AB Yetkilileri ve Milletvekilleri Kripto Alanında AML Önlemleri Üzerinde Anlaştı

kara parayı önleme

Avrupa kurumları, kripto şirketlerine potansiyel olarak dijital varlıkları içeren diğer yasa dışı faaliyetlerin yanı sıra kara para aklamayı önleme yükümlülüğü getirecek bir dizi AB düzenlemesi üzerinde geçici bir fikir birliğine vardı. AB Yetkilileri ve Milletvekilleri Kripto Alanında AML Önlemleri Üzerinde Anlaştı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kara Para Aklamayı Önleme Kurallarına İlişkin AB Anlaşmasına Ulaşıldı

AB’nin karar alma sürecindeki kilit katılımcıları temsil eden müzakereciler, kripto endüstrisindeki işletmelerin müşterilerinin kimliklerini doğrulamasını ve şüpheli işlemleri bildirmesini gerektirecek kara para aklamayla mücadele (AML) kuralları konusunda bir anlaşmaya vardı. Gelecekte, Avrupa’nın Fon Transferi Düzenlemesi (ToFR) kripto para işlemlerini de kapsayacak.

Düzenlemeler henüz kesinleşmedi ve ilgili Avrupa kurumları tarafından onaylanmadı, ancak geçici anlaşma sektör için yaklaşmakta olan bir sıkılaşmaya işaret ediyor. Avrupa Parlamentosu ve AB Konseyi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto firmalarının kirli parayı çökertme çabalarında finansal yetkililere yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Reuters, yayınlanan resmi açıklamaya atıfta bulunarak, iyileştirilmiş gözetim, kripto varlıklarının tıpkı geleneksel para transferleri gibi izlenebilmesini sağlamalıdır. Haber ajansı tarafından aktarılan, süreçte yer alan İspanyol Yeşiller Partisi milletvekili Ernest Urtasun, şunları söyledi:

”Yeni kurallar, kolluk kuvvetlerinin belirli transferleri suç faaliyetlerine bağlayabilmesini ve bu işlemlerin arkasındaki gerçek kişiyi tespit etmesini sağlayacak.”

Önerilen Makaleler

AB organları ayrıca, kuralların , Avrupalı ​​yetkililer tarafından lisanslı bir platform tarafından yönetilmeyen özel şahıslar tarafından tutulan cüzdanları belirtmek için kullanılan bir terim olan ‘barındırılmayan’ kripto cüzdanlarını da kapsayacağını belirtti . Bu, fiat değeri 1.000 Euro‘yu (yaklaşık 1.040 ABD Doları) aşan kripto hizmet sağlayıcılarıyla yapılan işlemler için geçerli olacaktır.

Teklifler, kripto endüstrisi tarafından coşkuyla karşılanmadı. Nisan ortasında gönderilen 27 AB üye ülkesinin maliye bakanlarına gönderilen bir mektupta, kripto varlıklarıyla çalışan işletmeler Avrupalı ​​politika yapıcıları düzenlemelerinin küresel Mali Eylem Görev Gücü FATF tarafından kabul edilen standartların ötesine geçmemesini sağlamaya çağırdı. (Kara Para Aklama hakkında). Kripto AML Önlemleri

Perşembe günü, AB ayrıca Birlik genelinde kripto ile ilgili faaliyetleri düzenlemek için tasarlanmış geniş bir çerçeve üzerinde anlaşma istiyor. Avrupa Parlamentosu üyeleri ve AB devletlerinin temsilcileri, gelecek yılın sonundan önce yürürlüğe girmesi beklenen yeni Kripto Varlık Piyasaları ( MiCA ) yasama teklifi üzerindeki konumlarını uyumlu hale getirmelidir. Kripto şirketlerinin bundan sonra Avrupa Birliği’nde faaliyet göstermek için bir MiCA lisansı almak için 18 ayı olacak.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.