Ana SayfaKripto Para HaberleriTwitter, Musk'ın Kişisel Pump & Dump Platformu Olacak mı?

Twitter, Musk’ın Kişisel Pump & Dump Platformu Olacak mı?

spot_img

Twitter’ın yeni bir sahibi var. Elon Musk yakında kısa mesaj servisinden sorumlu olacak. Bu, kripto alanı için devralma anlamına gelir. Twitter, Musk’ın Kişisel Pump & Dump Platformu Olacak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Twitter, Musk’ın Kişisel Pump & Dump Platformu Olacak mı?

Tesla patronu , kısa mesaj hizmeti Twitter’ın devralınması için yaklaşık 44 milyar ABD doları ödeyecek . Bu, 50 yaşındaki kişiyi etkili bir medya patronu yapıyor sonuçta, sosyal ağın şu anda dünya çapında 217 milyon kullanıcısı var. Musk‘ın satın alınması konusunda kararsızlar. Bir yandan, kullanıcılar daha fazla ifade özgürlüğü umuyor. Bu en son platformda etkilendi. Diğerleri, kendi kendini ilan eden “Mars Kralı”nın Twitter manzarası üzerinde güçlü bir etkisi olacağından korkuyor.

Öte yandan kripto topluluğu tezahürat yapıyor. Michael Saylor veya Antony Pompliano gibi sahnedeki kanaat önderleri, Elon Musk’ı yakında kendisinin diyebileceği platform için tebrik etti. Ancak kripto alanı yeni sahibinden ne bekleyebilir?

Çok önceden, Musk’ın Twitter ile ilgili özel planları hakkında pek bir şey bilinmiyor. Yalnızca listelenen şirketin listeden çıkarılması güvenli kabul edilir. Satın alma işleminin bu yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Tesla patronu, devralmayı bir yandan özel varlıklarından ve Tesla hisselerinden alınan bir krediden (yaklaşık 12,5 milyar ABD doları) finanse etmek istiyor. Geri kalanı Morgan Stanley gibi borç verenlerden geliyor .

Ancak önceki tweetler, Elon Musk‘ın Twitter’ı nasıl yeniden yapılandırabileceğini gösteriyor.

Önerilen Makaleler

Twitter’ı “ifade özgürlüğü platformu” yapma tutkusu, algoritmanın yayınlanmasıyla başlamalıdır. Musk bunu zaten bir ay önce talep etmişti . Kripto dünyasının bu fikre sempati duyması pek şaşırtıcı değil. Sonuçta, Bitcoin ve Co. protokolleri de benzer bir yaklaşım izliyor.

Buna ek olarak, Tesla patronu , kripto topluluğu için baş ağrısına neden olan yozlaşan spam botları selini kontrol altına almak istiyor . Dolandırıcılar düzenli aralıklarla ünlü kişilerin kimliklerini kullanır ve sözde eşantiyonlar aracılığıyla kripto paraları çalmaya çalışırlar. Elon Musk’ın Twitter profili de bunun için defalarca kötüye kullanıldı .

Başka bir mantıklı adım, Dogecoin‘de bir bahşiş işlevi olabilir. İyi bilindiği gibi, Elon Musk memecoin sevgisini gizlemiyor ve otomobil üreticisi Tesla’nın ürünleri için kripto para birimini çoktan kabul etti.

Twitter ise geçen yıl Eylül ayında Bitcoin’in Lightning ağı üzerinden ipuçlarını denedi . Bu, kullanıcıların favori profillerini bir ücret karşılığında desteklemelerini sağlar. Elon Musk ve Dogecoin arasındaki yakın ilişki göz önüne alındığında, işlevi memecoin’e genişletmek çok zor görünmüyor. Özellikle de DOGE’de bahşiş ödenmesine izin veren resmi olmayan projeler olduğu için.

Dogecoin’den bahsetmişken. Geçmişte Tesla CEO’su , sürekli olarak memecoin’in fiyatı ile yoğun bir şekilde ilişkilendirilen Shiba Inu benzerliği ile kripto para birimi hakkında tweet’leriyle dikkatleri üzerine çekmişti

Bu milyarder ve SEC arasındaki ilk anlaşmazlık değil. Yetkili, CEO’su şirketin Twitter’daki hisselerini tanıttığı için Tesla’yı daha önce uyarmıştı. Bu nedenle Musk, 2018’den beri Tesla hakkındaki her tweet’i avukatları (“Twitter Bakıcısı”) tarafından onaylanmak zorunda kaldı. Bununla birlikte, BTC piyasası uzmanı Stefan Lübeck, SEC’in kripto para birimleri hakkında tweet’ler için uygun düzenlemeden yoksun olduğunu açıklıyor.

”Elon Musk’ın çeşitli kripto para birimleri hakkında yasal sonuçlardan korkmadan nispeten engelsiz tweetler yayınlayabilmesinin iki ana nedeni var. Bir yandan, ABD’de kripto henüz yeterince düzenlenmemiştir, bu nedenle SEC’in madeni paraları pompalama ve boşaltma konusunda çok az gücü vardır.”

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar