FBI, Kripto Sahiplerini Uyardı

fbı uyardı
Abone Ol 

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto yatırımcılarını likidite madenciliği adı verilen bir yatırım stratejisi kullanan bir dolandırıcılık konusunda uyardı. Kolluk kuvvetleri, “Bu dolandırıcılık, 70 milyon doların üzerinde toplam kurban kaybından sorumlu” dedi. FBI, Kripto Sahiplerini Uyardı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

FBI Kripto Likidite Madenciliği Dolandırıcılığına Karşı Uyarı da Bulundu!

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) bir yatırımcı uyarısı yayınladı ve kripto sahiplerini kendilerini hedef alan bir dolandırıcılık konusunda uyardı. Emniyet teşkilatı:

”FBI, dolandırıcıların kripto para sahiplerini, genellikle tether ( USDT ) ve/veya ethereum ( ETH ) sömürdüğü Liquidity Mining adlı bir yatırım stratejisini kullanarak Amerikan vatandaşlarını kripto para dolandırıcılığı konusunda uyarmak için bu kamu hizmeti duyurusunu yayınlıyor.”

FBI, “Likidite madenciliği, kripto para birimi ile pasif gelir elde etmek için kullanılan bir yatırım stratejisidir” dedi. “Meşru likidite madenciliği operasyonlarında, yatırımcılar, işlem yapmak için gerekli likiditeyi tüccarlara sağlamak için kripto para birimini bir likidite havuzunda paylaştırır. Bunun karşılığında yatırımcı, işlem ücretlerinin bir kısmını alır.”

Bu yatırım stratejisini kullandığını iddia eden Dolandırıcılar, kurbanları kripto para cüzdanlarını hileli likidite madenciliği uygulamalarına bağlamaya ikna ediyor. Dolandırıcılar daha sonra kurbanların fonlarını, kurbanın bildirimi veya izni olmadan siler” diye uyardı FBI.

Duyuruda, “Dolandırıcılar, sosyal medya, flört uygulamaları veya Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Whatsapp vb. mesajlaşma servislerinde istenmeyen bir doğrudan mesaj (DM) aracılığıyla potansiyel kurbanlara yaklaşıyor” diye ekliyor.

İlginizi Çekebilir

FBI, bir likidite madenciliği dolandırıcılığının kurbanları kripto para birimini cüzdanlarından likidite madenciliği platformuna taşıyor. Yatırım yaptıktan sonra, genellikle sahte bir gösterge panosunda sözde getirileri görürler. Yatırımlarının başarılı olacağına inanarak, ek kripto para birimi satın alırlar. Dolandırıcılar nihayetinde depolanan tüm kripto para birimini ve yaptıkları yatırımları kontrol ettikleri bir cüzdana taşır.

FBI, ”Ocak 2019’dan bu yana, FBI’ın İnternet Suçları Şikayet Merkezi’ne (IC3) ve açık kaynağa göre, bu dolandırıcılık birleşik kurban kayıplarının 70 milyon doların üzerinde olmasından sorumlu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.