Tether Mayıs 2022 Güvence Raporunu Yayınladı

TETHER
Abone Ol 

Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, stabilcoin usd token planlarını yayınlayan kripto para birimi şirketini halka haftalık stabilcoin rezerv raporları sağlamayı duyurdu. Ek olarak Tether şirketi, Cayman Adaları denetim şirketi MHA Cayman aracılığıyla stablecoin rezervleri hakkında bir güvence raporu yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Tether Mayıs 2022 Güvence Raporunu Yayınladı

En büyük iki stablecoin sağlayıcısı olan Tether ve Circle, halkın tether ve usd coin’in tamamen rezervlerle desteklendiğinden emin olmasını istiyor. En son güvenceler , UST’nin bir zamanlar istikrarlı olan 1$ paritesinden bugünün UST başına 0,06$’a düştüğünü gören son terrausd (UST) de-pegging olayını takip ediyor.

Etkinliğin ardından Circle, 13 Mayıs’ta, Circle’ın USDC rezervlerinin tamamen nakit ve kısa vadeli ABD Hazineleri ile desteklendiğini açıklayan “Nasıl İstikrarlı Olunur” adlı bir blog yazısı yayınladı. Blog gönderisinden bir hafta sonra, Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, şirketin artık stablecoin rezervleri ve likiditesi ile ilgili haftalık USDC tasdikleri sağlayacağını açıkladı.

Allaire, “Bir hafta önce söz verdiğimiz gibi, şimdi USDC rezervleri ve likidite operasyonları hakkında haftalık raporlar sunuyoruz” dedi . Allaire ayrıca USDC güvence raporunu paylaştı ve şunları söyledi : “Geçen hafta boyunca, 2,3 milyar USDC’lik net haftalık artışla birlikte 8,6 milyar USDC ihraç edildiğini ve 6,3 milyar USDC’nin itfa edildiğini gördük.” Circle CEO’su şunları ekledi:

”USDC’yi bu kadar harika bir ürün yapan şey, mevcut küresel bankacılık sistemiyle sorunsuz entegrasyon ile oluşturulması ve kullanılmasının kolay olmasıdır. Sonuç olarak, müşteriler onu eski elektronik dolar ile dijital para birimi dolar arasında çok verimli bir boru olarak kullanabilirler.”

Rapora göre, dolaşımdaki ABD doları parası (USDC) 52.9 milyar iken Circle’ın rezerv destek sayısı 20 Mayıs 2022 itibariyle 53 milyar dolar. USDC desteğinin 12,8 milyar doları nakit, 40,2 milyar doları kısa vadeli ABD’de tutuluyor.

1,3 trilyon dolarlık kripto ekonomisinin tamamından USDC, % 3,95’ini temsil ediyor ve son 24 saat içinde USDC, küresel ticaret hacminde 3 milyar dolar gördü. Circle’ın stablecoin’i, ABD dolarının değerine bağlı, itibari paraya bağlı ikinci en büyük kripto tokenıdır.

Önerilen Makaleler

Bu ay Tether, resmi olarak Moore Cayman olarak bilinen bir denetçi olan MHA Cayman firması tarafından yazılmış bir güvence raporu yayınladı. Rapor, Tether’in “konsolide toplam varlıklarının en az 82.424.821.101 USD tutarında olduğunu ve CRR’de belirtilen varlık dökümünün maddi olarak doğru olduğunu” söylüyor. MHA Cayman, ISAE 3000, ISQC 1 ve muhasebeci sorumlulukları gibi tasdik yöntemlerini IESBA Koduna uygun olarak yürüttüğünü söylüyor.

Coingecko.com verilerinin şu anda dolaşımda 73,2 milyar USDT olduğunu gösterdiğinden, Tether bugün en büyük stabil kripto para varlığıdır . Şirketin şeffaflık sayfası , firmanın Omni, Ethereum, Tron, EOS , Algorand ve daha fazlası gibi blok zincirlerde toplam 78,4 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu gösteriyor.

Tether’in piyasa değeri bugün 1,3 trilyon dolarlık kripto ekonomisinin %5,44’üne eşittir ve USDT son gün 31 milyar dolarlık küresel ticaret hacmi gördü. Aslında, son 24 saatlik işlemlerin % 47.71’i USDT ile eşleştirildi ve tüm ethereum  takaslarının %48.77’si bu hafta sonu tether ile eşleştirildi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.