Tezos Nedir? XTZ Nedir ? Tezos Nasıl Alınır ?

xtz coin nedir

Tezos , merkeziyetsiz uygulamaları ve akıllı kontratları destekleyen çok amaçlı bir  platformdur. Peki Tezos Nedir? XTZ Nedir ? Tezos Nasıl Alınır ?  Tezos  Coin ! XTZ  Coin ! Tezos Madenciliği! 

binance kayıt

Tezos Nedir?

Tezos , merkeziyetsiz uygulamaları ( DApps ) ve akıllı kontratları destekleyen çok amaçlı bir  platformdur. Eski Morgan Stanley analisti Arthur Breitman ve eşi Kathleen Breitman ‘ ın desteği ile geliştirilmiştir. 2017’de geliştirilmiş olup, 2018 yılında yayına alınmıştır. Tezos polatformu ağ üzerindeki değişiklikleri idare etmek için kendini düzelten bir protokol ve zincir üstü yönetimi bir arada kullanmayı hedefliyor. Tezos Madenciliği! 

XTZ Nedir ? XTZ Ne Demek ?

Tezos aynı zamanda bağış ve diğer sermaye araçları yoluyla, Tezos protokolünü tanıtmak için İsveç merkezli Tezos Foundation tarafından da desteklenmektedir. Tezos, Tezos protokolünün gelişiminde yer almak isteyenler için teşvik üreterek çalışmaktadır. Tezos protokolünün  belirli kritik özelliklerinin korunduğundan emin olmak için matematiksel ispatlar kullanmaktadır.

Tezos un Toplan Arzı 883.419.464 XTZ’ dir.

Önerilen Makaleler

Terra Nedir ? Luna Nedir ? Terra Nasıl Alınır ?
Holo Nedir ? Hot Nedir ? Holo Nasıl Alınır ?
Stellar Nedir ? XLM Nedir ? Stellar Nasıl Alınır ?
Ltc Nedir ? Litecoin Nedir ? Litecoin Nasıl Alınır ?
Tether Nedir ? USDT Nedir ? 1 USDT Kaç TL ?
EOS Nedir ? EOS Coin Nedir ? EOS Nasıl Alınır ?

Tezos Madenciliği Yapılır mı ?

Hayır, Tezos blockchain ağı üzerinden madenciliği yapılamıyor. Tezos protokolü Baking adı verilen yöntem ile üretilen XTZ tokenlerini kullanmaktadır.

Tezos  Baking Nedir ?

Bir Tezos Baker , madencilik yerine staking yaparak Tezoz tokneleri kazanıyor. Her bir baker staking yönetiminde yatırdığı mevduat karşılığında , imzalayıp yayınladıkları blok için ödül kazanmaktadır.

xtz nasıl alınır

Tezos Nasıl Alınır ?-  XTZ Nasıl Alınır ?

Tezos almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Tezos  Nasıl Alınır ?

Tezos alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman Tezos un çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

binance kayıt

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance TR üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .