Kripto Madenciliği Devi Bitriver, ABD Yaptırımlarına Meydan Okuyor

kripto madencilik

Kripto madenciliği veri merkezlerinin en büyük operatörlerinden biri olan Rus Bitriver, yaptırımlara tabi tutma kararı nedeniyle ABD’ye karşı yasal işlem başlatabilir. Şirket, Rus hükümetinin uluslararası yaptırımları atlatmasına yardımcı olmadığında ısrar ediyor. Kripto Madenciliği Devi Bitriver ABD Yaptırımlarına Meydan Okuyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kripto Madenciliği Devi Bitriver ABD Yaptırımlarına Meydan Okuyor

Büyük Rus madencilik girişimi Bitriver, yakın zamanda İsviçre’de kayıtlı şirket ve birkaç bağlı kuruluşu yeni bir turda adlandıran ABD Hazine Bakanlığı’na dava açmayı düşünüyor. Rus işletmelere ve bireylere yönelik yaptırımlar . Rusya’nın madeni para madenciliği kapasitesi, özellikle Ukrayna‘daki savaşa uygulanan yeni cezalarla hedef alındı.

RIA Novosti haber ajansının yorumlarında, Said, iddiaların asılsız olması nedeniyle bakanlığın eyleminin itibarını ve uluslararası ticaretini zedelediğini söyledi. Şirket ayrıca yaptırımların yasal bir dayanağı olmadığına inanıyor ve ABD makamlarından yaptırımların kara listeden çıkarılmasını talep etmeyi planlıyor. Ayrıca şunlar vurgulandı:

”Bitriver bir devlet kurumu değil, Rusya Federasyonu’nun yaptırımlardan kaçmasına hiçbir şekilde yardımcı olmayan %100 özel bir şirkettir.”

Rus grup ayrıca Hazine’yi haksız rekabet uygulamaları ve ABD madencilik endüstrisi için lobi yapmakla suçlayarak DTÖ kurallarını ihlal etti. Bitriver CEO’su Igor Runets, departmanın bu hareketini “küresel güç dengesini Amerikan şirketleri lehine değiştirme ve en büyük Rus oyuncuyu piyasadan kaldırma girişimi” olarak nitelendirdi.

Önerilen Makaleler

Bitriver, yaptırımlara rağmen Rusya Federasyonu’ndaki tüm üretim tesislerinin ve ofislerinin normal şekilde çalıştığını iddia ediyor. Ek olarak şirket, Rus bitcoin madenciliği operatörü ile işbirliği yapma niyetlerini doğrulayan uluslararası müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Batılı müttefikler, Rusya’ya karşı küresel finansa ve dış rezervlere erişimini sınırlayan bir dizi yaptırım paketi getirdiler. Rus hükümetinin ve vatandaşlarının yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimleri kullanabileceğine dair endişeler dile getirildi. Moskova’daki yetkililer, ucuz enerji kaynakları ve serin bir iklim açısından Rusya’nın madencilikteki rekabet avantajlarını vurguladılar. Nisan ayında sektörü düzenlemeye yönelik bir kanun taslağı Meclis’e sunuldu.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.