Güney Afrika Şirketi Rekor 1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığıyla Suçlandı

ABD CFTC Güney Afrika

ABD emtia düzenleyicisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı bir adama ve şirketine 1,7 milyar doların üzerinde bitcoin değerinde sahte bir emtia havuzu işletmek için hukuk davası açtığını duyurdu. ABD CFTC, Güney Afrika Şirketini Rekor 1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığıyla Suçladı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD CFTC, Güney Afrika Şirketini Rekor 1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığıyla Suçladı!

ABD emtia düzenleyicisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı bir adama ve şirketine 1,7 milyar doların üzerinde bitcoin değerinde sahte bir emtia havuzu işlettiği için hukuk davası açtığını duyurdu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), firmanın bir emtia havuzunu işletmek için binlerce kişiden çevrimiçi olarak bitcoin talep ettiğini gören dolandırıcılık planının, kripto para birimini içeren şimdiye kadar izlediği en büyük dolandırıcılık planı olduğunu söyledi. CFTC, Mirror Trading International Tescilli Limited ve CEO’su Cornelius Johannes Steynberg’e karşı suçlamada bulundu.

Önerilen Makaleler

CFTC, Steynberg’in Güney Afrika kolluk kuvvetlerinden bir kaçak olduğunu ancak kısa süre önce INTERPOL tutuklama emriyle Brezilya’da gözaltına alındığını söyledi. Yorum için kendisine hemen ulaşılamadı.

CFTC şikayetinde, şirketin bitcoinlerini onunla bir araya getiren yatırımcılar için önemli ticari kazançlar elde edecek özel bir yazılıma sahip olduğunu iddia ettiğini, ancak gerçekte böyle bir “bot” bulunmadığını söyledi.

Gerçekte, CFTC’ye göre, havuzda toplanan bitcoin’in yalnızca küçük bir kısmı zarara yatırıldı ve geri kalanı “yanlış tahsis edildi”. Şirket nihayetinde 2021’de iflas başvurusunda bulundu ve kısa bir süre sonra Güney Afrikalı yetkililer bir dolandırıcılık soruşturması başlattı.

CFTC, yaklaşık 23.000 Amerikalının havuza yatırım yaptığını söyledi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.