Merkez Bankası Başkanı, ‘Yasaklanmasını İstemiyorum’!

Merkez Bankası başkanı
Abone Ol 

Filipinler merkez bankasının valisi, kripto para birimi düzenlemesi konusundaki politikasını paylaştı. “Yasaklanmasını istemiyorum” dedi ve yatırımcılara kaybetmeyi göze alamayacakları parayı kriptoya yatırmamalarını tavsiye etti. Merkez Bankası Başkanı Felipe Medalla, ‘Yasaklanmasını İstemiyorum’! Filipin Merkez Bankası Kripto Düzenlemesi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Filipin Merkez Bankası Kripto Düzenlemesi

Merkez bankası olan Bangko Sentral ng Pilipinas  başkanı Felipe Medalla, Forkast ile yapmış olduğu röportajda kripto para politikasını paylaştı ve Medalla’ya şu soru soruldu: “Kripto para birimine bakış açınız nedir?” yanıtı şu şekilde oldu: ”Yasaklanmasını istemiyorum ancak buna kripto para birimi demek de istemiyorum.”

Felipe Medalla, kendi görüşüne göre kripto para biriminin “özellikle fiyat çok değişken olduğunda, gerçek ödemeler için gerçekten çok az kullanımının olduğunu” dile getirdi. Para biriminin çok değişken olamayacağına değinerek, “kripto varlıkları” demeyi önerdi.

Ek olarak kripto “çok fazla finansal ve ekonomik baskıya sahip ülkelerde” “hükümete bir alternatif” olduğu için “iyi bir şey” diye kabul ettiğini dile getirdi. “Faydalı olduğu diğer şey, hükümet tarafından izlenmekten kaçınmaktır” diyen merkez bankacısı şunları da ekledi: “Soru, bunun hangi sosyal iyiliği başaracağıdır?”

Merkez bankası başkanı Medalla, “Hükümetin mükemmel olmadığı, ancak kamu yararına büyük ölçüde katkıda bulunduğu çoğu ülkede, mutlaka hükümeti zayıflatmak istemezsiniz” diye vurguladı ve: ”Bu yüzden benim görüşüm, söylediğim her şey yüzünden değerlemesi çok yüksek olabilir.”

İlginizi Çekebilir

Filipin merkez bankacısı, kripto piyasasının gerilemesi hakkında konuşmaya başladı. “Köpüğün çöktüğü zaten oldu. Doğru? Medalla, bazı kripto varlıkları çok, çok kısa bir sürede neredeyse üçte iki oranında düştü.

”Bu yüzden her zaman tavsiyem, bunu satın alacaksanız, kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı koymayın.”

Filipin merkez bankasının kripto politikasıyla ilgili olarak Felipe Medalla şunları vurguladı: “Politika bakış açımız, kara para aklamayla mücadeleden kaçınmak ve müşteri kurallarınızı bilmek için kullanılmamalıdır.”

“Kripto varlıkları banka mevduatları veya fiziksel para birimiyle takas ettiğiniz” borsalar için, “kara para aklamayı önlemek, özellikle suçları finanse etmek için gereken tüm kuralları” uygulamak merkez bankasının politikasıdır.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.