Son Dakika: İşte Ethereum ‘daki Düşüşün Nedeni!

ethereum
Abone Ol 

Blockchain güvenlik uzmanı ZachXBT, bilgisayar korsanlarının Profanity hizmetini kullanarak insan tarafından okunabilir adresler oluşturan Ethereum kullanıcılarından yaklaşık 3,3 milyon dolar çaldığını bildirdi. Ethereum Kullanıcıları, Ad Oluşturucu Güvenlik Açığı Nedeniyle 3 Milyon Dolardan Fazla Kaybetti!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum Kullanıcıları, Ad Oluşturucu Güvenlik Açığı Nedeniyle 3 Milyon Dolardan Fazla Kaybetti!

Analist, saldırganların cüzdanını hacklediği konusunda kullanıcılardan birini uyarmayı başardı ve böylece sahibinin 1,2 milyon dolardan fazla değeri olan takas edilemeyen tokenleri (NFT’ler) kurtarmasına yardımcı oldu.

Daha önce, merkezi olmayan finansal sistemler (DeFi) toplayıcı 1inch Network, Profanity hizmeti aracılığıyla insan tarafından okunabilir isimler oluşturan Ethereum kullanıcılarının adreslerinde bir güvenlik açığı keşfettiğini açıklamıştı.

Analitik hizmet ekibi, bu tür adların anahtarlarının yalnızca karakter kombinasyonları seçilerek bulunabileceğini açıkladı. Profanity hizmeti, 256-bit özel kodlayıcıları doldurmak için 32-bit bir vektör kullandı. 1inch, istismarın yüz milyonlarca dolarlık kripto para birimini çalmayı mümkün kıldığı konusunda uyardı.

Önerilen Makaleler

1inch Network’ün kurucu ortağı Anton Bukov , güvenlik açığına  dikkat çekti . Son zamanlarda, Yeni Ücretsiz DAO projesi birkaç anlık kredi saldırısına uğradı ve ardından NFD token fiyatı %99 düştü. Sonuç olarak, proje 1.25 milyon dolar değerinde yaklaşık 4.500 BNB kaybetti.

Ayın başında, ünlü Amerikalı aktör ve komedyen Bill Murray bir hacker saldırısının kurbanı oldu: NFT yardım müzayedesi kapandıktan sonra saldırganlar 185.000 Dolar ETH çektiler. Elliptic analistlerine göre , Temmuz 2021’den Temmuz 2022’ye kadar bilgisayar korsanları 100 milyon doların üzerinde tahsil edilebilir token çalmayı başardı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.