NFT Pazarının 2030’da 200 Milyar Dolara Ulaşacağı Öngörülüyor!

2030'da 200 milyar
Abone Ol 

Yeni bir rapor, NFT pazarının toplam değerinin 2030’da 200 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.  NFT Pazarı Artan Taleple Güçlenerek 200 Milyar Dolara Ulaşacak!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

NFT Pazarı Artan Taleple Güçlenerek 200 Milyar Dolara Ulaşacak

NFT’ler, farklı endüstrilerdeki geniş uygulama yelpazesi nedeniyle daha popüler hale geliyor ve çok uluslu bir pazar içgörü şirketi olan Grand View Research tarafından yayınlanan yakın tarihli rapor , NFT pazarının 2030’da 200 milyar dolarlık bir değere ulaşacağını tahmin ediyor. Bu da kısmen uygulamaları nedeniyle arkalarında artan taleple körükleniyor. Bugünün NFT piyasa değerini 15 milyar doların biraz üzerinde hesaplayan rapor, 2018 ve 2020 yılları arasındaki NFT pazarının hareketini ve gelişimini inceledi. Belge, pazarın 2022’den itibaren yıllık %33,9’luk bir bileşik büyüme oranıyla büyüyeceğini tahmin ediyor. 2030’a kadar, bu büyüme NFT pazarının dijital varlık kısmında yoğunlaşıyor.

Söz konusu aktivitenin çoğunun, bu yıl daha çevre dostu bir fikir birliği mekanizmasına geçiş yapması beklenen Ethereum‘da gerçekleşmesi bekleniyor. Bununla birlikte, diğer zincirlerdeki NFT aktivitesinin de artması beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Koleksiyon sektörünün, 2021’de NFT küresel gelirinin yarısından fazlasına sahip bir pazar payıyla gelecekte hakim olmaya devam etmesi bekleniyor. Spor ve oyun koleksiyonları bu sınıfta yer alıyor ve Covid-19 pandemi döneminden sonra önemli bir büyüme yaşadı .

Bugün, piyasadaki çoğu NFT kişisel kullanım için tasarlanırken, ticari NFT’ler tüm NFT’lerin yalnızca %31’ini oluşturmaktadır. Ancak şirketlerin odaklanılan dönem boyunca çeşitli amaçlar için giderek daha fazla NFT kullanması bekleniyor. Belge şunları belirtmekte:

”Yenilikçi tedarik zinciri yönetimi ve lojistik gibi ticari amaçlar için NFT’lerin artan kullanımının, segment büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Lojistik şirketleri, blok zinciri teknolojisini operasyonlarına giderek daha fazla entegre ederek, segmentin büyümesi için yeni fırsatlar yaratıyor.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.