Ana SayfaKripto Para HaberleriSEC Komisyon Üyesinden, Stabilcoin Düzenleme Çağrısı

SEC Komisyon Üyesinden, Stabilcoin Düzenleme Çağrısı

spot_img

‘Kripto Anne’ olarak da bilinen Pearce, yakında ABD’de stablecoin düzenlemelerinde hareket olabileceğini söyledi. SEC Komisyon Üyesinden, Stabilcoin Düzenleme Çağrısı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

SEC Komisyon Üyesinden, Stabilcoin Düzenleme Çağrısı

Kripto sektörü için katı düzenlemelere atıfta bulunarak, “Biraz hareket görebildiğimiz yerlerden biri stabilcoinler etrafında” dedi. TeraUSD stabilcoinin çöküşünden bahsederek, “Bu, bu hafta açıkça çok fazla dikkat çeken bir alandır” dedi.

Bununla birlikte, SEC, yetkisi altındaki “dijital para birimlerini ve işlem gördükleri teknoloji platformlarını” yakalama fırsatına sahiptir. 

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bürokrasi ve düzenleme çarkları çok yavaş dönüyor ve stabilcoin düzenlemesine yaklaşım hakkında özel bir şey söylenmedi. Ancak, UST ile ilgili bu haftaki olayların ışığında, işler şimdi yoğunlaşabilir.

SEC zinciri Gary Gensler, kriptolara hala menkul kıymetler gibi davrandığından, kripto üzerindeki daha sıkı kontrollerin iyi bir şeye yol açması pek olası değildir. Stabil paraların ve kripto para birimlerinin piyasa ve bankacılık sektörü için bir tehdit olduğuna inanıyorlar, bu yüzden sahip oldukları kontrol altına girmeleri gerekiyor.

Önerilen Makaleler

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen de dijital varlıklar için daha katı düzenlemeler için bastırıyor. Bu hafta bir Senato bankacılık paneline, mevcut piyasa kargaşasının “uygun” bir düzenleyici çerçeve ihtiyacını yansıttığını söyledi.

Hester Pearce, stabilcoinleri düzenlemek için “deneme yanılma” yaklaşımı önererek daha üretken bir duruş sergiledi:

“Stablecoinlerin yaklaşması için çeşitli olası seçenekler var… ve deneylerle, orada başarısızlığa yer açmamız gerekiyor.”

Küresel Kripto Düzenleme Kurumu Çağrısı

İlgili bir düzenleyici gelişmede, üst düzey bir yetkili, kripto para birimlerini küresel ölçekte düzenlemek için ortak bir organ çağrısında bulundu.

Aynı OMFIF konferansında, Uluslararası Menkul Kıymet Komisyonları Örgütü (IOSCO) başkanı Ashley Elder şunları söyledi:

“Ele almamız gereken risklere bakarsanız, çokturlar ve kurumsal düzeydeki konuşmada bununla (kripto) ilgili bir endişe duvarı var.”

Küresel bir grubun kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve böyle bir organizasyonu halihazırda iklim değişikliği veya COVID-19 üzerinde çalışan gruplarla karşılaştırdığını ekledi.

“Ama şimdi üç C’den (COVID, iklim ve kripto) biri olarak görüldüğünü düşünüyorum, bu yüzden çok önemli. Gündeme girdi, bu yüzden gelecek yıl bile böyle olacağını beklemiyorum” dedi.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar