TerraUSD ve luna tokenlerinin çöküşünden sonra baskı altına girdi ve büyük ABD kripto para kredisi şirketi Celsius Network bu ay para çekme ve transferleri dondurdu.

Bitcoin bu ay yaklaşık 17.600 $’a düştü ve şu anda Mart ayı sonundaki 48.200 $ seviyesinin oldukça altında 20.100 $ civarında işlem görüyor ve yatırımcıların zarar görmesine neden oluyor.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.