Andrew Bragg, Dijital Yuanı Tehdit Olarak Nitelendirdi!

dijital yuan
Abone Ol 

Avustralyalı Senatör Andrew Bragg, dijital yuanın Avustralya’nın finansal sistemi için bir tehdit oluşturmasından korkuyor. Politikacı ayrıca stablecoin’lerin düzenlenmesini geliştirmeyi teklif ediyor. Senatör Andrew Bragg, dijital yuanı Avustralya’nın ulusal güvenliğine yönelik bir tehdit olarak nitelendirdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Senatör Andrew Bragg, Dijital Yuanı Avustralya’nın Ulusal Güvenliğine Yönelik Bir Tehdit Olarak Nitelendirdi!

Senatör Andrew Bragg, bir sonraki Parlamento toplantısında kripto para birimi şirketlerinin faaliyetlerini düzenlemek için bir yasa tasarısı sunacağını duyurdu. Tasarı ayrıca, dijital yuan kullanan Avustralya’da faaliyet gösteren Çinli bankaların kurallarını da içerecek.

Bragg, Çin Halk Bankası’nın (PBOC) kendi dijital para birimini yalnızca yurt içinde değil, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong ve Tayland’da da test etmesinden endişe duyuyor.

Geçen yılın sonunda, Çin ve Hong Kong merkez bankalarının dijital yuanı test etmenin ikinci aşamasına çoktan başladıkları biliniyordu. “Dijital yuan Pasifik bölgesinde veya Avustralya’da yaygınlaşırsa, Çin devletine büyük güç ve ekonomik güç verecektir. Bankalar için uygun gereksinimleri geliştirmek için buna hazırlanmalı ve dijital yuan hakkında daha fazla şey öğrenmeliyiz” dedi.

Senatöre göre, gerekli lisans olmadan ihraç etmek suç olarak kabul edildiğinden, stabilcoinleri mümkün olan en kısa sürede düzenlemek için kuralların getirilmesi gerekiyor. Terra projesindeki durumdan bahsetti, çöküşünden sonra stabilcoin piyasası daha az istikrarlı hale geldi – birçok stabilcoin, sabit paralarını ABD dolarına kaybetmeye başladı.

Önerilen Makaleler

Politikacı, bu nedenle yatırımcıların çıkarlarını ve fonlarını korumanın çok önemli olduğunu vurguladı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ayrıca hükümeti, istikrarlı paraları düzenlemek için mevzuat geliştirmeye çağırıyor ve ihraççılarının herhangi bir riski karşılamak ve müşteri dijital varlıklarının uygun şekilde saklanmasını sağlamak için yeterli rezerv sermayeye sahip olmasını şart koşuyor. Daha önce Bragg , kripto para birimi endüstrisinin gözetimi için öneriler sunmuştu .

Kripto para borsalarının lisanslanması, kripto para birimlerinin vergilendirilmesi ve kripto para madenciliği için yenilenebilir enerji kaynakları kullanan şirketler için teşvikler getirilmesi için yeni kurallar içeriyor. Ancak, Mayıs federal seçimlerini kaybettikten sonra, Senatör Bragg‘in tavsiyeleri yeni İşçi Partisi hükümeti tarafından hiçbir zaman uygulanmadı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.