Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Varlıklarından Elde Edilen Gelir Üzerinden Vergiyi Düşürecek

Kripto Varlıklarından Elde Edilen Gelir Üzerinden Vergiyi Düşürecek

spot_img

Slovakya’daki milletvekilleri, ülkedeki kripto para birimi sahiplerinin vergi yükünü azaltacak bir yasa çıkardı. Parlamenterler, dijital varlıklara yapılan uzun vadeli yatırımlardan elde edilen gelirin sağlık vergilerinden de muaf tutulacağına karar verdi.

Slovakya, Kripto Varlıklarından Elde Edilen Gelir Üzerinden Vergiyi Düşürecek

Yerel basında çıkan haberlere istinaden , ülkenin tek meclisli yasama organı olan Slovakya Ulusal Konseyi üyeleri, kripto para birimlerinin vergilendirilmesini azaltacak bir değişikliği onayladı . Satın alındıktan sonra bir yıldan fazla satılan kripto varlıklarından elde edilen gelir, %7 oranında vergilendirilecektir.

Böylece, uzun vadeli kripto varlıkları için vergi oranı, normal gelir vergisi oranlarından daha düşük olacaktır. Slovaklar , artan oranlı bir ölçeğe göre kişisel gelir vergisi öderler ve oran, belirli bir eşiği aşan gelir için %19 veya %25 olabilir.

Güncellenen yasaya göre, kripto yatırımlarından elde edilen kazançlar da sağlık vergisinden muaf olacak. Slovakya Maliye Bakanlığı, değişikliğin mali etkisinin yılda yaklaşık 30 milyon € olacağını tahmin ediyor.

Slovak milletvekilleri, Avrupa’nın ortak itibari para birimi olan avronun dijital versiyonunun sonunda avro bölgesindeki tek ödeme aracı haline gelebileceği korkusuyla nakit ödemeleri korumaya çalıştı.

Mal ve hizmetler için nakit ödeme hakkı, sağcı ve Euroskeptik Biz Aileyiz partisi tarafından önerilen bir değişiklikle ülke anayasasında yer aldı . En son yasal değişiklikler ayrıca 2.400 €’ya (2.600 $) kadar kripto ödemelerini vergilendirmeden muaf tutacaktır.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar