Küresel Hisse Senetleri Toparlandı

Agresif küresel oran artışları beklentisi nihayet yatırımcıları ürkütmeye başlarken, tahviller düşerken ve dolar bir aydaki en iyi haftasını yaşarken, hisse senetleri Cuma günü haftalık kaybına yöneldi. Küresel Hisse Senetleri Toparlandı

Agresif küresel oran artışları beklentisi nihayet yatırımcıları ürkütmeye başlarken, tahviller düşerken ve dolar bir aydaki en iyi haftasını yaşarken, hisse senetleri Cuma günü haftalık kaybına yöneldi. Küresel Hisse Senetleri Toparlandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Küresel Hisse Senetleri Toparlandı

Avrupa hisseleri Cuma günü toparlandı, ancak agresif küresel oran artışları ve jeopolitik risklerin yatırımcıları sarsmasıyla dünya hisseleri dördüncü haftadaki ilk haftalık kaybını gerçekleştirme yolunda ilerliyor.

0811 GMT’de, 50 ülkedeki hisseleri izleyen MSCI dünya hisse senedi endeksi %0,2 arttı, ancak hafta için %1.3 düştü ve dördünde ilk haftalık kaybı için yolda.

Pan-Avrupa STOXX 600, Avrupa piyasalarının Perşembe günü Wall Street’te görülen mütevazi bir sıçramayı yakalamasıyla %1.3 yükseldi.

Allspring Global Investments’ın uluslararası çoklu varlık portföy yönetimi başkanı Eddie Cheng, Avrupa hisselerinin Cuma sabahı yükselmesinin, haftanın düşüş eğiliminden “muhtemelen sadece biraz rahatlama” olduğunu, ancak yatırımcıların hala endişeli olduğunu söyledi. Fed faiz artırımı ve Ukrayna’daki savaş.

Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlara dikkat çekerek, “Belirsizlik azalmıyor, aslında artıyor” dedi. Avrupa Komisyonu Salı günü Rusya’ya Rus kömürü satın alma yasağı da dahil olmak üzere yeni yaptırımlar önerdi.

Önerilen Makaleler

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi riski, temel Avrupa devlet tahvillerinin getirilerindeki genel düşüşe kıyasla, Fransa’nın borçlanma maliyetlerinin artmasıyla birlikte tahvil piyasalarında belirgindi.

Yatırımcılar, aşırı sağcı aday Marine Le Pen’in görevdeki Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u yenmesinin risklerinden endişe duyuyor.

BNY Mellon Investment Management kıdemli piyasa stratejisti Lale Akoner, “Piyasalar azalan siyasi belirsizliği ve iş dostu yönetimi sürdürmeyi fiyatlayacağından, piyasalar Macron’un zaferini memnuniyetle karşılayacaktır” dedi.

Fransız ve Alman 10 yıllık getirileri arasındaki fark, 54,5 baz puan ile Nisan 2020’den bu yana en geniş seviyesine yakın.

ABD tahvil piyasalarında, trader’ların Fed’in tahvil varlıklarını kısmasıyla uzun vadeli en sert darbeyi gördüklerinden, bu haftaki satışların yükünü daha uzun vadeli Hazine tahvilleri üstlendi.

Gösterge 10 yıllık getiri, bu hafta neredeyse 27 baz puan artarak %2.6584’e yükseldi, ancak erken Avrupa ticaretinde sabit kaldı.

ABD doları, artan ABD getirilerinden birincil yararlanan oldu ve dolar endeksi üst üste yedinci gün yükseldi ve beş günün en iyi haftasını geçirme yolunda ilerliyor.

Güçlenen dolar, euro ve zor durumdaki yen üzerindeki baskıyı artırdı. Japonya’nın para birimi son yılların en düşük seviyesine yakın ve 124.00 ile mücadele ederken, euro 7 Mart’tan bu yana en düşük seviyesi olan 1.0848 $’a geriledi.

Brent ham petrol vadeli işlemleri daha önce varil başına 100 doların altına düştükten sonra yükseldi. ABD ham petrol vadeli işlemleri %0.8 artışla varil başına 96.76$’a yükseldi.

Altın 1.931$’da çok az değişiklik gösterdi ancak hafta için %0.3’lük bir kazanç elde etmeye ayarlandı.

Büyük kripto para birimleri, art arda ikinci haftalık düşüşü için hala yolda olmasına rağmen, 43.813 dolardan Bitcoin ticareti ile küçük kazançlar kaydetti.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.