Sterlin İki Haftanın En Yüksek Seviyelerine Ulaştı!

sterlin

Sterlin Salı günü iki haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak analistler İngiltere Merkez Bankası’nın kötüleşen ekonomik görünüm zemininde 50 baz puanlık faiz artırımı olasılığını değerlendirirken, son işlem aralıklarında sınırlı kaldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Sterlin İki Haftanın En Yüksek Seviyelerine Ulaştı!

Sterlin Salı günü iki haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak analistler İngiltere Merkez Bankası’nın kötüleşen ekonomik görünüm zemininde 50 baz puanlık faiz artırımı olasılığını değerlendirirken, son işlem aralıklarında sınırlı kaldı. BoE muhtemelen Ağustos ayında daha büyük bir faiz artışından kaçınacak ve sağladığı daha mütevazı 25 baz puanlık artışlara bağlı kalacak, ancak Reuters’in ekonomistler tarafından yaptığı bir ankete göre bu yakın bir çağrı.

Londra’daki ING Bank stratejisti Francesco Pesole, “BoE, Fed gibi sıkılaştırma için fiyatlandırılıyor ancak ABD’den çok daha kötü bir ekonomik görünüme sahip” dedi. “Kötüleşen ekonomik görünüm, BOE’yi daha az şahin bir duruş sergilemeye itecek.”

Önerilen Makaleler

ABD doları karşısında, sterlin bu ay yeniden ziyaret ettiği Mart 2020’nin en düşük seviyesi 1,18 dolardan hareket ederek Temmuz başından bu yana en yüksek seviyesi olan 1,2090 dolara ulaştı. Euro karşısında İngiliz birimi 84.83 sabit kaldı. En son konumlandırma verileri, yatırımcıların sterlin üzerindeki düşüş tahminlerini Mayıs ayındaki iki yılın zirvesi olan 6.2 milyar $’dan çok uzak olmayan 4.3 milyar $’da konsolide ettiğini gösteriyor.

Piyasa hissiyatı, yatırımcıların Fed’in faiz oranlarını 75 baz puan daha artırmasını büyük ölçüde beklediği Çarşamba günkü iki günlük Federal Rezerv toplantısı öncesinde de temkinli davrandı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.