Pahalı Bir Metaverse Hareketi!

meta metaveri
Abone Ol 

Raporlara göre, sosyal medya şirketi Meta, yeni yatırımları ve operasyonları finanse etmek için ilk tahvil setini çıkarmayı planlıyor. Şirket, anlaşma hakkında bilgi sahibi olduğu bildirilen iki kişinin beyanlarına göre, sağlıklı bir nakit akışı ve fon geri alımlarını sürdürmek için 10 milyar dolarlık borç satacak. Meta’nın 10 Milyar Dolarlık Tahvil İhraç Ettiği Bildirildi! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Meta’nın 10 Milyar Dolarlık Tahvil İhraç Ettiği Bildirildi! 

Ana iş modelinin bir parçası olarak meta veriye dönen ilk şirketlerden biri olan Meta, operasyonlarının bir kısmını finanse etmeye devam etmek ve sağlıklı bir serbest nakit akışını sürdürmek için borç vermeye hazırlanıyor. Anlaşmaya yakın kişilerden gelen haberlere göre şirket, teknoloji devi için bu türden ilk borç teklifinin bir parçası olarak 10 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek.

Perşembe günü gerçekleşmesi planlanan operasyon, yatırımcıların bu hamleden yararlanmak için 30 milyar dolar teklif etmesiyle büyük bir tepki aldı. Tahvillerin vadeleri beş yıldan 40 yıla kadar değişen farklı vadelere sahip olacak ve talebin çoğunluğu ikincisine yönelik olacak.

Kaynak açıklamalarına göre, teklif son iki aydır çalışıyor ve Meta, Temmuz ayında en son kazanç raporunu yayınladıktan sonra başlatmaya karar verdi. Şirket, Moody’s’ten ‘A1’ notu ve S&P’den ‘AA- notu’ ve ‘durağan’ bir görünüm alarak farklı kuruluşlardan tatmin edici notlar aldı.

İlginizi Çekebilir

Bu tahvilin ihracı, şirketin geçen yıl yaşadığı serbest nakit akışının daralmasıyla ilgilidir. Meta, şirketin bir yıl önce sahip olduğu 8,51 milyar dolara kıyasla, 4,45 milyar dolarlık serbest nakit akışına sahipti. Kaynaklar, tahvil arzının şirkete metaverse girişimleri de dahil olmak üzere operasyonlarının bir kısmını finanse etmek için daha fazla nefes alma alanı sağlama hedefine sahip olacağını belirtti.

Meta‘nın metaverse itmesi, şirkete araştırma ve geliştirmede çok fazla paraya mal oluyor. Şirket, en son kazanç çağrısında, metaverse birimi Reality Labs’ın 400 milyon dolardan fazla satışa ulaştığını, ancak 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolardan fazla zarar kaydettiğini bildirdi. Laboratuvarlar üçüncü çeyrekte para kaybetmeye devam edecekti.

Meta ayrıca denklemin satış tarafında bazı hamleler yaptı ve “VR endüstrisini uzun vadede ileriye taşımak için yatırım yapmaya devam etmek için” amiral gemisi VR kulaklığı Quest 2’nin fiyatını 100 $ artırdı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.